Jakou zvolit distribuci na tablet HP Compaq 2710p?

LINUX, MAC OS a další co lze nainstalovat na notebooky. Dostribuce, ovladače, jak to funguje atp.
vaio

Jakou zvolit distribuci na tablet HP Compaq 2710p?

Příspěvekod vaio » 24 črc 2008 15:48

Dostal se mi do rukou výbornej tablet HP Compaq 2710p. Zkoušel jsem na něm Visty Home Premium, kde sice všechno funguje tak jak má, ale pro mě je priorita co nejdelší výdrž na baterku a Vista výdrži moc nepřidá ;-) Jelikož XP Tablet Edition nepodporuje češtinu, tak jsem se odhodlal k tomu, že konečně vyzkouším Linux. A teď přichází první problém. Jakou distribuci zvolit? Jak už jsem psal prioritou je pro mě doba, po kterou můžu pracovat bez připojení k el. zásuvce, takže nepotřebuju žádný super hyper mega 3D prostředí. Bez čeho se však neobejdu podpora pro dotykovej displej, bluetooth, wifi a integrovanou webkameru. Hodila by se i podpora integrovanýho 3G WWAN modulu, i když u nás je to zatím s rozšířením 3G sítí docela špatný... Jenom chci doplnit, že ještě nemám absolutně žádnou zkušenost s Linuxem, takže i instalace by měla co nejjednodušší.

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 24 črc 2008 17:03

Myslim, že Linux do použitelné podoby ti tam dostane jedině člověk, co už s linuxem umí. Sám nemáš šanci to všechno nějak nakonfigurovat, pokud s tím nemáš žádné zkušenosti. To není jako instalace Windows, a pak instalace ovladačů od výrobce z přiloženého CD.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

vaio

Příspěvekod vaio » 25 črc 2008 12:41

Tak s tím jsem tak trochu počítal. Jenom jsem podle příspěvků linuxových propagátorů v různejch diskuzích doufal, že už existuje nějaká distrubuce, jejíž instalaci zvládne i cvičená opice.. Chápu sice, že u notebooků je to asi poněkud složitější než u normální stolních počítačů, ale pak se nikdo nemůže divit, že Linux má tak "obrovskej" podíl na trhu OS.
Pořád ale platí moje původní otázka, jakou distribuci zvolit...

vojtab
píše často
Příspěvky: 435
Registrován: 19 úno 2008 10:03
Bydliště: Třebenice

Příspěvekod vojtab » 25 črc 2008 12:49

já myslím že Linux asi nepřipadá v úvahu

konfigurace 3G modulu by nejspíš byla na několik večerů, bůhví jestli by jsi to vůbec rozchodil

jinak nejjednodušší je asi Ubuntu, Mandriva případně Fedora Core (aspoň co jsem je zkoušel)
Apple Macbook White

vito45
guru
Příspěvky: 963
Registrován: 07 lis 2006 16:51
Bydliště: blizko PO, intrak: KE J9, Slovensko

Příspěvekod vito45 » 31 črc 2008 23:05

instalaciu zvladne každa opica pri jednoduchých distrách ale toto čo máš ty je dosť nešpecifický HW /ja som na svojom nb Ubuntu nainštaloval surovo next next next :lol: /

edit: skús si dať do nb cd s Ubuntu a spusti ho ako live cd, to by sa dalo nazvať testovacia jazda pred kúpou auta, podľa toho uvidiš či ti všetko ide ako má ísť


Zpět na „LINUX a další OS“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů