Ubuntu a HP PAVILION DV6134

LINUX, MAC OS a další co lze nainstalovat na notebooky. Dostribuce, ovladače, jak to funguje atp.
Nergal
píše často
Příspěvky: 156
Registrován: 11 dub 2007 12:13
Bydliště: Poprad

Ubuntu a HP PAVILION DV6134

Příspěvekod Nergal » 01 říj 2008 09:40

Zdravim,
chcel som sa iba informovat.Mam nainstalovany win XP ale vobec nie som s nim spokojny..Uzivam ho dlhsiu dobu,no vadi mi na nom kopec veci.
Bude fungovat Ubuntu na tomto notebooku spolahlivo??Pojdu vsetky doterajsie funkcie??Kde zohnam drivere??Vlastne,ako je to so softwarom,da sa pouzit aj niektory windowsacky/napr AIMP player,alebo BurnAware/?
Je na Slovensku neake distro,kde si mozem objednat LiveCD,instalacne CD?
Mozno vyzniem ako uplny amater,no co sa tyka linuxu,som iba uplny zaciatocnik,tak ma prosim neukamenujte :wink: :wink: :wink:
Zaujima ma tento system,lebo je spolahlivy,a nepada,co u winXP moc neplati :shock:

Diki za vas rady a postrehy..

vito45
guru
Příspěvky: 963
Registrován: 07 lis 2006 16:51
Bydliště: blizko PO, intrak: KE J9, Slovensko

Příspěvekod vito45 » 01 říj 2008 13:00

stiahni si ubuntu, vypaľ na nejake cdrw alebo cdr, daj do nb a spusť ako live a hneď uvidiš ako si na tom s podporou hw, keď niečo nepôjde len sa kľudne spýtaj ;)

Nergal
píše často
Příspěvky: 156
Registrován: 11 dub 2007 12:13
Bydliště: Poprad

Příspěvekod Nergal » 01 říj 2008 13:24

Diki za pomoc.Akurat stahujem najnovsie Ubuntu 8.04 .
Ak to budem mat aj odskusane,dam ti vediet..Inac,ty mas tento Linux??ako si s nim spokojny??

GreenDwarF

Příspěvekod GreenDwarF » 01 říj 2008 16:07

Pokud mužu doporučit tak skus Wubi proste nakopirujes Wubi a ISO OS do jedne složky a nainstaluješ když se ti neco nebude libit tak mužes Ubuntu v pohodě odinstalovat jako nějaky jiny Program sam sem to použil s funguje to dobře tady máš nějake info http://wiki.ubuntu.cz/Wubi

Nergal
píše často
Příspěvky: 156
Registrován: 11 dub 2007 12:13
Bydliště: Poprad

Příspěvekod Nergal » 01 říj 2008 16:20

Toto sa mi presne hodi..Dikess.A nasimuluje to original prostredie Ubuntu??Myslim tym hardwarovu kompatibilitu a vsetko s tym spojene..

GreenDwarF

Příspěvekod GreenDwarF » 01 říj 2008 16:53

Jj uplně přesně jako normálí akorat sem musel stahnout ovladače na Wifko a grafiku což sem musel aji u nomální verze . Pokud si to dobře pamatuju tak už s ničim nebyl problém všechno mi funguje

Nergal
píše často
Příspěvky: 156
Registrován: 11 dub 2007 12:13
Bydliště: Poprad

Příspěvekod Nergal » 01 říj 2008 17:32

Tak prave ti pisem z nainstalovaneho skusobneho ubuntu...Je skvely...Notebook si kludne pracuje..HDD vobec nie je zatazeny..Ba co je zvlastne,po instalacii mi vyhodilo hlasku ze nie je mozne konfigurovat siet,ale akonahle som zadal heslo a vyhladal siet,tak bolo po probleme...Zatial som neinstaloval ziaden driver...Len neviem,ako a kde sa instaluju programy???Inac,to aj normalne ubuntu je slovensko-anglicke??
A este nepaci sa mi ten font,ktory mam aj teraz vo firefoxe...Ale inac som milo prekvapeny a zacinam tuho rozmyslat a buducom a coskorom prechode na Ubuntu .. :wink: :wink:

vito45
guru
Příspěvky: 963
Registrován: 07 lis 2006 16:51
Bydliště: blizko PO, intrak: KE J9, Slovensko

Příspěvekod vito45 » 01 říj 2008 22:51

takže poďme si dať trochu osvety :lol:
wubi urobi to že urobi si virtualnu partíciu tj. nemení žiadne partície len na už urobenej si zabere nejake miesto, pred inštaláciou odporúčam defragmentovať disk a mať čo najviac voľného miesta inak rozdiel pre bežného usera od normálnej inštalácie nieje ale takýto OS NEPOUŽÍVAJTE ako svoj hlavný
silne odporúčam navštíviť http://wiki.ubuntu.cz/ a potom http://wiki.ubuntu.cz/Pr%C5%AFvodce%20po%20instalaci
pre inštalaciu programov http://wiki.ubuntu.cz/Instalace%20program%C5%AF
Ubuntu je prakticky celé české /neskúšal som, mám anglickýcké prostredie s SK nastaveniami/
zmena fontov - System - preferences - appearance - fonts a ja mám DejaVu Sans Con.
a hej mám tento OS, sú na ňom veci ktoré ma štvú /ťahanie pravým tlačidlom myši/, veci ktoré nefungujú ako by mali /zvuk/, ale je to oveľa lepšie ako XP /keď si za neho sadnem tak hned cítim že je to OS z roku 2001/ a osobne Ubuntu je pre mňa jednoduchšie ako Vista, a sú tu veľmi zujímave vychýtavky na ktoré sa win nechytá /easystroke, compiz.../

Nergal
píše často
Příspěvky: 156
Registrován: 11 dub 2007 12:13
Bydliště: Poprad

Příspěvekod Nergal » 02 říj 2008 09:09

Tak toto su skvele stranky pre mna...Diki moc,toto mi bolo treba.CO da tyka zvuku,tak aky mas s nim problem vlastne???Mne v pohode nabehol,vcera som pocul muziku na nom...Inac,pouzivas program wine???Je dobry??

Edit Solitary: precti si laskave zakladni PRAVIDLA, konkretne odstavec o CITACICH a dodrzuj je!

vito45
guru
Příspěvky: 963
Registrován: 07 lis 2006 16:51
Bydliště: blizko PO, intrak: KE J9, Slovensko

Příspěvekod vito45 » 02 říj 2008 10:06

zvuk prve nešiel keď bolo viac veci spustených, išiel iba v prvej spustenej napr. amarok prehráva na pozadí a z youtube nešiel zvuk, potom som robil veci čo som nemal o odišlo mi ovládanie zvuku cez multimedialne tlačidlá ale to je moje chyba
a wine je pre mňa parádna vec osobne to používam na PC Translator, IrfanView, Mirandu, MediaCoder, za tieto programy zatiaľ neviem nájsť náhradu /PC Translator - slevník, IrfanView - už skoro nepoužívam lebo som sa naučil základy v gimpe ale i tak je to skvelý kus SW, Miranda - v lin skoro nieje IM ktorý by dokázal ICQ xtra statusy, MediaCoder veľmi nepoužívam ale už som videl niečo niekde na rýchly a jednoduchý prevod multímedií/

Nergal
píše často
Příspěvky: 156
Registrován: 11 dub 2007 12:13
Bydliště: Poprad

Příspěvekod Nergal » 03 říj 2008 17:43

Tak po dlhsom hrani sa nemozem prist na to,ako sa vkladaju doveryhodne kluce...Chcem si pridat zdroj softwaru a stale mi to vyhodi :
W: GPG error: http://packages.medibuntu.org hardy Release: Nasledovné signatúry sa nedajú overiť, pretože nie je dostupný verejný kľúč: NO_PUBKEY 2EBC26B60C5A2783

Skusal som pomocou manualu dat ten kluc medzi doveryhodne cez terminal,no neuspesne..Takto som postupoval :

Najprv som pridal do ATP riadku : deb http://packages.medibuntu.org/ hardy free non-free

A potom v Terminali : wget -q http://packages.medibuntu.org/medibuntu-key.gpg
-O- | sudo apt-key add - kde namiesto 0 som dosadil 2EBC26B60C5A2783

Terminal mi vyhodi hlasku : gpg: nenájdené žiadne platné dáta vo formáte OpenPGP.


Postupoval som spravne??Kde moze byt chyba??Dikess

vito45
guru
Příspěvky: 963
Registrován: 07 lis 2006 16:51
Bydliště: blizko PO, intrak: KE J9, Slovensko

Příspěvekod vito45 » 04 říj 2008 12:36


Nergal
píše často
Příspěvky: 156
Registrován: 11 dub 2007 12:13
Bydliště: Poprad

Příspěvekod Nergal » 04 říj 2008 14:48




Heh a tak jednoduche to bolo... :wink: :wink: :wink: uz to chapem..DIki za nakopnutie...Inac,ake prehravace pouzivas na mp3,DVD,avi DivX..??
Ja som chcel dat AIMP2 Player,no cez wine to neslo celkom dobre..

vito45
guru
Příspěvky: 963
Registrován: 07 lis 2006 16:51
Bydliště: blizko PO, intrak: KE J9, Slovensko

Příspěvekod vito45 » 04 říj 2008 17:55

zvuk: amarok
video: SMPlayer, VLC, totem
klikni na Add/remove, daj si zoradiť programy podľa hviezdičiek a navrchole su najpouživanejšie, takto môžeš oskúšať čo ti vyhovuje

Nergal
píše často
Příspěvky: 156
Registrován: 11 dub 2007 12:13
Bydliště: Poprad

Příspěvekod Nergal » 05 říj 2008 00:52

vito45 píše:zvuk: amarok
video: SMPlayer, VLC, totem
klikni na Add/remove, daj si zoradiť programy podľa hviezdičiek a navrchole su najpouživanejšie, takto môžeš oskúšať čo ti vyhovuje


Tak Amarok mi vobec nevyhovoval..Potrebujem totiz mat funkcne aj multimedialne tlacitka a tie mi takmer v ziadnom programe nejdu...
Idu mi len v RhytmBox,no tu neni ekvalizer...Asi nevies ako mam tie tlacitka spojazdnit...Ak dam aj v hociktorom nastavenie hotkeys,tak mi ich nenajde...No v hotkeys systemovych si ich v pohode nastavim aj mi ich najde..ALe vacsina programov ich porste nepodporuje...Sakra,toto sa mi na linuxe nepaci,ale inac je to zaujimavy operacny system.. :wink:


Zpět na „LINUX a další OS“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů