Spokojenost s MSI notebooky, servisem aj.

notebooky MSI a vše kolem nich

Jsem spokojeny s notebook od MSI?

ano
124
59%
ne
85
41%
 
Celkem hlasů: 209

Uživatelský avatar
Chlebovnik
guru
Příspěvky: 3610
Registrován: 30 bře 2008 19:20
Bydliště: K-Vary / Brno

Příspěvekod Chlebovnik » 31 srp 2008 20:46

Wassup? Sem jenom reagoval na to, že dotyčný tvrdil, že by si víc výrobců mělo vzít od MSI ponaučení a 15.4" modely osazovat numerickým blokem. Ono to totiž neni tak jednoduché jak se zdá a to, že kolem klávesnice musí být po stranách místo má svoje opodstatnění. Achjo... a o kvalitě Lenova nepadlo ani slovo, tak mi necpi do huby něco co sem neřek.
• Aspire V3-571G | 15.6" FHD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8 GB RAM | Intel 80 GB SSD + 1 TB HDD
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p

NeoPlex
guru
Příspěvky: 557
Registrován: 13 úno 2007 23:35

Příspěvekod NeoPlex » 31 srp 2008 20:55

Chlebovnik píše:Jenže pak je klávesnice rozlezlá od kraje ke kraji a není místo na žádné výztuhy - základna notebooku je pěkně měkká. Z toho by si právě mělo vzít ponaučení MSI.


davas zde jasne najevo, ze podle tebe je klavesnice nekvalitni. Klavesnici MSI jsi nemel v rukou s numerikou, tak tu nesir nepodlozene reci o "pekne mekke klavesnici" a to, ze o kvalite lenova nepadla ani slovo to mas pravdu a ani jsem to tak nemyslel. Precti si to znovu pokud to nechapes, ale rychlejsi bude kdyz to reknu jinak. Mas jinou znacku nez, ta ktera se tu resi, navic s ni nemas zadne zkusenosti, takze nevim co te tu nuti prohlasovat veci viz. nahore. Ja taky nelezu do fora s Lenovem a nerikam tam veci co mi na lenovu vadi....
MSI GX600PX -014cz : C2D 7500 (2.6GHz TDE), Nvidia 8600GT 512MB, 2GB ram, 250GB HDD, win XP, 3dmark06 5200+ b. + Thermaltake R150N01 IXOFT Fanless NTB Cooler

S.h.I.t.
píše často
Příspěvky: 128
Registrován: 12 črc 2007 10:51

Příspěvekod S.h.I.t. » 31 srp 2008 21:54

s měkkou klávesnicí s ním souhlasim. U všech MSI který mi rukama prošly (ať už ty 2 zmíněný dlouhodobě, nebo několik dalších krátkodobě) tak znatelné prohýbání, zvlášť v oblasti G, H tam prostě je.

NeoPlex
guru
Příspěvky: 557
Registrován: 13 úno 2007 23:35

Příspěvekod NeoPlex » 31 srp 2008 22:11

ja tam mam v tehle oblasti pohyb minimalni teda :-/ okem skoro nepoznatelny, ale maly tam je to jo.. ale zase, ze by to bylo extra mekky to ne. Kazdopadne jde mi o princip. At se tu vyjadruji orpavdu lide, kteri maji vlastni zkusenosti s MSI.. jinak to tady pak ztraci vyznam a bude tu jen dalsi flame
MSI GX600PX -014cz : C2D 7500 (2.6GHz TDE), Nvidia 8600GT 512MB, 2GB ram, 250GB HDD, win XP, 3dmark06 5200+ b. + Thermaltake R150N01 IXOFT Fanless NTB Cooler

Koby
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 28 črc 2008 09:41

Příspěvekod Koby » 31 srp 2008 23:58

mám skoro 2 měsíce msi ex610x a naprostá spokojenost.. výdrž na baterku a wifi kolem 2:10 minut.. baterka po 20 nabití stejnou kapacitu... teplota normál. 45-50 stupnu... při šetření baterek 40, při plnm výkonu 65...

vše funguje.. klávesnice je měkká a co jako? :-)

šasí je měkčí, za tuhle cenu neni kvalitní a tvrdý šasí žádný...


notasmi vyhovuje.. hlavně a klávesnice.. stojí 80% svýho času na stole místo PC. jednou za měsíc jede na chatu, 2x za měsíc do práce..

S.h.I.t.
píše často
Příspěvky: 128
Registrován: 12 črc 2007 10:51

Příspěvekod S.h.I.t. » 01 zář 2008 08:21

tak baterka je věc, která mě překvapila :-) oproti stavu po koupi šla výdrž jen asi o 15 minut dolů.
A moje zkušenosti jsou založeé na ročním používání kdy byl noťas denně na cestách...

Mr Zdenda
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 29 úno 2008 22:17
Bydliště: MB,ÚL,Mk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mr Zdenda » 01 zář 2008 08:50

petoBB píše:Mam EX700 a zatial nebol jeden jediny problem, stabilita na WinXP Pro absolutna, ziadny problem s chladenim, proste s nicim, kazda funkcia funguje na 100%. Mam ho zatial 6 mesiacov.


mám stejný model.Dá se to, ale příště raději ASUS. Za ty prachy nebyl špatnej.

petoBB
občas něco napíše
Příspěvky: 27
Registrován: 13 dub 2008 12:29

Příspěvekod petoBB » 01 zář 2008 11:59

Tak v case ked som sa rozhodoval, tak Asus mal o dost drahsie modely a tak vyhral pomer cena/vykon od MSI. Od vtedy, za tych par mesiacov sa ceny zmenili, takze teraz to uz je o niecom inom.
MSI EX700X-034CZ/ C2D T5450/ 17" WXGA/ 2GB/ N8400 128MB/ 250GB 5.4k/ DVD±RW/ WF/ BT/ CAM/ HDMI Everest: Bezne tepl. Procak 45C, HDD 37C, Grafika 53C

PiTRiS
píše často
Příspěvky: 192
Registrován: 12 črc 2007 13:57

Příspěvekod PiTRiS » 01 zář 2008 13:58

mno u mě spokojenost moc nevládně - za ty prachy sem sice dostal perfektní výkon, ale to je asi tak všechno... zpracování nic moc (měkký plasty, display se otiskává na klávesku, takže nosit hadr, atd), chlazení nic moc (hlučný), servis kapitola sama o sobě (jako jakym zázrakem se někomu po měsíci reklamace podařívrátit notebook s WXGA+ displayem místo WSXGA+ je pro mě dodnes záhadou, zvlášť když se tedle model minimálně v tý době ani s timhle displayem neprodával),... jak řikám, v době kdy sem to kupoval to byla supr nabídka, za ty prachy bezkonkurenční, dneska ale už ve stejnýž hladině člověk najde i lepší kusy...
pro mě osobně je msi to uplně poslendí co bych doporučoval, zlatý asusy, acery, který za stejný prachy nabídnou mnohem víc
Dell XPS 15 - i7 2630Qm, 6GB RAM, nVidia 540GT, 750GB 7200 ot.

Oldies: Dell Studio XPS 1645, Acer Aspire 6935G, MSI GX700PX

Mr Zdenda
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 29 úno 2008 22:17
Bydliště: MB,ÚL,Mk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mr Zdenda » 01 zář 2008 22:14

Asi ano. Jenze prave taktez kdyz sjem to kupoval bych musel za stejny vykon u Asusu sahnout hloubeji do penezenky. A co pamatuji tak Acery byl obzvlast plastak. Tedka se uz polepsily...a hlavne slo to vsechno hrozne dolu

jindrab
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 02 zář 2007 23:54

Mám 12" PR200X

Příspěvekod jindrab » 02 zář 2008 18:16

Mám asi rok 12" PR200X a na něm Vista Ultimate x64 a naprostá spokojenost. Pracuju na něm denně cca 4hod v práci (Externí bluetooth klávesnice, bluetooth myš a monitor přes VGA kabel), hodně ho přenáším a cestuji s ním v podstatě po celém světě. Doma pak průměrně 2-3 hod denně přímo na notebooku. Hodně píšu.
Pozitva: - životnost baterie 2,5-3 hod (Visty na Aeru bez žádných utilit na zvýšení živitnosti)
- ucházející výkon
- tichý větrák (když pracuji na baterie tak v "Power save" módu větrák vůbec nesluším a nebo nejede
- pevné šasi
Negativa: - display by mohl být na slunci více kontrastní
- vestavěné repro je fakt mizerné na Skype stačí ale na muziku to není, zato webcam a mikrák jsou perfektní

Jestli máte dotazy tak se ptejte.

Jospin

MSI gx600

Příspěvekod Jospin » 11 zář 2008 14:24

Mám MSI GX600 už více jak půl roku se systémem Win VISTA. Co se týče samotného notebooku, tak můžu jen zopakovat informace co se na tomto fóru již zmiňovaly.
Negativa: - Zpracování šasi je laxní, nejde o skřípající plasty či podobné výrobní chyby, to ne, ale třeba vrchní víko se nepříjemně prohýbá, až mám někdy strach abych ho nepromáčkl a nezničil si display. DVD mechanika má špatně vyřešené tlačítko na otevření mechaniky, někdy se mi stane že nechtěně otevře a při zavírání DVDčka musím aplikovat speciální trik, abych DVD zavřel na poprvé. Klávesnice se prohýbá, o tom nemůže být sporu, ovšem nejde o nijak významný pohyb, píši často delší texty a s klávesnicí není problém. Display není také nijak oslňující, či spíše je:-), je na něm patrné podsvícení při černém pozadí. Přehřívá se, nijak výrazně to nepocítíte, pokud nehrajete nějakou náročnější hru, ale pak pocítíte v oblasti tlačítka turbo a pod numerickou klávesnicí citelné přehřátí, obzvláště pod "turbem" MSI žhne jak rozpálená plotna. Taky takové drobnosti, jako špatně čitelné funkční klávesy (f1-f12) a diodky hlásící různé funkce jako wi-fi atd... můžou někoho rozčilovat, já jsem si je přelepil páskou:-D. Rozhodně ještě musím poznamenat jako významné mínus je obrovský a těžký napájecí zdroj, sbalit jej do batohu je oříšek! To jsou tak všechna negativa, které mi na tomto notebooku vadí.
Pozitiva: - Začnu u těch menších: rozhodně numerická klávesnice, která je naprosto luxusní, velikost a váha nejsou taky ty nejhorší, když vezmeme v potaz co notebook obsahuje v sobě, široká konektivita s periferiemi (4 usb jsou v klidu, i když jsem je ještě všechny nevyužil). Rozhodně vybavení které jsem k němu dostal je jistě nadstandartní, báglík je super a myška se hodí. Větráček nijak neobtěžuje, ale jak jsem napsal výše, při vytížení počítače nezvládá. No a na konec Poměr cena a výkon je jistě dobrým důvodem proč si koupit MSI. S notebookem moc necestuju, používám ho třeba při private LAN parties, bo když musím makat v knihovně, takže jsem volil i takový notebook, který nebude často přenášený a v tom mi vyhovuje. Samozřejmě dost velký hrddisk je taky bonus.
Shrnu-li svůj dojem z MSI GX600 tak jako hlavní výhodou je opravdu výkon a nízká cena, ale znovu bych do něj nešel, jako herní zařízení je výborný, ale zjistil jsem že tak často nehraji, abych za něj musel vyhodit tolik peněz, pro hráče jde o rozuné řešení pokud nechce mít doma "bednu". Osobně doufám že bude fungovat aspoň po dobu záruky a pokud i přez dva roky tak budu příjemně překvapen, ale to bude stejně zastaralá plečka. A co si pořídím za dva roky? Vidím to na MacBook..;-)

nManJofo
píše často
Příspěvky: 109
Registrován: 21 srp 2007 13:14

Příspěvekod nManJofo » 14 zář 2008 11:44

GX710: mam ho uz skoro rok, mal som tam niekolko operacnych systemov (XP, XP x64, Server 2008 x64, Mandriva, Ubuntu).

Plne suhlasim s tym, co uviedol Jospin nado mnou, este by som chcel dodat par veci - poddimenzovane chladenie. Je to u MSI velmi casty jav, a uz na to moj tatos doplatil, ked mi zaciatkom juna odisla VGA vplyvom prehriatia. CPU je poriadna pec aj v idle, pri zatazi sa to splha k 80-90 stupnom, co je hranicna teplota, ktoru je schopny mobilny CPU vydrzat.

Klavesnica je podla mna celkom OK, zvykol som si na nu. Ale tie cervene popisky na Fx klavesach su fakt trnom v oku, ked nahodou programujem vecer je to hrozne, musim ich hladat na tej klavesnici (najcastejsie odpocitavanim od zaciatku :) )

Zo vsetkeho najviac som sklamany zo servisu v Ageme, kde asi nepracuju normalni ludia, usudzujuc podla toho, ako k relamaciam pristupuju. Teda Agemu sa oblukom vyhnut!

Do MSI by so uz nesiel, celkovo by som si uz book nekupoval, mobilitu velmi nepotrebujem, na internate je lepsi obycajny PC a kupit si k nemu externy HDD, aby sa dali veci preniest domov. Ale kalmal by som, ak by som tvrdil, ze som mobilitu nevyuzil.

SuperDomek
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 23 led 2008 18:31

MSI PR210X

Příspěvekod SuperDomek » 22 zář 2008 13:21

Zdravim, už půl roku vlastním notebook PR210X. Musim říci, že nejsem zrovna příliš spokojený. Když jsem ho dostal nefungoval mi mezerník, šel tedy ihned do servisu... po měsíci se mi notebook vrátil, ale tomu, co mu udělali bych neříkal zrovna oprava... mezerník sám o sobě sice funguje, ale pokud zmáčknu dohromady kombinaci kláves W + A + Mezerník, tak už zase nejde. :shock:
Dále jsem si asi po dvou měsících všimnul jeho přehřívání, ale nevím jestli je to na reklamaci. Tím přehříváním myslím, že i když stojí na chladící podložce Zalman NC1000, procesor je podvoltovaný, jak jen je to možné, a běží na základním taktu 1900 MHz, tak má procesor v maximální zátěži teplotu 82°C. :roll:
Tak aspoň, že se na něm dá provozovat Windows XP. :lol:

Jospin

Tak už umřel -> MSI gx600

Příspěvekod Jospin » 23 zář 2008 13:32

Tak mi už umřel :( , dal jsem ho spát v XP a už se neprobudi, je teď totálně mrtvej nenaběhne ani do BIOSu, snažím se ho už tři dny vyreklamovat, tedy spíš se snažím dovolat do Penty, abych se s nima nějak domluvil a tam si mi telefon nezvedají, neo si mě přeposílaj tam a zpět, jsem z toho maximálně znechucený. MSI si opravdu už nikdy nepořídím, to bych raději usekl ruku, budu průběžně informovat jak to probíhá s reklamací, abyste se taky mohli pobavit, chjo... :shock:


Zpět na „notebooky MSI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 hostů