pomoc s diagnostiku problemu MSI GX700

notebooky MSI a vše kolem nich
brodske
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 17 črc 2008 19:20

pomoc s diagnostiku problemu MSI GX700

Příspěvekod brodske » 12 bře 2011 20:14

zdravim

chcel by sem vas poprosit o pomoc s diagnostikou MSI GX700

Bol normalne vypnuty a pri naslednom zapnuti uz nenabieha obrazovka (tma :D ziadne bootovanie ziadna moznost biosu)

skusal sem aj externy monitor to iste

notebook sa zapne, vsetko svieti okrem monitoru :) wifi sa zapina vypina num lock scrool lock caps lock svieti

pri stlaceni start tlacitka sa okamzite notebook vypne
(neni treba ho podrzat ani par sekund)

disk funguje data som zalohoval v kompe
skusal som to s bateriou bez baterie vsetko rovnake
Graficka je tam 8600m GT 512mb

v podstate by som sa chcel spytat ci to je odpalena grafika alebo je mozne pocitat aj s inym problemom ..

teda docital som sa ze ta grafika je problemova ..

tak za pripadny nazor alebo tip predom dakujem

filipovadlo
občas něco napíše
Příspěvky: 63
Registrován: 26 zář 2007 20:28

Re: pomoc s diagnostiku problemu MSI GX700

Příspěvekod filipovadlo » 13 bře 2011 01:40

brodske píše:zdravim

chcel by sem vas poprosit o pomoc s diagnostikou MSI GX700

Bol normalne vypnuty a pri naslednom zapnuti uz nenabieha obrazovka (tma :D ziadne bootovanie ziadna moznost biosu)

skusal sem aj externy monitor to iste

notebook sa zapne, vsetko svieti okrem monitoru :) wifi sa zapina vypina num lock scrool lock caps lock svieti

pri stlaceni start tlacitka sa okamzite notebook vypne
(neni treba ho podrzat ani par sekund)

disk funguje data som zalohoval v kompe
skusal som to s bateriou bez baterie vsetko rovnake
Graficka je tam 8600m GT 512mb

v podstate by som sa chcel spytat ci to je odpalena grafika alebo je mozne pocitat aj s inym problemom ..

teda docital som sa ze ta grafika je problemova ..

tak za pripadny nazor alebo tip predom dakujem

je to plus grafa alebo MB, ale je aj malo pravdepodobne ale mozne ze je to ram. Stretol som sa s tym ze monitor len podsvietilo a iank cierny a bola to raz grafa raz MB. Ale robi to aj ked sa daju ramky naopat ked sa vytiahnu

sill
píše často
Příspěvky: 128
Registrován: 18 dub 2009 19:07

Příspěvekod sill » 13 bře 2011 14:24

jak říkal filip ramka to neni, vyděl bych to na gpu měl bys tam mít 8600 ty byli vadný, jinak když pustíš notes měl by normálně nabíhat ale bez obrazu, tzn po zapnutí se roztočí ventilátor, zachroupe dvd a něco by měl dělat disk na kontrolce, jestli ne pak to neni grafika ale deska, tu maj v nbservis kladno za 6000+-

brodske
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 17 črc 2008 19:20

Příspěvekod brodske » 13 bře 2011 14:59

sill píše:jak říkal filip ramka to neni, vyděl bych to na gpu měl bys tam mít 8600 ty byli vadný, jinak když pustíš notes měl by normálně nabíhat ale bez obrazu, tzn po zapnutí se roztočí ventilátor, zachroupe dvd a něco by měl dělat disk na kontrolce, jestli ne pak to neni grafika ale deska, tu maj v nbservis kladno za 6000+-


disk sem vyhodil do kompu na zalohu ale chrastit to chrasti ...
ked tam bil disk zapojeny obcas trochu blikel ..

teraz svieti iba mesiacik (teda tusim ze je to zapnute)
pri starte to typicky zachrasti :D ventilatory sa rozbehnu ..

premyslam na aukre tipek predava 8600m gt tu istu :D ze by sem ju skusil ak ju uchmatnem pre seba ak ne tak ho asi rozprodam na sucastky

sill
píše často
Příspěvky: 128
Registrován: 18 dub 2009 19:07

Příspěvekod sill » 13 bře 2011 15:09

kup si radši 3650je výkonější než 8600

sill
píše často
Příspěvky: 128
Registrován: 18 dub 2009 19:07

Příspěvekod sill » 13 bře 2011 15:27


xheretic
píše často
Příspěvky: 403
Registrován: 19 zář 2007 17:44

Příspěvekod xheretic » 13 bře 2011 16:26

Jo cena je zatim dobra, ale jsou tu 2 ALE:

1) musel bys udelat modifikaci chladice, popsanou v topicu o GX700
2) je to jen DDR2 verze...oproti DDR3 verzi polovicni vykon, ale porad lepsi nez 8600
Acer Predator 17 - i7-6700HQ N970m 6GB VRAM
Asus G73JH - i7-920XM, SSD SX900
MSI GX700-061CZ T9500 2.6Ghz N9600mGT

sill
píše často
Příspěvky: 128
Registrován: 18 dub 2009 19:07

Příspěvekod sill » 13 bře 2011 16:33

no kdyžtak s tim skočí za nějakym šikovnym známim nebo sousedem

m1chael
píše často
Příspěvky: 223
Registrován: 23 led 2008 20:32

Příspěvekod m1chael » 27 kvě 2011 13:44

presne takhle odesel pred nekolika tydny muj MSI-GX600, taky po zapnutí byla jen cerna obrazovka a nic vic zadnej boot proste nic jen cerno.
A u me to nebyla chyba ani GPU ani MOTHERBOARD ale spatnej bios, nebo spis takhle flashnul jsem nejdriv modifikovany bios(nejnovejsi pro tento notebook) kterej mi upravvly na forum mydigitallife aby byl se SLIC2.1 jenze potom co jsem ho nahral jsem se rozhodl preflashovat ho originalnim nejnovejsim protoze jsem dostal zadarmo originalni windows7 a nechtel jsem vněm mit upravenej bios a stalo se to.
Flashlo se to ale pak zacly problemy tak jsem zkusil vsechny mozny reseni:
pripojit usbfd a dat na disketu jen samotny bios a asi po 10minutach bi se sam mel nahrat pote jsem zkousel vsechny mozne verze stisknuti tlacitek, take jem zkousel vyndat baterii na 10min a pote pripojit, zkusil jsem take vytahnout baterii tak i cmos baterii ale vzdy jen po zapnuti byla cerna obrazovka.
Nakonec mi uzivatel SVET na msi.forum rekl ze problm bude v bios švábu a že asi jedina moznost je to poslat do firmy kde mi to opravy. poslal mi i info o te firmy, bohuzel byla az v anglii a musel bych notas poslat postou cena je 50lib predem a dalsich 49,9 po doruceni nazpatek bohuzel nezarucujou jakoukoli zaruku ze se oprava povede.
Tak jsem se po nekolika dennim trapeni asi +-4/8dni rozhodl koupit novej. Ale take jsem byl tenkrat stoho hodne špatnej.
Jinak budu drzet palce treba to nebude ta stejna chyba jaka byla u me ale zrovna u me to bylo spatnym bios švábem:/(kterej bohužel neumim vypajet preprogramovat a zas pripajet protoze zaprve nemam mikropajku nebo co ktomu pouzivaj a hlavne neumim programovat tyhle bios švaby a hlavne nemam na cem bych ho preprogramoval).
Ale budu ti drzet palce treba se ti to nejak podari spravit.
LAPTOP = HP Spectre x360 13 Dark Ash Silver (i7-8565U, 16GB DDR4..)
EGPU = Mantiz Venus MZ-02 Space Grey + PSU Corsair SF600 600W 80 Plus Gold
GPU = PowerColor AMD Radeon RX Vega 64 8GB HBM2
DISPLAY = Samsung C27FG73 | ROUTER = NETGEAR Nighthawk X4S R7800


Zpět na „notebooky MSI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 hostů