Wifi v Ubuntu 8.10

LINUX, MAC OS a další co lze nainstalovat na notebooky. Dostribuce, ovladače, jak to funguje atp.
the.freeze

Wifi v Ubuntu 8.10

Příspěvekod the.freeze » 08 kvě 2009 18:06

ahoj...nainstaloval jsem ubuntu 8.10 ale nejde mi ubec internet ani pres kabel ani pres wifi na notebooku...poradte pls:)diky

centos
guru
Příspěvky: 1157
Registrován: 20 zář 2007 22:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod centos » 08 kvě 2009 21:06

Přes kabel by to mělo být jednodušší, začal bych tím..
Poradit nejde, bo jsi toho řekl moc málo. Jaký provider? Co to dělá? Pokud není IP přiřazovaná přes DHCP, nastavils ji dobře? atd.
ASUS F3Ka, Arch linux
bo neznamená nebo, ale protože (neboť)..

the.freeze

Příspěvekod the.freeze » 10 kvě 2009 11:52

no ja jsem to zkousel podle navodu ale vubec sem nenasel ty okna kde se to ma nastavovat...na internetu to bylo popsany jinak nez to bylo v tom linuxu:-d...a wifi ubec nemoch najit a ni pres kabel se nepripojil...mam bezdrat...z routeru do wifiny a z ni mam pres wifi pripojenej notebook a pres kabel stolni pc:)

centos
guru
Příspěvky: 1157
Registrován: 20 zář 2007 22:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod centos » 10 kvě 2009 12:43

Plus ještě vyšlo Ubuntu 9.04 :)

S Ubuntu jsem, pokud si pamatuju dobře, wifinu rozjel až poté, co jsem mu ručně nahodil madwifi, nebo co to bylo.. teď v Mintu mi to jelo automaticky.
Po připojení kabelu (třeba dočasně místo počítače) bys měl vidět napravo v horní liště nějakou aktivitu; přes tu ikonku to pak nastavíš (možná to pojede automaticky). Popřípadě přes volby > network configuration (jo, mám to dvěma jazyky :))
ASUS F3Ka, Arch linux

bo neznamená nebo, ale protože (neboť)..

the.freeze

Příspěvekod the.freeze » 10 kvě 2009 17:52

oki..ja to zkusim diky:)


Zpět na „LINUX a další OS“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů