GX610PX-016SK - Pri hraní hier sa samé vypne, prečo?

notebooky MSI a vše kolem nich
Alien

GX610PX-016SK - Pri hraní hier sa samé vypne, prečo?

Příspěvekod Alien » 09 bře 2008 11:24

Prosím vás hrajem Call of Duty 4 napríklad na notebooku MSI GX610PX-016SK a ked som mal zapnutý program tak hlásil "Notebook Hardware Control" že procesor presahuje 90°C a pri 95 mi vypol notebook. Odinštaloval som ho myslel som si že vec je vyriešená ale není. Teraz mi ani tú hlášku neukáže pretože je odinštalovaný len sa proste hned vypne.

Prosím vás toto mi nerobil môžete mi povedať kôli tomu sa táto vec vyskytuje? stáva sa to aj vám? alebo mám niečo zlé nastavené vo Windowse XP alebo v BIOSe?

Vopred dakujem za odpovede.

viper999
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 01 bře 2008 18:44

Příspěvekod viper999 » 09 bře 2008 11:26

asi na tom procesoru je nejaka tepelna pojistka ktera pri prehrati vypne ntb , je spatne chlazeny ,neni moc prachu v ntb? zkus mu zajistit dostatecny privod vzduchu ze spoda
Co nejde silou, jde jěště větší silou

HonzaCZ1
občas něco napíše
Příspěvky: 35
Registrován: 09 led 2008 16:47

Příspěvekod HonzaCZ1 » 09 bře 2008 13:22

No vypina se kvuli tomu protoze se prehriva. Nemas v nem prach? Ten by chtel vycistit.

Alien

Příspěvekod Alien » 09 bře 2008 13:25

To neviem povedať a dá sa niako vyčistiť bez potreby vybratia záručnej blomy?

Holubrider
píše často
Příspěvky: 109
Registrován: 27 zář 2007 12:31

Příspěvekod Holubrider » 09 bře 2008 13:27

Se ti určitě přehřiva,pracovni teplota cpu AMD turion by neměla jit vejš jak 90 a je tam čidlo že se vipina.ASi tam nemaš neco v pořadku,dal bych to reklamovat.Podle mě je rozumná hranice 80c,pak už to podle mě ničí ntb,nebo mu to aspon dost zkracuje život :D.Pochybuju že tam má prach,spiš třeba bude šptaně nalepenej chladič či heatpipe nebo něco.

Alien

Příspěvekod Alien » 09 bře 2008 13:30

No diky to ma moc neteší pretože je z agemu a brat ho potrebuje do školy nemôže byť bez neho viac než týždeň.

Holubrider
píše často
Příspěvky: 109
Registrován: 27 zář 2007 12:31

Příspěvekod Holubrider » 09 bře 2008 13:45

Dej ho rovnou do penty (penta.cz),jinak budeš dýl čekat,tak zaplatiš jen poštovny,mužeš tam zavolat kdykoli jak to s tim vypada,a pak až to bude tak ti to na jejich naklady pošlou zpět.Dost lidi si stěžuje na servis,ale ani nevi jak to zpravne reklamovat.S tim prachem jedině že bys měl ucpanej ten "vyfuk" to žerbrování jak tam je a to pochybuju(spiš je to blbost),kdyby jo tak je to nejlepší protahnout vysavačem.Možná maš taky šahlej vetraček že se min toči nebo neco .

Alien

Příspěvekod Alien » 09 bře 2008 14:05

Asi to skúsim pretiahnuť výsávačom ale ked myslíš ten hrebeňový ventilátor tak to je grafická. Procesor má taký akože ventilátor dole a ešte k tomu sa podtaktováva na 350~Mhz niekedy na 800~Mhz podla toho čo robím a pri práci má 91°C rovnako ako pri hraní...brat teraz hral CoD 4 3 hodiny.
Takže tomu fakt nechápem :(
Inak ventilátor počuť dobre ako sa snaží. Jednoducho vetrá akože normálne a odrazu zvýši otáčky a o 10 sekund sa zase ukludní. Nemám tie podivné zvuky ako to tu niektorý popisovali že chrabčanie take ventilátor bude mať problém asi v niečom inom. Bud sa netočí, alebo fakt neviem. A ja mám HP nx6110 a teraz konvertujem film a procesor má práve 95°C pred chvílkou bol na 96°C a mal som maximálne 98°C ked som nastavil na normálnu prioritu konvertovania ale vtedy na nedá pracovať na ňom takže mám idle - slabú.

Ako ked už ja mám na mojom notebooku takéto teploty tak to beriem ako normálnu vec neviem prečo by to malo vadiť ale mám 3 notebooky doma teraz jeden acer zničený no nie je náš a môj Intel Celeron M 1,4~Ghz a brat taký aký už viete. Mali sme Fuitsu Siemens Amilo 2510 a mal neuveritelne tichý ventilátor a mal tam aj tichý režim ktorý netrebalo ani zapnúť pretože už bez neho nebolo ventilátor počuť. Dosiahol maximálne 85°C pri hraní NFS Most Wanted ale grafickú mal velmi slabú ATI Readon x1200 a preto sme ho vymenili s jedným z Myjavy ktorý chcel notebook na prácu a kúpiť si xBox360.

Takže neviem ako podla mňa táto teplota 90°C je v pohode a pri tom hraní sa ešte nevypol včera sa tak ale stalo ako naschvál aj ked sme ích vymieňali. Teraz mal pri hraní 91°C takže vlastne ja mám viac ako brat momentálne na mojom HP-čku. Pri normalnej práci mám 65°C a najmenej som mal 60° na baterke ale po zapnutí.


Takže prosím poradte že či mám aj môj takto vysávačom obehnúť ?

EDIT: No práve mám 97°C na procesore a 71°C na doske. Ved hovoríte že ak má viac ako 80° môže to poškodiť dosku ale ved doska má len 71°C takže by malo byť všetko ok nie?

Holubrider
píše často
Příspěvky: 109
Registrován: 27 zář 2007 12:31

Příspěvekod Holubrider » 09 bře 2008 15:09

Aha ale intel vydrží vic jak AMD,a v gx610 (tu mam taky) vedou k tomu hřebenování 2x heatpipe jedna od procaku a jedna od grafické karty.Podle mě to nijak nezpraviš.Intel topi bvic i když si myslí mnoho lidí že ne,je dělaný na větší teploty,a jestli te zajimá jaká je jeho hranice tak je to napsaný nekde v manualu na intel.com.A už jen tech 97 neni normal teplota většina gx610 co sem viděl tak mělo kolem 80max.,a i co sem naměřil já v everest.To s tim prachem je podlemě kravina,když ten ntb nemaš určitě dýl jak 1/2 roku.MYslim že reklamaci se prostě asi nevyhneš :(

EDIT:/ vyzkoušej v programu everest "stability test"

Alien

Příspěvekod Alien » 09 bře 2008 17:42

No ja som si tu čítal na fóre a dosť vela ludí napísalo že majú tiež okolo 93°C a mali 78°C v chladnej miestnosti no mi tu máme dosť vykúrené máme tu 28°C v izbe takže by malo byť najviacej 89°C a mi máme 91°C pri hraní CoD4. Bol tam aj jeden program nainštalovaný ktorý bol určitený pre podtaktovanie procesora a bol pre Intel Core vtedy sme mali teploty 95°C aj pri práci tak sme ho vypli a teraz má 80°C ked normálne pracujeme.

Holubrider
píše často
Příspěvky: 109
Registrován: 27 zář 2007 12:31

Příspěvekod Holubrider » 09 bře 2008 21:28

Aha ,skus nainstalovat ten everest a dej stabylity test a poznaš to jestli je to přehřivanim nebo ne

Rutoslav
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 12 dub 2008 12:17

Re: GX610PX-016SK - Pri hraní hier sa samé vypne, prečo?

Příspěvekod Rutoslav » 13 dub 2008 08:08

Alien píše:Prosím vás hrajem Call of Duty 4 napríklad na notebooku MSI GX610PX-016SK a ked som mal zapnutý program tak hlásil "Notebook Hardware Control" že procesor presahuje 90°C a pri 95 mi vypol notebook. Odinštaloval som ho myslel som si že vec je vyriešená ale není. Teraz mi ani tú hlášku neukáže pretože je odinštalovaný len sa proste hned vypne.

Prosím vás toto mi nerobil môžete mi povedať kôli tomu sa táto vec vyskytuje? stáva sa to aj vám? alebo mám niečo zlé nastavené vo Windowse XP alebo v BIOSe?

Vopred dakujem za odpovede.



Ještě co můžu z vlastní zkušenosti poradit, je nějaká chladící deska pod notes. osobně mám od Zalmana a je to dost znát, když jede notes na plno, tak to deska dokáže uchladit o cca 9 stupnů niž, což už je dost znát. Když na notesu nehraju, tak se větrák ani nesepne, ta deska to krásně uchladí. Sice to nevypadá moc extra, ale rozhodně stojí za to vyzkoušet...


Zpět na „notebooky MSI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host