Kancelář v Ubuntu

LINUX, MAC OS a další co lze nainstalovat na notebooky. Dostribuce, ovladače, jak to funguje atp.
the.freeze

Kancelář v Ubuntu

Příspěvekod the.freeze » 17 led 2011 01:14

Ahoj všem. Před nějakým časem jsem zkoušel Ubuntu 8.10 a ted přemýšlím, že pomalu na něj přejdu(nejnovější verzi). A zajímá mě, jestli se dá do ubuntu nainstalovat nějaká aplikace podobná microsoft onenote(zvykl jsem si v tom psát poznámky ve škole) a jestli dokumenty psané v linuxu(word,powerpoint) pujdou zobrazit na počítačích s Windows.
Případně, kterou distribuci linuxu byste mi doporučuli jako nejlepší - jsem běžný uživatel.
Díky

Python.P
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 07 bře 2009 19:56

Příspěvekod Python.P » 17 led 2011 07:25

určitě něco takového najdeš nejsem si jistý jestli něco takového néni přímo v Open Office (něco se mě plete že by to mohla být aplikace Tomboy), když uložíš daný soubor jako .doc nebo .xls tak to néni problém, já bych ti za mě doporučil nové Ubuntu 10.10 které je jedno z jednoduších co se uživatelského prostředí týče a má obrovskou podporu na fórech a i knihy :)
X301 - "WKS"
T42p - Old-school gaming machine... (not moded yet)
past: X220,T420,T400,X60,X31....

the.freeze

Příspěvekod the.freeze » 17 led 2011 11:16

Oki díky.určitě ho vyzkouším jen jak skončí zkouškový:-d..ještě sem se chtěl zeptat. myslíš, že půjde ten one note(příp. celý office) nainstalovat na ten linux? třeba přes Wine nebo podobně? právě můj největší problém je v těch věcech do školy, co si budu psát, nebo co mi budou posílat. Díky moc za odpověď.

Python.P
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 07 bře 2009 19:56

Příspěvekod Python.P » 17 led 2011 18:51

nainstalovat nevím... ale open office otevře vše co mrkvosoft office takže v tom problém nebude
X301 - "WKS"

T42p - Old-school gaming machine... (not moded yet)

past: X220,T420,T400,X60,X31....


Zpět na „LINUX a další OS“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů