MSI GT663-417CS

notebooky MSI a vše kolem nich
Uživatelský avatar
Chlebovnik
guru
Příspěvky: 3610
Registrován: 30 bře 2008 19:20
Bydliště: K-Vary / Brno

Příspěvekod Chlebovnik » 03 úno 2011 23:07

jinxed píše:Pořád ale jde zatím o, řekněme, "kosmetické" problémy (i když značně otravné). Když si vezmu spolubydlícího, kterej má Asus G73JH,a po půl roce má chybný pixely na monitoru, časté SSOD, hra mu zamrzne po půl hodině atd. , tak si můžu pořád ještě gratulovat.


1. To se může stát u každého notebooku a Asus to nemá šanci nijak ovlivnit, jelikož to LCD nevyrábí.

2&3. Tenhle problém řeší update Biosu (resp. vBiosu)
• Aspire V3-571G | 15.6" FHD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8 GB RAM | Intel 80 GB SSD + 1 TB HDD
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p

jinxed
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 25 led 2011 18:06

Příspěvekod jinxed » 04 úno 2011 01:27

to Chlebovnik:

Já tím nechtěl nic říct proti Asusu, osobně ho považuju dílerensky za kvalitnější než MSI. Spíš jsem chtěl říct, že ty moje problémy nejsou zatím tak vážný a nepřekousnutelný na to, abych ho reklamoval v době, kdy na něm potřebuju denně pracovat.

Jinak ten jeho problém zřejmě nebude v LCD ani v Biosu (to byla první věc, co zkoušel), ale s grafikou (Radeon 5870). Četnost SSoD je závislá na verzi ovladačích grafiky a zamrzá kvůli přehřívání. Ty problémy s pixely jsou k tomu dost nestandardní. Má tam shluky nekolika desitek pixelu ve tvaru čtverce, který blikaj např. podle toho, jak bliká kursor myši.
Podobný problémy řešilo na různých fórech spousta lidí, většině pomohla až výměna (někdy několikanásobná) grafické karty.

PS: Ted tím zas nechci nic říct proti Atinám, jenom konstatuju fakta (i když je pravda, že s něma nemám moc dobrý zkušenosti, a proto dávám přednost Nvidii)

Nemesis85
píše často
Příspěvky: 131
Registrován: 03 úno 2011 00:44

Příspěvekod Nemesis85 » 05 úno 2011 01:44

jinxed píše:Proto jsem se chtěl zeptat, jestli bys mi dal vědět jak jsi dopadl, pokud to na tu reklamaci pošleš (jestli, co a jak ti spravili)...Předem dík...


Ano, určitě ti dám vědět, ale taky mám problém s tím, že bych byl měsíc bez notebooku, takže si nejdřív musím zajistit náhradu a pak ho hned pošlu na reklamačku. Taky bych ale rád věděl, jak kdo s takovouhle reklamací dopadl, takže kdyby jsi zjistil něco nového, určitě napiš, budu rád, díky...

eurino24
píše často
Příspěvky: 136
Registrován: 18 bře 2009 19:39

Příspěvekod eurino24 » 05 bře 2011 17:49

Ludia vo vseobecnosti co maju problem s touchpadom ... Chodte do ovladaca normalne cez ikonu touchpadu vpravo dole , alebo jednoducho chodte do nastaveni touchpadu a dajte citlivost na maximum ... U beznych notebookov ked date maximum je to moc moc citlive, ale tu aspon pri mojej verzii sa touchpad konecne da normalne pouzivat ...

Vyskusajte - uvidite ...
Qosmio F50-125, MSI GT663-417CS

tomas.zh
občas něco napíše
Příspěvky: 69
Registrován: 15 srp 2010 01:52

re: touchpad, zvuk, druhé hdd a tak

Příspěvekod tomas.zh » 10 bře 2011 17:51

čo sa týka touchpadu - ja som to už niekoľko krát písal, že sa stačí pohrať v nastaveniach touchpadu (citlivosť, rozsah kde reaguje na výšku a na šírku) a ten potom funguje tak dobre, ako hociktorý iný priemerný touchpad.. tiež som po prvom zapnutí booku nechápal, že jak to zle reaguje, ale fakt to chcelo len ponastavovať.. teraz je to ok, funguje ako hocktorý iný touchpad..

čo sa týka zvuku - mne našťastie nedrančí až tak výrazne, občas sa mi však stane, že pri malej intenzite zvuku (tzv. hlasitosti) mi lavý reprák vôbec nehrá..:) pak len na sekundu pridám aspoň na polovičnú hlasitosť, preberie sa a už potom hrá dobre.. nedávno som aktualizoval ovládače a mám pocit, že to robí menej často, neviem.. tiež keď som telefonoval cez skype, tak pri odmlke, keď sme ostali ticho, ozývalo sa hrozné syčanie, tu som tiež prišiel na to, že stačí vypnúť pri skypovaní vylepšienia zvuku v Realteku a to konkrétne v DTS len DTS Boost dať na off...:) to inak viete, že si cez položku DTS v realtek programe (okne) môžete dosť vylepšiť zvuk, nie?:)

čo sa týka HDD a inštalovania druhého HDD - tak mi cvaká stále, ale výpisi SMARTov priebežne kontrolujem a stále je všetko ok.. som rád, že mi to necvaká (najmä v nečinnosti) samému, snáď je to teda v poriadku..:) ohľadom inštalovania druhého hdd pre jinxed - tú kotviacu mriežku nikde nekúpiš.. ja som to vyriešil ale úplne jednoducho - kúp si tie obojstranné hrubšie lepky strednej kvality lepenia..(aby lepili dobre, ale nie moc, aby sa to dalo odlepiť zas).. stojí to pár korún.. kým som druhé hdd osadil, dal som na spodnú a vrchnú časť hdd po cca štyri lepky, nasunul na slot (port) a pricapol (vložil, nalepil) o spodnú aj potom založenú vrchnú časť booku.. tie lepky nepotrebuješ ani celé dať, môžeš ich navrstviť aby hdd nebolo v porte ohnuté, aby bolo v rovine.. je to úplne banálne a drží to tam perfektne.. nehýbe sa to absolútne a ani nehrozí, že sa ti disk vytiahne.. (dal som lepky aj z bokov).. keď budeš chcieť dať hdd preč, jednoducho sa s tým trošku pohráš, opatrne a šetrne lepky budeš odstranovať, ale pôjde to veľmi ľahko.. a dovtedy to hdd bude držať veľmi dobre..

no a na záver ešte ako aj bývalý majiteľ Asus G73Jh môžem s pokojným svedomím povedať, že znovu, opäť a určite by som išiel do tohto MSI, než do Ašušu.. GX660 má v mojom konkrétnom kuse možno malé chybičky krásy, ale Ašuš, to bol grc - teploty GPU bez OC cez 96 stupňov v hrách.. ak ovšem hra išla a neskončila BSODom.. z ničoho nič mi začal na plnú hlasitosť praskať zvuk z reprákov. ( a to bol o polnoci iný randál, verte tomu), tiež som musel niekoľko dní riešiť zamŕzanie steamu kvôli ovládačom v booku.. tiež mi book po zapnutí nepríjemne a rušivo pískal.. no ale ten najväčší prúser vôbec bol ten BSOD.. nebolo nič horšie ako keď som sa hral po nete nejakú stratégiu, už komplet rozložený, tešili sme sa na boje po po hodinke pripravený a zrazu BSOD, z toho ma išlo roztrhnúť, som preklínal deň, keď som v obchode pri tomto booku klikol na tlačidlo kúpiť..

eurino24
píše často
Příspěvky: 136
Registrován: 18 bře 2009 19:39

Příspěvekod eurino24 » 12 bře 2011 16:06

Tomas , vyskusaj ako ti ide bulletstorm pri nativnom rozlisenie vsetko na high a 4AA a potom na 8AA ... Ked nahodou poznas nejaky program na zistenie priemernych fps v hrach tak mi posli link ...dik
Qosmio F50-125, MSI GT663-417CS

tomas.zh
občas něco napíše
Příspěvky: 69
Registrován: 15 srp 2010 01:52

re

Příspěvekod tomas.zh » 12 bře 2011 21:26

tú hru žial doma nemám, nemám ti ju ako otestovať.

na on-line meranie v hrách používam Fraps, neviem, či to aj priemeruje v nejakom nastavení FPS.

jinxed
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 25 led 2011 18:06

Příspěvekod jinxed » 13 bře 2011 00:29

to: tomas.zh
dik za tip s tim diskem, drzi to tam paradne, takze mi uz oba disky vesele cvakaj ve stereu...:D Samotnyho by me tak jednoduchy reseni ani nenapadlo, ja uz premyslel, ze si tu mrizku nejak vyrobim svepomoci...

to: eurino24
u 4AA mam FPS zhruba kolem 30-32 (u in-game videi o neco malo nizsi), u 8AA je to celkem bida, zhruba 19-22
Vse v rozliseni 1920x1080, vsechny detaily na high a se zapnutym Turbo modem, mereno Frapsem...

eurino24
píše často
Příspěvky: 136
Registrován: 18 bře 2009 19:39

Příspěvekod eurino24 » 13 bře 2011 00:42

vynikajuco, dobre ze si to testol, odskusam to tiez sam ... to len kvoli nasemu kolegovi orgasmic-ovi , ktory ma vzdy na vsetko odpoved ...
Qosmio F50-125, MSI GT663-417CS

eurino24
píše často
Příspěvky: 136
Registrován: 18 bře 2009 19:39

Příspěvekod eurino24 » 13 bře 2011 11:49

Qosmio F50-125, MSI GT663-417CS

kastan13

Příspěvekod kastan13 » 25 dub 2011 22:06

Čus neměl bych se do tyhle diskuze moc plíst protože mám GT660 :) ale jak tady máte problémy st ím repráčky, já jsem je měl taky, ale stačilo mi ztlumit basy a úplná pohoda už nic nerezonuje.

eurino24
píše často
Příspěvky: 136
Registrován: 18 bře 2009 19:39

Příspěvekod eurino24 » 28 dub 2011 18:27

Upresni pre menej znalych kde ci v aplikacii od msi alebo niekde vo win ... Tu musis na ludi tak obsirnejsie ...
Qosmio F50-125, MSI GT663-417CS

kastan13

Příspěvekod kastan13 » 28 dub 2011 20:44

No tak dobře- tam jak máš na spodní liště čas a datum tak si zobrazíš skryté ikony (ta šipka nahoru), tam bys měl mít správce zvuku Realtek HD, to rozklikneš a klikneš na zvukový efekt, tam pak nastavíš ekvalizer třeba jako já na Měkký :D


Zpět na „notebooky MSI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů