Quake Live

LINUX, MAC OS a další co lze nainstalovat na notebooky. Dostribuce, ovladače, jak to funguje atp.
Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Quake Live

Příspěvekod Solitary » 19 srp 2009 02:26

Tak uz je to tady, od 18.8.2009 je Quake Live dostupny i pro Linux... rad bych dostal report od ostatnich, co oni na to, jak jim to jde, zda budou hrat a jestli si nekdy zahrajem spolu. Me osobne funguje vse az na zvuk, ktery se skube a tedy v podstate nefunguje. Vinikem je zrejme pulseaudio, ale na QuakeLive foru uz se rysuje reseni, takze uvidime - http://www.quakelive.com/forum/showthread.php?t=31897. Kazdopadne doporucuju aspon zkusit - Quake Live

EDIT: Jeste chci upozornit na mozne problemy pri spusteni se SELinuxem, reseni zde http://www.quakelive.com/forum/showthre ... ight=chcon
Naposledy upravil(a) Solitary dne 19 srp 2009 21:20, celkem upraveno 2 x.

GR!nCh
píše často
Příspěvky: 268
Registrován: 16 zář 2007 22:47
Bydliště: Brno

Příspěvekod GR!nCh » 19 srp 2009 14:29

Jedna z mála her, o které opravdu dost uvažuju. Na mém starším Ubuntu 8.10 se do toho zatím pouštět nebudu, to bych raději nahodil co nejnovější verzi distribuce. Dá se to hrát na notebooku v pohodě? Hlavně co se týče integrované grafiky X3100 od Intelu? Vygooglil jsem něco z oficilaního fóra a vyznělo to, že to nebude na slabším železe žádný zázrak.
Fedora @ Lenovo ThinkPad T460s

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 19 srp 2009 14:55

Vykonem je to asi takto... ja se svou Fedorou 11 s rozkopanymi intel drivery davam vysledky v glxgears cca 500fps a Quake Live je hratelny na cca 25~50fps na nativni notebookove rozliseni se stazenyma detailama. Neni to zadna slava, ale hrat se to bez problemu da... bohuzel absence zvuku to kazi. Ale na to, ze sluzba bezi teprve den je to slusny vysledek a ne nadarmo ma Quake Live za nazvem stale jeste slovo Beta. Urcite doporucuju to zkusit i na tom Ubuntu 8.10, prinejhorsim ti to pujde spatne, ale ucet si vytvoris a budes vedet na cem jsi.

Az budu mit chut a cas, tak to mozna zkusim jeste pod Fedorou 9, kterou stale mam na druhe partisne, kde jsou jeste stare ovladace, ktere maji podstatne vyssi vykon a uvidime jak se Quake Live bude tvarit.

GR!nCh
píše často
Příspěvky: 268
Registrován: 16 zář 2007 22:47
Bydliště: Brno

Příspěvekod GR!nCh » 19 srp 2009 15:21

To mě moc netěší. Q3A jsem nikdy dřív moc nehrál, ale pokud engine QL = Q3A, tak 125fps bude třeba a slušnou hru. Používáš nějaký graficky ořezaný cfg, takový při jakém se Quake series v drtivé většině hraje?
On stejně bude podzim a dost ostrý semesr, takže když už skoro 2 roky nehraju CS:Source, který jsem dřiv dost hrál, tak pouštět se do něčeho nového se mi moc nechce. Docela bych počkal, až se to samo pořádně rozjede, a pak bych uviděl.
Fedora @ Lenovo ThinkPad T460s

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 19 srp 2009 16:03

Zadny spesl cfg, ja osobne tez nejsem Quakar... hraval jsem multiplayer Half-Life 1 (modnutej), coz byla takova konkurence k Q3A :)
Taky me ceka hardcore semestr, ale myslim si, ze nejaka okrajova zabava je nutna, clovek nemuze furt sedet jen nad praci a studiem.


Zpět na „LINUX a další OS“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů