Spokojenost s MSI notebooky, servisem aj.

notebooky MSI a vše kolem nich

Jsem spokojeny s notebook od MSI?

ano
124
59%
ne
85
41%
 
Celkem hlasů: 209

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 06 led 2010 17:09

XxXcompany: Tohle tvrdim pořád po zkušenostech s GX620X. Beru, když si to někdo koupí na hry a jednou týdně to někam přenese, ale určitě to neni na každodenní tahání.

Btw na tu chybějící gumovou nožičku na spodku pozor. To šasi se dost kroutí a takto namáhaná základní deska bude určitě náchylnější k poškození.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Tziky
guru
Příspěvky: 1694
Registrován: 04 zář 2007 21:23

Příspěvekod Tziky » 06 led 2010 19:23

XxXcompany píše:NEPOKOJNOST - MSI - NAJHORSI SERVIS MSI - NAJHORSIA ZNACKA
naoplatku - najlepsi pomer vykon/cena a najlepsie dysplaye u GX /GT 6xx 1680x1050 rozlisenie. ICQ328878814 ak niekto nieco potrebuje rad podebatujem
A SPECIALNE PRE FORUM A LUDI PRIDAVAM LINK S FOTKAMI PRACE JEDINEHO SERVISU t.j. SWISS V BRATISLAVE .
http://www.sendspace.com/file/4plhax
Na foto : noha odtrhnuta v servise -do servisu siel este s nohou,2x chybajuca gumka,2x gumka inej farby,odstavajuce logo,ogrcany displej.
Okrem ineho notebook bol aj poskriabany a servis to odovodnil ze nemusia menit za nove kryty na ostatne veci povedal ze casty jav a podobne bludy .Ak to aj niekto cita z dotycneho servisu tak odkazujem :ZOBER SI LOPATKU A CHOD SA HRAT S FORMICKAMY DO PIESKU od notebookov ruky prec!

A teraz link ''kvality'' notebookov msi(este stare logo na baleni teda GX620X musim povedat ze GT628X ma predny kryt uplne z ineho materialu dokonca aj rovny a nemal by prasnut a ma viac gumiek o 2ks.
Druh lepidla na gumkach je uplne iny ako u GX620 takze sa mozno trocha msi spamätal)
+Pridavam odpoved na automaticke otazky -NEPADOL MI NEMAL ANI ROK -na foto je vidno opadane mriezky asi od teploty (plast),zlomene plasty a klbik,odrete samolepky z dovodu ze kryty sa treli o seba ...
Zaobchadzanie-velmy jemne ,na notebook som daval pozor ale bol denne vyuzity a neustale a cestoval som mnou vsade.
http://www.sendspace.com/file/erf7q5

Najnovsie doplnene moj aktualny smejd GT628X !!!
http://www.sendspace.com/file/lfbs9q

K fotkam - Takto vyzera po mesiaci -dvoch pouzivania -zaobchadzanie jemne ,nikdy nepadol atd atd

chladenie je tak ''uzasne'' vyriesene ze za mesiac su zapchate komplet mriezky a okrem ineho aj vyrobna vada vsimnite si jak hnusne je skriabnuty a ohnuty chladic.

pri pantoch zlieza farba je to len lacny nastrek zaklad je biely -poduroven smejd!!

farba s nalepky je uplne dole - Bola to energy star nalepka

a kryty sa suchaju o seba a tie nechutne skriabance su sposobene tym oznacene cervenym ovalom.

Okrem ineho aj cely dysplay je poskriabany otlacena klavesnica.

POUZIVAM ORIGINALNY MSI batoh takze nemozu nic povedat a nieje preplneny proste MSI je jedno velke ho*** ....

Na zaver len doplnim uvidime ako bude vyzerat po polroku podla mna ako ostatne zlomeny,prehrieva sa ,nekvalita materialu olupava sa farba,na displeji otlaceny pas atd a bude to na vrateni penazi kupim dalsi msi na pol roka uz ovela vykonnejsi... jednoducho MSI :D:D



No asi hodim vecer fotky meho GT735 (jako 17ka by mel byt nachylnejsi na mechanicke poškozeni) ale po roce je porad jako novy, on totiz stav veci vypovida o i pristupu k nim, taky kdyz si naborim auto reknu je to smejd a nevydrzi ani naŕaz do stromu .... jen nekdo svoje chyby prizna nekdo ne a jestli ti ty panty uznaly tak klobouk dolu, ja bych te s nima poslal jako uzivatel uz x teho ( zadny outdoor ) ntb s touto "vadou" nekam, to ze si je vylomil nebo je jakkoliv jinak zlikvidoval je totiz tvuj problem a oprava na tve naklady. Bud rad ze ti to uznali...... a priste si kup nejaky TP nebo neco od panasonicu se specifikaci pro boj ve vysoke trave.....

EDIT : Denne prenasen a x krat otevren :)
MSI GT735

XxXcompany
občas něco napíše
Příspěvky: 53
Registrován: 05 led 2010 17:03

Příspěvekod XxXcompany » 06 led 2010 21:10

Tziky :Pekne bludy si napisal vidno ze si len obycajny uzivatel ,doporucujem sa opytat v servisnom stredisku ze kolko takych reklamacii denne maju t.j. podobne vylomene klby ,prasknute kryty atd ....

NTB nepadol ani nebol inak mechanicky poskodeny -postupne praskal kryt na ktorom sa prejavila rozsiahla nekvalita materialu ak si take nic nepocul smola nevies o modely GX620 nic .... a samozrejme potom rupol ked uz bol pomerne dost naprasknuty

Okrem ineho vyrobca vadu materialu priznal .....


A to sa tu nikto nemoze zastat ze mal taky problem ? ved to je bezny problem .....

a ak je tvoj ako novy : 1.Mas lepsie plasty napr na GX620 nebol tak nekvalitny lak a na GT628 je pretoze uz mam ako si videl na foto biele casti.
2.Mas ho doma a pozeras sa nan ze jeej aky je pekny ,lenze ja NTB pouzivam vzdy a vsade

Napriklad na GT628 je pouzity uplne iny material toho vadneho krytu uz ho nemam od vyroby krivy ale pekny a o 2gumky naviac ma ,je mozne ze nezacne praskat a vydrzi.

Reklamacie typu veletel klb a prasknute kryty su fakt bezne 2dni dozadu som riesil zakaznikovy prasknuty f5gl asus tiez jeden klb vyletel uvolnily sa nity a bolo to ,okrem toho som riesil vylomene klby uz na EX600 ,EX610 a VR610 -tie sa lamu z dovodu velkeho namahania pri uvolnenych sroboch ktore sa s matematickou istotou bezne pouzivanemu NTB uvolnia. Este nieco pan ''majster sveta'' ?
Aktualne :MSI EX600X 250SK/ MSI GT628X 446SK/ Acer Aspire 5634Wlmi.
+Preslo mi cez ruky strasne vela notebookov.
K msi doporucujem ruky prec od tej znacky ....

djmicho
guru
Příspěvky: 1731
Registrován: 27 zář 2008 18:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod djmicho » 06 led 2010 22:58

K těm kloubům. Spolužák má rok GX720. Chová se k němu jak ke svatyni, ale okolo pantů mu rozpraskal kryt. Takže něco na tom asi bude...
[url]https://valid.x86.fr/na6qv4][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/na6qv4-5.png[/img][/url]

XxXcompany
občas něco napíše
Příspěvky: 53
Registrován: 05 led 2010 17:03

Příspěvekod XxXcompany » 06 led 2010 23:54

djmicho : je to fakt uplne bezna vec a co sa tyka GX620 ten plast na troch kusoch co som mal bol uplne krivy take vypukliny na nom aj boly aj on to ma take? a potom tie vypukliny odraly samolepku dolby a proste cele sa to suchalo praskalo potom pri 4 sroboch to bolo prasknute a nakoniec puk pri otvoreni a klbik vonku .... msi ...
Aktualne :MSI EX600X 250SK/ MSI GT628X 446SK/ Acer Aspire 5634Wlmi.

+Preslo mi cez ruky strasne vela notebookov.

K msi doporucujem ruky prec od tej znacky ....

Tziky
guru
Příspěvky: 1694
Registrován: 04 zář 2007 21:23

Příspěvekod Tziky » 07 led 2010 14:41

tak nwm co delam spatne, muj je vazne jak novy....:D
MSI GT735

dan0044
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 18 pro 2009 18:03

Příspěvekod dan0044 » 07 led 2010 16:49

Podle mě fakt záleží, jakej je to kus. I u tý nejvíc poruchový firmy můžeš najít kusy, který budou bez problému sloužil mnoho let (viz. Sony Ericsson, Fiat). Jak je to s NB úplně nevim, přecijen, můj první NB je právě MSI a mám ho celkem krátce, ale v 90% to u elektroniky platí. Asi neni dobrý riskovat značku, o které se šíří neblahá pověst (proč sem si jen proboha čet ty fóra až po objednávce :D ) Sice se tu ukazuje asi 60% spokojenost... Ale... Co když zrovna spadnu mezi těch 40%, to je docela dost? :( je pravda, že i na zažité a prodávané značky slyšim dost stížností (např.: Acer)
Aktuálně Toshiba Satellite L755-18N/ Intel Core i3 2310M 2,1GHz/ NVIDIA GeForce GT525M.

Měl jsem MSI GX633X-051CZ - MSI už nikdy.

javak810i
guru
Příspěvky: 1308
Registrován: 03 črc 2009 16:34
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod javak810i » 07 led 2010 17:21

dan0044 píše:je pravda, že i na zažité a prodávané značky slyšim dost stížností (např.: Acer)

:lol: :lol: :lol: :lol:

jinak asi skončím u MSI GT628 tak snad budu mít štěstí...
BTW ten lak na tom hliníku asi nevydrží ani přejtí prstem , ne? :D
Lenovo Ideapad Y50 70 - Core i5 4210H, Geforce GTX 860M 4GB GDDR5
3DMark Fire Strike - 3519 Bodů
Huawei Ascend P6, Xiaomi Piston v2

Tziky
guru
Příspěvky: 1694
Registrován: 04 zář 2007 21:23

Příspěvekod Tziky » 07 led 2010 20:35

XxXcompany píše:djmicho : je to fakt uplne bezna vec a co sa tyka GX620 ten plast na troch kusoch co som mal bol uplne krivy take vypukliny na nom aj boly aj on to ma take? a potom tie vypukliny odraly samolepku dolby a proste cele sa to suchalo praskalo potom pri 4 sroboch to bolo prasknute a nakoniec puk pri otvoreni a klbik vonku .... msi ...


Nwm no ja nepozoruji zadne zmeny at na sasi nebo na chovani ntb za behu jako prehrivani.....tedy muj zaver, msi si koupim priste znovu
MSI GT735

drk22
guru
Příspěvky: 655
Registrován: 24 led 2007 14:19

bez obav

Příspěvekod drk22 » 08 led 2010 18:22

javak810i: žádné strachy, to že na fóru vidíš reakce 60/40% pro/proti neznamená, že se to 40% lidí posere. Ono totiž obecně mají lidi tendenci tyhle fóra vyhledávat hlavně když mají nějaký problém. Běžnej uzivatel kterýmu vše funguje sem páchne málokdy...
Sám se musím přidat k tzikimu 4 měsíceš intenzivního používání 17" MSI a zatím sasi jako nové (až na ty obtisky prstů :0) ). A praskaly celkem často i jabka z duralu, která jsou běžně automaticky řazena mezi "vynikající kvalitu zpracování".

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 08 led 2010 19:14

Spíš tu vidim spojitost s tím, že máte oba 17" modely a na ty si tu nějak nikdo nestěžuje. Vždy tu padala kritika na modely s úhlopříčkou 15,4".

(btw hromada lidí s pokaženým notebookem na fóra neběží)
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

XxXcompany
občas něco napíše
Příspěvky: 53
Registrován: 05 led 2010 17:03

Příspěvekod XxXcompany » 08 led 2010 19:43

sawrm :Prispevok ktory mi dal ako sa hovory chrobaka do hlavy pretoze ja som nikdy nemal notebook presahujuci velkost 15.4'' a je to plne mozne a k tomuto nemozem povedat nic...

a presne tak vacsina ludi nechodi s problemom na internet a drk22 nevie nic o tom ako to vyzera v servisoch a na predajniach ...
ja to poviem ako to je lebo to denne vidim : Reklamacie za den na velkej nemenovanej predajni :
MSI- Desiatky (EX600X EX610X GX600X (v plastoch podobnych EX600 len s tymy ohnamy pretoze potom bol este tusim GX600 ktory mal ine plasty a tych ostalo aj par ktore sa na reklamacii neukazaly ) sa vratily takmer vsetky na reklamaciu )

ASUS -1-2
Acer -1 -2 niekedy ani jeden

ale predajni sa to oplati predavat msi ludia to kupuju najviac a z reklamaciou nema predajna nic to ide do servisneho strediska popripade sa vracia dodavatelovy.

Ludia hlavne kupuju 15.4'' notebooky.

Nepamatam si zeby som videl v kope na reklamaciu vacsi NTB max 15.6'' asus alebo sem tam acer 15.6'' ale to sa da povazovat ako 15.4'' pasuje do studentskeho ruksaku ...

Kazdopadne celkovo ludia a obycajny uzivatel neriesi ci je spokojny alebo nie proste kupi notebook pokazi sa reklamuje ak je vsetko ok je spokojny dalej ak sa pokazi o par mesiacou zase a opravia normalne stale je to ok . Na predajni je najvacsi problem s lajbavou opravou servisu zle zlozeny /poskirabany/nove zavady/HLAVNE KOZMETICKE VADY cez logo/gumky/ogrcamy pochytany NTB .... potom uz zacina byt zakaznik nespokojny ... BEZNEHO CLOVEKA NENAPADNE POZERAT FORUM A VYMYSLAT ..... DRK22 by mal pomlcat lebo ehm hmm vie
Aktualne :MSI EX600X 250SK/ MSI GT628X 446SK/ Acer Aspire 5634Wlmi.

+Preslo mi cez ruky strasne vela notebookov.

K msi doporucujem ruky prec od tej znacky ....

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 08 led 2010 21:16

s tím, že se vyplatí prodávat lowendové multimediály, se dá souhlasit.
ale prosím, oprav ten příspěvek po sobě, chvíli mi trvalo, než jsem to přečetl a pochopil, aspoň prosím čárky vě větách, díky...
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

dan0044
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 18 pro 2009 18:03

Příspěvekod dan0044 » 08 led 2010 21:30

No tak to je jednoduchý - málokterý člověk si pořídí 17´´ NB proto, aby ho tahal denně někam. Myslim si, že 15,4´´ je taková ta hraniční velikost, co se ještě nosí, jinak to nechájvaj doma (tuhle jeden kamarád vzal novýho Acera a řikal, že mu snad upadne rameno - a já se mu nedivim, to mělo asi 4 Kg.. .. .. nom, možná 3 :D ) a když to člověk denně netahá, tak to taky vypadá jinak.

Mimochodem, drka22 se musim zastat, aspoň z části pravdu má, proč myslíte, že sem tu já? :) Je to nejrychlejší a nejlepší způsob, jak opravit svůj počítač, aniž byste ho přestali používat (někteří lidé ho nutně potřebují k práci) a zároveň nejrychlejší možnost, jak si postěžovat, že hůř už jste dopadnout nemohli :D ono to pomáhá :) člověk si potom řiká, tak aspoň nejsem jedinej :D kdybych s tim neměl problémy (jen software, ťuk, ťuk) tak bych sem asi nešel :) ale jsou naštěstí jenom malý, tak to snad vyřešim brzo.

A jinak, vážně, každej druhej člověk, co něco o NB ví, tak si na Acery stěžuje. Nevim proč. Je pravda, co sem zahlíd, že se docela přehřívaj :D docela hodně. Ale přežít se to dá. Proto s tim asi nikdy nikdo nejde do servisu...
Aktuálně Toshiba Satellite L755-18N/ Intel Core i3 2310M 2,1GHz/ NVIDIA GeForce GT525M.



Měl jsem MSI GX633X-051CZ - MSI už nikdy.

XxXcompany
občas něco napíše
Příspěvky: 53
Registrován: 05 led 2010 17:03

Příspěvekod XxXcompany » 08 led 2010 21:49

dan0044: Acer ? no hlupost momentalne mam Aspire 5630 {uz viac ako 3 roky bez reklamacie) a predalo sa niekolko Extensa 5635ZG a G a nieje ziaden problem co sa tyka prehrievania je studeny takmer.Niekolko islo aj znamym a vydavam denne a dary sa im super .

Vsetky notebooky co predavam su len Intel + Intel alebo Intel + nvidia

VR610 EX610 a podobne aj HW sracky len na servis sa stretavam.....

http://www.sendspace.com/file/ujt5r6

ked som ich nahadzoval znamym a sebe msi gt628 to bolo 13.11.2009
t.j. aj den kupi a doteraz na Acer ani farba nesla dole ,ani chladic nieje zaneseny,nehuci proste nic co sa o msi povedat neda ...

co sa tyka asus tie do 15 000 su tiez na nic ale okolo 25 000 co som naposledy predal m50VC znamemu je nenormalne spokojny to bolo kupovane spolu s GX620X co uz je daaavno prec lebo sa rozpadlo.

ale co som videl posledne Asus 15.6 vyzeraju byt ok... a tiez sa nevracaju

K prehrievaniu - MSI sa zachvilu zanese chladic a prehrieva sa nenormalne moc a doradu reklamacie ...

este k Asus M50VC - ma uz viac ako rok pouzivany denne noseny casto a nieje ani skriabnuty klby su pevne jak nove slape perfektne
Aktualne :MSI EX600X 250SK/ MSI GT628X 446SK/ Acer Aspire 5634Wlmi.

+Preslo mi cez ruky strasne vela notebookov.

K msi doporucujem ruky prec od tej znacky ....


Zpět na „notebooky MSI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti