Ubuntu na Thinkpadu R400

LINUX, MAC OS a další co lze nainstalovat na notebooky. Dostribuce, ovladače, jak to funguje atp.
kaspy
občas něco napíše
Příspěvky: 50
Registrován: 15 pro 2008 11:53

Ubuntu na Thinkpadu R400

Příspěvekod kaspy » 04 zář 2010 22:22

Zdravím,
posílal jsem tento dotaz na forum ubuntu, ale nikdo mi od půlky srpna neodpověděl, tak snad budu mít víc štěstí tady:

Konečně jsem se nadobro zbavil windowsů a na svoje Lenovo ThinkPad R400 jsem nainstaloval Ubuntu 10.04 Lucid Lynx. A jak už to tak bývá, mám problémy se specifickým hardwarem:

1. Nefunguje Fingerprint Reader a nevím, jak ho zprovoznit, aby se s jeho pomocí dalo přihlašovat do systému

2. Nefunguje Card Reader - vložil jsem do čtečky jak SD kartu, tak xD a nepřečte to ani jednu, ale kontrolka vedle zařízení jen krátce problikne

3. Občas se na zlomek vteřiny na šířku displeje objeví barevné čáry - nic závažného.

4. Podle návodů jsem zprovoznil Active Protection System pro ochranu HDD před pádem, ale nevím, jestli funguje, nevím, jak to mám ověřit...Ve Windows jsem to dělal tak, že jsem například pustil film a notebookem jsem zatřepal a přehrávání se přerušilo. Teď se nepřeruší nic.

To jsou asi nejzávažnější HW potíže. Mohl by mi někdo pomoct?
Díky moc za odpovědi

MartenP
píše často
Příspěvky: 449
Registrován: 08 srp 2007 13:41

Příspěvekod MartenP » 05 zář 2010 08:36

1), 2) a 4) Tyhle věci jsou na netu popsané tolikrát, že si ti troufám doporučit, aby ses naučil používat Google. To je možná taky důvod, proč ti nikdo neodpověděl - tam jsou na to hákliví.

3) Málo informací. Kdy se to děje? Není možné, že to je nějakou HW závadou? Zkoušel jsi jiný grafický ovladač?

kaspy
občas něco napíše
Příspěvky: 50
Registrován: 15 pro 2008 11:53

Příspěvekod kaspy » 05 zář 2010 11:03

Samozřejmě, že na Googlu jsem strávil dost času než jsem napsal na forum, ale žádný z návodů, které jsem použil nefungoval. Někde jsem se dokonce dočetl, že na R400 zprovoznit fingerprint reader vůbec nejde. Pokud víš o nějakém ověřeném návodu, kde je postup popsán, budu rád, když mě na něj odkážeš. Pokud tě to obtěžuje, tak se na to vykašli.

Jinak ta obrazovka problikne zničeho nic, prostě prohlížím web a najednou se objeví takové čáry přes střed monitoru na zlomek vteřiny. Grafiku mám Intel GMA X4500MHD.

azumi
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 17 dub 2007 11:10

Re: Ubuntu na Thinkpadu R400

Příspěvekod azumi » 01 led 2011 23:04

1. Nefunguje Fingerprint Reader a nevím, jak ho zprovoznit, aby se s jeho pomocí dalo přihlašovat do systému

ThinkPad-X200s:~$ lsusb

Bus 004 Device 002: ID 08ff:2810 AuthenTec, Inc. AES2810

neni zatim zadny opensource ovladac

3. grafiky mame skoro stejne, funguje bez chybne na x200/x200s

4. nainstalovat balicek a pridat na panel:

https://launchpad.net/~c4pp4/+archive/l ... 1_i386.deb

navod zde: http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic, ... #msg336481
ThinkPad X200s (7466-3GU) + Intel® SSD 320 Series (120GB, 2.5in SATA 3Gb/s, 25nm, MLC), Ubuntu 11.04 x86_64 GNU/Linux


Zpět na „LINUX a další OS“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti