Asus A9RP a LINUX

LINUX, MAC OS a další co lze nainstalovat na notebooky. Dostribuce, ovladače, jak to funguje atp.
endeavour1701
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 15 dub 2008 09:51

Asus A9RP a LINUX

Příspěvekod endeavour1701 » 15 dub 2008 10:00

Ahoj. Mam notebook Asus A9RP s wifi D-Link DWL-G630 a shanim na nej dobry Linux. Jsem naprosty zacatecnik a do teto doby jsem pouzival pouze verze Windows. Nicmene jsem vyzkousel nasledujici distribuce - SUSE 10.2 - funkcni pouze s KDE. S Gnome zamrza pravidelne. Dale nefunkcni wi-fi a rychla tlacitka. Mandriva 2007 - stejny problem. Mandriva 2008 funkcni, krom tlacitek hlasitosti ale nechtela pobrat ma DVD v mechanice(Mechanika je ale plne funkcni). Ubuntu 6.10 - bez Acpi funkcni, po case zamrzne. 7.10 - plne funkcni - ma ale Gnome a proto zamrzne pravidelne. Xubuntu 6.10 - nefunkcni. 7.10 - funkcni - po case nefunguje klavesnice a touchpad, ale zarizeni v usb ano cili nefunkcni. Danix Evolution - temer nic nefunguje. Sam Linux 2007 - funkcni ale nulova podpora. Z toho vseho vypliva, ze si muj notebook rozumi jen s prostredim KDE, ale i tak ma problemy. Rad bych aby fungovala podpora napajeni a power managementu, protoze s Windows mi vetracek na procesoru jede jen polovinu casu a v Linuxu na plny vykon cely den i kdyz fouka neprilis teply vzduch. A to i presto ze je Acpi on.... Poradi nekdo nejakou distribuci, ktera by vyresila me problemy?

Camo
guru
Příspěvky: 1518
Registrován: 20 čer 2007 16:40

Příspěvekod Camo » 25 dub 2008 15:35

vypadá, že linux nebude to pravé ořechové pro tebe...
XPS 1330 with LED
Camo=kamil2268


Zpět na „LINUX a další OS“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů