Spokojenost s MSI notebooky, servisem aj.

notebooky MSI a vše kolem nich

Jsem spokojeny s notebook od MSI?

ano
124
59%
ne
85
41%
 
Celkem hlasů: 209

onYx
občas něco napíše
Příspěvky: 35
Registrován: 12 lis 2007 18:59

Příspěvekod onYx » 22 říj 2008 15:20

Mám cirka 3/4 roku GX700PX 17" a po tom, co jsem si zde přečetl jsem rád, že mě trapí pouze ty "malé" problémy, které mě s ním trápí. Převážně proto, že je koupen na firmu, takže reklamace by byla velká noční můra a dál také proto, že reklamace jsou noční můra tak jako tak. :twisted:
Klad je pro mě rozhodně numpad. Na desktopu jsem si ani neuvědomil, jak často tuhle věcičku používám a jak moc by mi tady chyběla. Zvuk je taky poměrně kvalitní (alespoň na notebook), až na to, že mi po čase začala chrčet při basech určitá tlačítka na klávesnici (pravděpodobně špatně připevněná), což je otrava. Ze začátku jsem byl spokojen se vším, ale časem se začaly projevovat nedostatky relativně nekvalitní značky. Hlavní nedostatek vidím ve ventilaci. Zezačátku naprosto funkční, nyní nejvíc problémová. Ntb má při pouhém užívání netu teplotu GPU 53 stupňů a větrák chrchlá a chrchlá a ve chvíli, kdy pustím nějakou náročnější hru, začně běsnit a to leckdy nepomůžou ani sluchátka. :o Šasi opravdu není nijak úžasná, alespoň u tohoto modelu se mi display odrbává o vnitřní stranu pod klávesnicí a ta strana, která je vždy vespodu batohu se začala pomalu rozjíždet (noťas nosim každý den do školy a ze školy a tahám prakticky všude sebou). Měká opravdu je, ale dokud to neznamená, že při jednom "špatném" přenešení zlomím něco vevnitř, tak mi to problémy nedělá. A pak jednu speciální výtku pravděpodobně tomuto modelu a to jsou porty pro sluchátka, mikrofony atd. Designově si pánové z MSI vyhráli a udělali zepředu supercool žlábek, do kterého všechny tyto zvukové záležitosti narvali. Nepomysleli ale zjevně na to, že se nedělají jagy jenom ve velikosti sluchátkových, tedy pouze ty nejmenší. Takhle mi činí opravdu velký problém si píchnout do ntb modernější bedničky, či kabely (většinou za použití násilí, pokud to vůbec jde touto cestou).

Ty nedostatky mi dost dlouhou dobu pily krev (a neříkám, že hlučící větrák to nedělá stále), ale tak nějak jsem se s tím smířil. Holt budu noťas tunit pomocí kobercovky a sekunďáku, přičemž budu doufat, že se nepodělá nic složitějšího uvnitř.

Pro mě tímto notebookem MSI začalo a také skončilo. Každopádně to pro mě byla cenná zkušenost. :)

Jeremy88
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 15 črc 2007 08:52

Příspěvekod Jeremy88 » 23 říj 2008 22:00

Už přes rok mám GX700PX (tedy 17").

Klady:
- num. klávesnice
- na rozměry NB není váha až tak strašná
- výkon, hw a konektorová výbava v poměru k ceně a s přihlédnutím k době kdy jsem jej kupoval
- batoh

Zápory:
- po 2 měsících se konektor od LAN RJ45 vychodil natolik, že v něm ani nová koncovka vůbec nedrží
- asi po 4 měsících přestal držet kryt DVD mechaniky, jedna polovina teď úplně odpadává a drží to vlastně jen ta druhá
- po zhruba 5 měsících je výstupní (ten černý 3,5 jack) tak špatný, že v něm pak vůbec nehraje jedna strana stereo reproduktorů
- teď nedávno, vlastně asi po roce, přestala zabírat jedna záklapka na víku, takže to zase drží, nebo spíš nedrží ta zbývající druhá
- LCD se odřel a poškrábal o horní stranu tam, kde přechází klávesnice a touchpad, to stejné v zatím menší míře na druhé straně pod tlačítkem na vypínání
- rozmístění některých konektorů
- velký adaptér
- pokud se na touchpad dostane jenom trochu vlhkosti nebo mastnoty, je nepoužitelný do té doby dokud se úplně neočistí
- matné povrchy tam kde by měly být lesklé a naopak
- display se snadno zašpiní a špatně se čistí
- tuhá tlačítka na touchpadu, ale dá se na to zvyknout
- hodně při zátěži topí, hlavně v oblasti šipek a velkého Enteru
- výdrž baterie (zhruba jen 1 hodina)
- rozvržení klávesnice, ikdyž jsem si na ni dost navyknul
- celkové zpracování (klávesnice se prohíbá, panty vržou, viz výše ty konektory a mechanika atd.)

Kupoval jsem tento NB na studia, s tím že ho jednou za den ponesu a rozbalím ve škole a pak zase doma. Ale z toho záhy sešlo, takže ho teď dost asi poslední 3/4 roku namáhám v práci, tzn. že ho 7krát rozbalím na 20 minut a pak zase schovám do batohu. Na tuhle činnost absolutně nevhodné a dost tím trpí a poškozuje se. Kdybych tohle věděl v době výběru NB, tak si MSI a navíc 17" samozřejmě nekoupím.

Dále mi v práci za týden projde rukama asi tak 30 naprosto odlišných NB jiných výrobců, typů a značek a (alespoň zatím) bezkonkurenčně vede zpracováním Toshiba.

Takže asi tak. Nechci MSI nijak hanit, ale zpracování dílů a jejich návaznost na sebe, šasi, výdrž a životnost je opravdu špatná. Příště si NB této značky už nekoupím.

fannaSk

Příspěvekod fannaSk » 24 říj 2008 20:31

to Jeremy88:
fuuha ako citam tvoj prispevok tak to si si fakt vazne zle vybral. Jak mozes mat serioznu pracu s 17kou neserioznym bookom...si neviem predstavit ze to ukaze kamarat pracujuci v IBM - asi by dostal vyhazov len za to ze ho tam ma...uplne nereprezentativny book pre akekolvek vaznejsie odvetvie vyroby cohokolvek...uz len preto a to ze 17kravu tahat???ved 17ka to uz je podla mna multimedialne harasenie na doma s zamerom asi usetrit miesto i ked je vela ,,obyvackovych" vykonnych pc-čiek...ale oka nevedel si na co to budes pouzivat ale tak ked uz robis v takejto praci tak si treba zohnat nejaky business book co fakt nieco vydrzi. Akoze ocakavat od plastoveho booku ako tento a jeho podla vas velkej kazivosti neviem ako 17ky ja mam 15ku a hej som pedant a mnohi sa k booku spravate ako prasata tak prosim taketo povahy nekupujte MSI len si sposobite psychicku ujmu...Co povazujem za chovanie sa ako prasa??Moj spolubyvjuci behom hodiny 10 krat pohne dispalyom lebo ma nejaky komplex stale sa s tym hrat aj ked jeho dell LEDkovy s bohovskymi pozorovacimi uhlami nemeni farby snad nikdy a on furt a furt s tym hybe...moje zaobchadzanie vytiahnem postavim jemne polozim pustim si hru ako crysis na odreagovanie sa ale ja tam skor hladam herny vyvoj a tak kolko ten book znesie resp jeho grafika pekne ho podlozim najdem najvhodnejsie ovladace a vsetko na nom beha...na pracu vyuzivam iny book ale z principu nenamahajte zbytocne klby a noste to v znackovych veciach, jemne pokladajte je to len tvrdeny plast...a bude vsetko OKA...moj book ma rok a je vazne ako novy. Ak si poviete ze fuuha sa o to stara ako o holku :D....lol to nie o zenu sa treba starat ako o ruzu...Ale ja mam pocit ze mnohi si kupite book a proste to beriete ako ze slahmem si s tym sem sapdne mi kabela z stolicky s bookom etse to je kabela bez nejakeho extra polstrovania ...no tak ako toto nevydrzi skoro ziaden book...Este aj zalezi dost na aky narazite kus niekedy aj najjemnejsie zachadzanie vas nezachrani...

fannaSk

Příspěvekod fannaSk » 24 říj 2008 20:47

DODATOK k TOSHIBE a inym dizajnom:
Ja neviem...vsetci nadavate na MSI apson sa tak tvarite ze to je najhorsia znacka na svete a pozeram tak po ksole a inych skolach a pocuvam nazori spolubyvajucich a mam pocit ze MSI je najpredavenjsi book:D....dost paradox....Dalej neviem ako sa zmenila vyroba odvtedy co som ja kupil book ale ako som niekolko krat spomenul a to si idem klopnut o drevo...mam rok MSI GX600 ten prvy s t7500 potom sa uz s tymto procakom ani neobjavovali...a vazne ma rok a fakt som spokojny pouzivam ho skor na obcasne hranie a tak skusam co ten book vytiahne....a jednoducho je to dobra vec ..mam vyhrady ale tak nemoze byt vsetko dokonale ...mne sa tam odlepila baterka dosky, ktora bola slabym lepom prilepena na wifku..tak som to urcite neposielal do MSI servisu otvoril zalepil sam,Nie som hlupak hlavne ked studujem a potrebujem ho ...ale su zavaznejsie veci a vtedy to treba riesit servisom ale tak co si stazujete...ja neviem mne sa nahodou paci ze to nevedia stihnut do 31 dni:D....ja uz len cakam do leta to bude mat book rok a 7 mesiacov cez leto dovolenkujem chodim na akcie nepotrebujem book tych 31 dni to prezijem oni su neschopni to zreklamovat a lol???mam peniaze a za rok a 7 mesiacov stary book dostanem 38500:D...kupim si najnovsie MSI gx630 opat uzasny pomer cena vykon...napr... teraz k dizajnu jak s vam ludia moze pacit toshiba...som nevidel ani jeden book od toshiby co je tenky ako MSI vsetky do jednoho su takisto krasne plastaky a kazdemu jednemu sa prehyba display to ci prave MSI troska viac zasa tolko nezavazi ...skor je to o tom dostat dobry kusok....a tie herne toshiby tak to su pekne tluste booky nechcel by som to nikdy...som minule mal moznost sa pohrat pat hodin s novym GX630 a zrejme to bol nekazovy kusok-ukaze cas...opat krasny tenky dizajn vieko a okolie klavesnice hlinik pevne tvrde a velmi tenky.......Inak aj v DEll a APPLE robia ludia co po nejakej party pridu do roboty a potom nahodia zle chladic a vam to mrtne vrcii alebo pokazeny display atd:D... takze myslim si ze politika a servis MSI je uzasny staci to dobre naplanovat ked ho nepotrebujete a ked mi len nieco praskne tak s tym sa da pracovat, pockam do leta a posielam ho do servisu.

soucin
píše často
Příspěvky: 241
Registrován: 16 srp 2008 20:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod soucin » 26 říj 2008 21:09

Výborně chlapče to byl skvělý projev, a tak by se to mělo brát, já osobně mám GX610PX a vrčí mi chvíli větrák, ale dá se to a nic se neděje, zboří se svět? Ne! Tak co, možná více topí, ale není to tak hrozné nějakých 50-60 stupňů ,kupte si chladicí podložku a hned to bude trochu lepší, stěžovat si umí každý.
:wink:
MSI GX610PX-057CZ: AMD TURION X2 TL-60 2GHZ, 2GB RAM, ATI RADEON HD2600 256 MB GDDR3, HDD 320 GB,DISPLEJ 15,4 (1280X800),WIN 7 Ultimate 64bit

Dorota
píše často
Příspěvky: 291
Registrován: 12 zář 2008 13:33

Příspěvekod Dorota » 27 říj 2008 07:16

Chlapi, tak tomuhle se říká optimistický pohled- sere se to, hřeje se to... ale to nevadí!!!
HP 4520s WT290EA#ARL
Toshiba Satellite A200-1ZB

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 27 říj 2008 09:57

Nejak tak. Prinest si takovy smejd na podnikovou poradu, nasral by sefa pokazde, kdyz by zavrcel.. :lol:
Ale je jasne, ze kdyz uz si to nekdo koupil, tak narovinu nerekne, jakou blbost udelal, nebo to jeste proste nevi. Viz. ja a Amilo - rok a pul to fachalo bez problemu a pak jsem teprve poznal, jakou to ma kvalitu.
MSI a spokojenost - to je nemozne. Maximalne pokud clovek nema s cim porovnavat. Ja byl u sveho notesu taky spokojeny, nez jsem videl kvalitniho Compaqa od HP. Pak jsem teprve poznal o co prichazim, kdyz mam multimedialni sracku. Tichoucko, vykon, pevnost, servis, vydrz, dockina, kvalitni a pouzitelna klavesnice, lepsi touchpad, lepsi displej.. No je toho hafo..
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

sweet22
občas něco napíše
Příspěvky: 52
Registrován: 18 kvě 2008 01:12

Příspěvekod sweet22 » 28 říj 2008 20:22

jak to tak čtu, tak je opravdu škoda, že jinak kvalitní vnitřní díly mají tak blbý obal.

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 28 říj 2008 21:42

sweet22: No, kvalitni vnitrni dily... ten (ne)slavny "MSI BIOS fail" bych zrovna za kvalitu neoznacil.

jessy
občas něco napíše
Příspěvky: 34
Registrován: 02 lis 2008 17:25

Příspěvekod jessy » 02 lis 2008 17:58

Jeremy88 píše:Už přes rok mám GX700PX (tedy 17").


Dále mi v práci za týden projde rukama asi tak 30 naprosto odlišných NB jiných výrobců, typů a značek a (alespoň zatím) bezkonkurenčně vede zpracováním Toshiba.

Takže asi tak. Nechci MSI nijak hanit, ale zpracování dílů a jejich návaznost na sebe, šasi, výdrž a životnost je opravdu špatná. Příště si NB této značky už nekoupím.



Môžeš odporučiť aj nejaký konkret. model? Dik

nManJofo
píše často
Příspěvky: 109
Registrován: 21 srp 2007 13:14

Příspěvekod nManJofo » 03 lis 2008 23:35

No ja som zazil s MSI, kupovanom v Ageme, nasledovne story:

Mal som (chvalabohu minuly cas) MSI GX710, bol na troch reklamackach, ale coho su schopni servisaci v Ageme, to je na neuverenie...

1. - na zaciatku jula odisla VGA do aleluja, podcenene chladenie (prehrievanie, zamrzanie, potom odisla nacisto). Zaniesol do shopu, kde som to kupoval. Prisiel snad na den presne o mesiac, a ked som ho vybalil, skoro ma slak trafil - bez CD a manualov (to by ma ani nestvalo), zaspinena klavesnica (aj to by som este prezil), ale vnutri bol CUDZI HDD a dokonca mi don naspat nenamontovali WiFi adapter! Takziez nesiel zvuk z 2 zo 4 repracikov - asi nezapojene.

2. po par dnoch od prijatia po prvej reklamacke, ked som zistil, co vsetko s nim v Ageme porobili, tam odisiel znova. Slo mi najma o tu WiFi-nu. Ako predtym, reklamacka trvala mesiac a vysledok: WiFi - udajne nedoinstalovane ovladace! Ked som prezeral book, tak servisak sa ani neunuval ho otvorit, aby zistil, ci ta WiFi tam vobec je (po prvej reklamacke na nom boli viditelne 2 plomby cez seba - povodna a prelepena.) Po tejto reklamacke sa ich pocet a rozpolozenie nezmenilo. Navyse ked som otvoril spravcu zariadeni, ziadna WiFi tam nebola, nech som skusal cokolvek. Nehovoriac o tom, ze notebook odisiel do vecnych lovist po 2 hodinach prace s nim...

3. nastastie tu zauradoval sef shopu, kde som book kupoval, a namiesto MSI, ktore odislo tretikrat na reklamacku, som dostal Asus M70VR.

Neviem, ako je na tom Alza, snad tam nie su taki lavi ako Agem, ale mne proste stacilo. MSI Notebook no more, Agem no more, a vobec - tento Asus bude zrejme aj moj posledny notebook, proste PC napratane v s "skatuli" s minimalistickymi rozmermi a obvykle podcenenym chladenim nemoze mat dlhu zivotnost. Desktop rules...

Ked uz notebook, tak daky s poriadnym servisom a nemusi byt prilis naslapany (na cesty). Na intrak jednoznacne desktop kombinovany bud s lacnym bookom, alebo externym HDD pre prenasanie somarin. Drahy notebook su vyhodene peniaze, ja to teraz tak lutujem, co som za tie peniaze mohol mat...

jessy
občas něco napíše
Příspěvky: 34
Registrován: 02 lis 2008 17:25

Příspěvekod jessy » 04 lis 2008 00:44

Dorota píše:Chlapi, tak tomuhle se optimistický pohled- sere se to, hřeje se to... ale to nevadí!!!



Skus sa mrknuť na ie s graf. 512, topia úplne všetky, acer či HP, niekde sa ten výkon odviesť musí
Naposledy upravil(a) jessy dne 04 lis 2008 00:57, celkem upraveno 1 x.

jessy
občas něco napíše
Příspěvky: 34
Registrován: 02 lis 2008 17:25

Příspěvekod jessy » 04 lis 2008 00:51

Michal27 píše:Nejak tak. Prinest si takovy smejd na podnikovou poradu, nasral by sefa pokazde, kdyz by zavrcel.. :lol:
Ale je jasne, ze kdyz uz si to nekdo koupil, tak narovinu nerekne, jakou blbost udelal, nebo to jeste proste nevi. Viz. ja a Amilo - rok a pul to fachalo bez problemu a pak jsem teprve poznal, jakou to ma kvalitu.
MSI a spokojenost - to je nemozne. Maximalne pokud clovek nema s cim porovnavat. Ja byl u sveho notesu taky spokojeny, nez jsem videl kvalitniho Compaqa od HP. Pak jsem teprve poznal o co prichazim, kdyz mam multimedialni sracku. Tichoucko, vykon, pevnost, servis, vydrz, dockina, kvalitni a pouzitelna klavesnice, lepsi touchpad, lepsi displej.. No je toho hafo..


Povedal by som že záleží na čo to používaš, skús sa s int. graf. zahrať napr. crisis

A zhadzovať komplet sortiment keď máš z pred roka skúsenosť iba s 1 modelom ... - no to skôr vypoveda niečo o tebe ako o booku. Neber to os., nechcem sa ani zastávť msi, ja ho nemám, ale kamoš ma 620 a je nadmieru spokojný. Ja som mal HP a po 2 r. mi začalo postup. odchádzať, skončilo to odpál. doskou potom čo odišiel cooler. Ale netvrdím že sú všetky na hov... Asi tak

Damianus
_-=*Open Source*=-_
Příspěvky: 2351
Registrován: 14 pro 2007 02:54
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Damianus » 04 lis 2008 09:06

rozumny nazor to se jen tak nevidi :shock: :wink:
Jedinou pravdou je, že všichni lžou
Můj weboblogo něco about IT and something viz. tlačítko WWW Miláček Lenovo X220
MSI GX600 -> Lenovo T500 -> Lenovo X220 -> Asus Zenbook prime -> Lenovo X220

jessy
občas něco napíše
Příspěvky: 34
Registrován: 02 lis 2008 17:25

Příspěvekod jessy » 04 lis 2008 12:42

S.h.I.t. píše:s měkkou klávesnicí s ním souhlasim. U všech MSI který mi rukama prošly (ať už ty 2 zmíněný dlouhodobě, nebo několik dalších krátkodobě) tak znatelné prohýbání, zvlášť v oblasti G, H tam prostě je.



Mal si v rukách i tyto nové modely? Neviem, ale toto teraz píšem na kamošovom aceri a nepovedal by som že je nejak mäkké, ale kláv. sa prohýba taky. KeĎ na ňu zatlačíš, prehne sa každá


Zpět na „notebooky MSI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů