Problém s win Vista, grubem a Ubuntu na notebooku Lenovo

LINUX, MAC OS a další co lze nainstalovat na notebooky. Dostribuce, ovladače, jak to funguje atp.
Pajka
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 06 led 2008 18:35

Problém s win Vista, grubem a Ubuntu na notebooku Lenovo

Příspěvekod Pajka » 31 led 2008 18:35

Zdravím,
mám jeden závažný problém. Nedávno jsem si koupil notebook Lenovo R61i, ke je na skryté partition disku ukrytá instalace Windows Vista + obslužný systém Think Vantage (od Lenova).
Instalační soubory jsem si ze skryté partition vypálil na CD+DVD, ale na disku pro zatím nechal.

Začal jsem se (zatím jako začátečník) zajímat o Linux, tak jsem si nainstaloval distribuci Ubuntu. Z partition, kde je uložený win (ntfs) jsem si kousek odřízl a vytvořil blok pro linux + swap. Celé dva dny jsem se s Ubuntu hrál a podařilo se mi ho dat do téměř dokonale funkčního stavu, kdy se s ním dá pracovat jako ve win. Problém ale nastal, když jsem počítač restartoval a chtěl nabootovat ve Windows... Chvíli se načítal systém a pak se spustil program Restore & Recovery, který mi nabízel dvě možnosti, buď obnovit systém ze zálohy, nebo ho nainstalovat znovu (tato možnost začíná krokem format c:). Řekl jsem si, že byl systém nejspíš poškozen, když jsem okrajoval partition. Visty jsem nainstaloval znova. Abych se mohl dostat do Ubuntu, nainstaloval jsem znova grub. Problém ale je, že visty dělají zase to samé - nenaběhnou a zase mi to předhazuje formátování....

Omluvte román...
IBM Lenovo R61i

Pajka
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 06 led 2008 18:35

Příspěvekod Pajka » 31 led 2008 20:42

Nevíte prosímvás, co s tím mám dělat? Potřebuju nutně oba systémy...
IBM Lenovo R61i

impact
píše často
Příspěvky: 101
Registrován: 06 pro 2007 22:21

Příspěvekod impact » 17 úno 2008 01:20


impact
píše často
Příspěvky: 101
Registrován: 06 pro 2007 22:21

Příspěvekod impact » 17 úno 2008 01:30


helikaon
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 30 bře 2008 23:34

dual boot

Příspěvekod helikaon » 06 kvě 2008 10:15

Ahoj,
s vistama zkusenosti nemam (jen s downgradem) :-) ale ja bych se nebal tu skrytou partition poslat jak se rika ... pryc :.).
Stejne to jen zabira zbytecne misto. Ja osobne si rad delam veci jak se rika 'na miru' a k tomu mi skryta partition s prednastavenyma windows a utilitama prilis nepomuze. Takze prvni co bylo kdyz sem dostal notas byla instalacka 64bit XP, prerozdeleni disku, a pak instalace CentOS. A visty sou momentalne ve windowsovim nebicku :.)))

MrBobby
občas něco napíše
Příspěvky: 69
Registrován: 06 led 2008 19:30

Příspěvekod MrBobby » 06 kvě 2008 12:23

Urcite bude fakt nejjednodusi dat pryc tu recovery partitionu. Osobne sem ji taky zalohoval a nasledne odstranil. Je to spis takova featura pro mene zkusene uzivatele, ktera jim nabizi jednoduchou opravu.
Lenovo ThinkPad R61i - C2D T5250, 15.4" WXGA, 2,5GB, 120GB 5.4k, IntelPRO a/b/g, BT, X3100 http://www.stud.fit.vutbr.cz/~xkratk00/ recenze
Ubuntu 7.10 Gutsy Gibbon + Windows XP Professional SP2

onne
guru
Příspěvky: 1766
Registrován: 01 úno 2008 10:27
Bydliště: Opava

Příspěvekod onne » 06 kvě 2008 14:20

No tak já jsem si to nechal. 7 GB mě nezabije...
ThinkPad T420


Zpět na „LINUX a další OS“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů