MSI GT663-417CS

notebooky MSI a vše kolem nich
eurino24
píše často
Příspěvky: 136
Registrován: 18 bře 2009 19:39

MSI GT663-417CS

Příspěvekod eurino24 » 25 lis 2010 02:33

Ahojte
Nemozete mi poradit niekto , kde alebo ako sa dostat k tej plnej hre co sa davaju k notebookom ? Sa niekde stahuju alebo ako to je ... Na krabici mam ze full game inside a inside nic nebolo ziadne dvd ani nic podobne ...
Qosmio F50-125, MSI GT663-417CS

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 25 lis 2010 12:49

A neni uz hra nainstalovana?
Treba k Asusu G53JW je serial klic na Starcraft II, ale jen na 7hod hrani.
Asus ROG Strix G18

eurino24
píše často
Příspěvky: 136
Registrován: 18 bře 2009 19:39

Příspěvekod eurino24 » 25 lis 2010 16:38

a vitaj orgasmic ... :)

Nie nie, neni praveze nainstalovana, ani nejaky serial na stiahnutie som nenasiel ani nic podobne , o hre vo vnutri skatule ani zmienka ...... dvdcko kde su ovladace a tak , tam nic takeho neni a podla toho co som pozeral kade tade po nete by to malo byt normalne v krabici na dvd ...
Na krabici je nalepka full game inside AC2 ... krabica bola zatvorena zalepena ako ma byt ... nerozumiem tomu ...
Qosmio F50-125, MSI GT663-417CS

sapuszchkyn
píše často
Příspěvky: 162
Registrován: 25 zář 2010 20:28

Příspěvekod sapuszchkyn » 25 lis 2010 23:21

Ja měl taky na krabici napsaný že mám ve vnitř hru :D nějakej Tomb Raider už nevím jake díl :D ale měl sem teda vevnitř DVD no. Díval ses pořádně ? :D
ThinkPad X220 i5-2520M, 4GB RAM, 120 GB SSD
Past:
ASUS G55VW, MSI GX640, ASUS EEE X101CH, X200

eurino24
píše často
Příspěvky: 136
Registrován: 18 bře 2009 19:39

Příspěvekod eurino24 » 26 lis 2010 13:06

jasne hned sme to pozerali ci tam je vsetko a hra tam nebola ... skusam to obvolat ale neberu telefon v brne ... zatial ...

sak ja som zistil ze vobec nejaka hra tam ma byt len nahodou ked som mal otocenu krabicu tou stranou ze som zbadal nalepku ...
Nemyslim si ze ak to tam je oznacene na krabici tak tu hru tam nedavali k tejto konfiguracii ktovie ...
Qosmio F50-125, MSI GT663-417CS

eurino24
píše často
Příspěvky: 136
Registrován: 18 bře 2009 19:39

Příspěvekod eurino24 » 26 lis 2010 15:09

Takze vsetko expresne rychlo vybavene... V centre v Brne sa pracuje aj v piatok :) a velmi dobre ... Tuto situaciu sme vyriesili v priebehu piatich minut ... Som velmi prijemne prekvapeny ich korektnym a rychlym jednanim ... Mali by tej dotycnej milej a urcite sympatickej pracovnicke dat nejake vianocne premie :)

Podme k nejakym skusenostiam co som si zatial vsimol pri pouzivani tohto pristroja:

1. Kvalita prevedenia , veko , sasi a podobne vyzeraju v pohode uvidime po case... Inak je to "umelac" :D ...

2. Klavesnica je priemerna , nepise sa mi na nej zle ale mal som pod rukami aj lepsie.

3. Touchpad nieje vobec dobry , pre pouzivanie aby clovek sa nenervacil potrebuje nejaky cas na "seba kalibraciu" ale ked si clovek zvykne uz si ani nevsimnem ... Ked vsak prejdete na iny pocitac rozdiel zasa chvilu poznate (zatial najhorsi touchpad co som drzal - treba viac pritlacit aby reagoval)

4. Zvuk je v pohode , kvalita vsak na qosmiu s harman kardon a subwooferom bola o poznanie lepsia , ale oproti klasickym repracikom co sa davaju do notebooko to je urcite super (s qosmia ked prejdete to take super uplne nieje ale nieje to ani zle)

5. Velmi prijemne som prekvapeny vydrzou tohto pristoja. Nikdy som moc
neveril profilom, ktore vyrobcovia robia tzv "power management", ale tento notebook, ked date do turbo power mode (kde mimochodom neni podsvietenie displeja uplne dole ) spolu s wifi prehliadanim stranok a zapnutym outlookom ,kde sa posta stahuje kazdych 5 minut, tak casova vydrz 4 hodiny plus minus 10 minut, (najviac som mal 4:06), najmenej (3:52) pri plne nabitej baterke a realne to drzi ... (nato aky ma notebook konfiguraciu je to pre mna priam zazrak )...uvidime samozrejme dokedy...

6. Chladenie vyzera byt na vynikajucej urovni , maximalne namerana teplota zatial 73 stupnov a realne sa drzi okolo 70, to pri qosmiu som videl aj 96 pri crysis a podobne (msi skusane bez chladiacej podlozky ...)
Uvidime ked pride assasin , ten ma podporu tusim direct x 11 , tak to potom otestujem , by to mohlo dat pocitacu viac zabrat tak uvidime teploty (inak toto bolo skusane na gaming mode bez zapnutia pretaktovania a toho super vetraku ci coto je, ten ked zapnete tak to naozaj cakate ze notebook vybuchne, alebo vzlietne :DDDDDD )

To by bolo zatial vsetko, co ma napadlo , v pripade zaujmu kludne hadzte otazky ..

3D MARK VANTAGE s novymi ovladacmi WHQL od nvidie dal 8556 bodov ...
Qosmio F50-125, MSI GT663-417CS

tomas.zh
občas něco napíše
Příspěvky: 69
Registrován: 15 srp 2010 01:52

mám tiež, ale GX660 255SK

Příspěvekod tomas.zh » 05 pro 2010 23:05

Ahoj,

tak ja tiež vlastním tento book.. ale vo verzii s HD5870M..

ako si spomínal, teploty sú od výroby veľmi dobré.. netreba robiť žiadne prepastovania, ani kupovať podložky..

pri mojom používanom OC vo všetkých hrách a to zo 700/900 na 840/995 a zapnutom Turbe ( 2x 2.9Ghz) si hrám hry na posteli, kde notebook je položený na prikrívke a všetko v pohode frčí.. ventilátor trošku síce hučí, ale určite nejde na maximum a v rámci hrania to neruší.. Ja skrátka z tohto notebooku nemôžem, tak ako každý kritizoval iné modely výrobcu MSI z nenormálnej maximálnej teploty ( v minulosti sa jeden kamarátov MSI book dokonca tak zahrial, že sa vypol a keď ho kamoš chytil, tak ho tak popálil na prstoch, až mal pluzgiere z toho pak ).. Ale tento book vás nepopáli, nemá kde.. ani pri OC.. Ja si myslím, že je to celkom luxus v notebookoch vôbec na takúto konfiguráciu je to chladenie zvládnuté perfektne.. a to chladí všetko len jeden FAN.. Kde sa hrabe ašuš G73Jh.. ten síce tiež nepopáli, ale teploty GPU sú tam od výroby väčšinou des a hrôza.. a keď pripočítam ostatné problémy (sám som ho mal), vďaka MSI za tento book..

nedám si ho za nič..:) sa mi už síce podarilo zlomiť jeden USB 2.0 port, lebo mi book trošku spadol s pripojenou periferiou, ale aj tak mám k nemu asi osudový vzťah..:)he

teraz som dokúpil a osadil druhé hdd Samsung 640Gb 7200rpm a spokojnosť maximálna..

inak, len sa chcem opýtať, aj tebe cvaká pri parkovaní hlávičiek tvoj origoš HDD WD?

čítal, že je to celkom normálne, ale trošku ma to znervózňuje, výpis SMART žiadnu chybu nehlási, ale to cvakanie najmä pri nečinnosti je proste počuť.. Postrehol si aj ty?

inak zvuk si môžeš ešte zlepšiť aj cez položku DTS v aplikácii zvuku Realtek.. zapol som DTS surround a Enable bass som dal na 8, tiež som zapol ešte DTS boost a zvuk je lepší..

eurino24
píše často
Příspěvky: 136
Registrován: 18 bře 2009 19:39

Příspěvekod eurino24 » 07 pro 2010 12:08

konecne nejaky sukupnik :D
chladenie je veru na az moc dobrej urovni, mne sa nechce verit ze som mal zatial maximum 77 stupnov GPU a to nepouzivam ten super fan co tu je ...

Ja som MSI nikdy nekupoval, ani som nechcel ale ked som nasiel tuto konfiguraciu , tak som si povedal, ze to chcem ako nahradu qosmia ...
O chladeni nemusi byt reci, pretoze to je naozaj bravurne zvladnute ....
Tie G rady os ASUS nove maju uz dobre to nove chladenie ...

Ja by som ti este mohol rozpravat ako super ma vybavii v msi centre ... ked budem mat viac casu napisem ...

este notebook nemas ani poriadne doma uz zlomene usb... strasne :D

To som sa chcel opytat, mame tam miesto aj na zapojenie druheho disku ? Lebo som cital, ze to v tejto verzii nieje a neotvaral som este komp ...

Hm mozem ti povedat , ze ziadne cvakanie som doposial nepostrehol , hocico v spojitosti disku vobec nie, ktovie mozno ti to robi ten novy disk co si tam dal ...

Nemozem najst to DTS , upresni kde by to malo byt, ja taku aplikaciu vyzera nemam nainstalovanu ...


Inak zatial super , vsetko co tento kus ponuka nema chybu a ked si k tomu este dam vydrz baterky, ze ficim na nete 4 hodiny na takomto kuse stroja tak aj ja som rad...

Uvidime kedy zacne neposluchat ...
Qosmio F50-125, MSI GT663-417CS

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Re: mám tiež, ale GX660 255SK

Příspěvekod orgasmic » 07 pro 2010 12:34

tomas.zh píše:.. Kde sa hrabe ašuš G73Jh.. ten síce tiež nepopáli, ale teploty GPU sú tam od výroby väčšinou des a hrôza.


Ty jses dobry komik :)
Asus ROG Strix G18

jinxed
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 25 led 2011 18:06

Příspěvekod jinxed » 25 led 2011 18:44

Zdravim,
mam tenhle comp od listopadu a zatim z nej mam dost smiseny pocity.

Jak uz tu bylo napsano, na chlazeni a vydrz si nemuzu stezovat. S grafickym vykonem jsem taky nadmiru spokojenej.

Problem mam ale se zvukem. Casto pri prehravani (zvlast videi na netu, ale i hudby ve WA nebo WMP) jde slyset dost vyrazny chrcivy zvuk i pri nizsich hlasitostech (zhruba 25%). Nejdriv jsem si myslel, ze to jde primo z repracku, ale spis to vypada, ze jsou ty repracky spatne zvukove izolovany a nekde pod klavesnici mi to nepekne rezonuje (kdyz na klavesnici trochu zatlacim, tak rusive zvuky prestanou). Nemate s tim nahodou taky podobny problem?

to: tomas.zh - ty klapave zvuky mi HDD dela taky. Ze zacatku me to trochu stvalo, ale uz jsem si na to zvykl. Chtel jsem se ale zeptat, pri osazeni toho druhyho disku jsi ho jenom zapojil do konektoru a hotovo nebo jsi nekde sehnal takovy to plechovy "pouzdro", do kteryho navleces disk a vzadu ho prisroubujes na ty dva sroubky do compu. Ja jsem si tam chtel dat disk ze staryho ntb, ale to pouzdro se mi nikde nepodarilo sehnat.Psal jsem i do MSI a tam mi rekli, ze to oni nemaji a ze to mam sehnat nekde jinde. V obchodech vetsinou ani nevedeli, co mam na mysli( mozna to neumim vysvetlit, tak me snad pochopite tady).

Dik za pripadny odpovedi...

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 26 led 2011 12:18

Ano, na ten zvuk si stezuje spousta uzivatelu cele serie GT66X a GX66X.
Doporucuji zkusit reklamovat.
Asus ROG Strix G18

eurino24
píše často
Příspěvky: 136
Registrován: 18 bře 2009 19:39

Příspěvekod eurino24 » 01 úno 2011 01:06

a o aky zvuk ide nic podobne om nepotrehol ...
Qosmio F50-125, MSI GT663-417CS

jinxed
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 25 led 2011 18:06

Příspěvekod jinxed » 02 úno 2011 22:06

No...ono se to strasne tezko vysvetluje...By clovek potreboval slyset...Neco podobnyho uz jsem pozoroval na nekterych malych, levnych televizi. Pri urcitych zvucich slo slyset a citit, jak rezonuje celej plastovej kryt.Pokud jsi na to dal ruku, tak rusivy zvuky prestaly. Tady je to neco podobnyho. Jak jsem uz napsal, mam za to, ze ty ruchy nejdou z reproduktoru, spis nekde z oblasti pod klavesnici.

Celkove mi prijde, ze tenhle comp vyluzuje dost nestandardni zvuky. Repraky, HDD...a to jeste nemluvim o jemnym vrceni, co mi dela monitor nebo grafika pri spusteni nejake graficky narocne aplikace (podobnej problem uz jsem jednou resil na sve stare toshibe, ta to ale zacala delat po 4 letech kazdodenniho pouzivani)...

Jestli ti tvuj pocitac nic podobnyho nedela, tak asi poslechnu uzivatele orgasmica a to moje GTecko brzo pojede na vylet do Polska....

Nemesis85
píše často
Příspěvky: 131
Registrován: 03 úno 2011 00:44

Příspěvekod Nemesis85 » 03 úno 2011 00:55

jinxed píše:Celkove mi prijde, ze tenhle comp vyluzuje dost nestandardni zvuky..


Zdravím, už jsem si začal myslet, že mám smůlu na špatné kusy jen já, ale teď vidím, že nejsem sám.
Mám MSI GX 660 a už od prvního spuštění jsem z něho nešťastný a objevují se další a další chyby. Za 31.000Kč to je opravdu průser a tohle jsem nečekal. Takže já rozhodně v blízké době notebook zabalím a pošlu na dovolenou do Polska.
Zde malý výpis chyb mého ntb:
1​-drnčí klávesnice už od nízkého stupně hlasitosti
2​-touchpad naprosto nepoužitelný, mizerná citlivost
3​-při přechodu do 3D režimu se ozývá nepříjemné pískání

Já osobně koupě lituji a kdybych měl tu možnost, nechám si hned vrátit peníze.

jinxed
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 25 led 2011 18:06

Příspěvekod jinxed » 03 úno 2011 17:07

to Nemesis85:

No, já bych to tak černě neviděl. Když to přeženu, tak kdybych byl hluchej, tak jsem nadmíru s tímhle compem spokojenej :lol:
Kzdp. ale sdílím všechny tvoje problémy. Touchpad je naprosto šílenej a nepoužitelnej. V nějaké recenzi jsem četl, že se na to dá zvyknout, ale já stejně používám v 90 % myš, takže mě tenhle problém moc nebolí.

Pořád ale jde zatím o, řekněme, "kosmetické" problémy (i když značně otravné). Když si vezmu spolubydlícího, kterej má Asus G73JH,a po půl roce má chybný pixely na monitoru, časté SSOD, hra mu zamrzne po půl hodině atd. , tak si můžu pořád ještě gratulovat.

Bohužel, já osobně si momentálně nemůžu dovolit poslat ho na reklamaci jen kvůli těmto problémům (dnes jsem se dozvěděl, že oprava té moji staré Toshiby by stála 10 000 kc (výměna grafické karty), takže bych bez náhradního notebooku neměl na čem psát diplomku).
Proto jsem se chtěl zeptat, jestli bys mi dal vědět jak jsi dopadl, pokud to na tu reklamaci pošleš (jestli, co a jak ti spravili)...Předem dík...


Zpět na „notebooky MSI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 hostů