Dva operacni systemy jak na to?

Vše kolem Microsoft Windows. Zkušenosti, problémy, vylepšení atp.
Gandi
občas něco napíše
Příspěvky: 28
Registrován: 30 zář 2007 12:41

Dva operacni systemy jak na to?

Příspěvekod Gandi » 10 úno 2008 17:10

Zdravim, koupil jsem si notebok FSC2550 kde je Vista Premium. Dal jsem si Raid 0. Kdyz nainstaluju Xpcka, prepise mi to Boot a pak startuji jen XP a ne Visty, ty pak musim opravit a zase nejedou XP. Nevite jak to udelat? Chtel bych pouzivat i originalni Visty co mam zakoupene i XP.

Kdyz po Xpckach pouziji instalacni DVD Visty (DVD co jsem stahl s netu),
tak pekne vytvori startovaci nabidku pro oba systemy. Chtel jsem se zeptat jestli muzu si nainstalovat Visty s toho DVD co jsem sosl s netu a zadat tam product key co mam na licencnim stitku na noteboku. Pojede mi to? Budou aktivni-legalni kdyz to tak udelam? Diky za rady.
FSC Amilo Xi2550 17"WUXGA, C2D T9300 2x2,5GHz, 2GB RAM, 1xSSD intel 80GB - 1x500GB WD HDD, ATI HD2700 GDDR3 +

Crabik
guru
Příspěvky: 899
Registrován: 19 lis 2006 00:44

Příspěvekod Crabik » 10 úno 2008 17:58

VBI Compal EL80 (15,4", 1280x800 • T7200 2,0GHz • 2GB RAM • GF go7600 256MB • 250GB, 5400ot. • Wifi, Bluetooth • Windows 7)

NEODPOVÍDÁM NA DOTAZY V SOUKROMÉ POŠTĚ

Gandi
občas něco napíše
Příspěvky: 28
Registrován: 30 zář 2007 12:41

Příspěvekod Gandi » 10 úno 2008 22:37

Ten program mam ve verzi 3.1.0 ktery mam nainstalovany. Vzdy mi zazalohuje dobre jen funkcni OS. Takze bud jeden nebo druhy. Ale ja potrebuji kdyz mam originalni Visty a nainstaluji Xp, tak mi prepise boot a startuji pak Xp a visty to uz nenabidne! Zkousel jsem nainstalovat Xpcka prvni a pak Visty s DVD stazenymi s netu. Visty pekne vytvorily startovaci nabidku "Drivejsi verze os" a "Windows Vista". Tohle fungovalo a slo to i zazalohovat, jenze kdyz nainstaluju Xpcka a pak obnovim Visty s recovery DVD k noteboku, tak recovery startovaci nabidku neudela a sformatuje vse. Pak jsem to zkousel i tak ze jsem si zazalohoval tu startovaci nabidku Vist+XP (Visty co jsem stahl s netu ji vytvorily) .bcd a ulozil. Pak jsem obnovil Visty s recovery a nortonem Ghost vratlil Xp na stejny disk kde byli, obnovil vista boot zalohu .bcd s puvodni instalace Vist stazenych s netu a nejde to. Mozna tam dela problem ta skryta partition kterou udela recovery DVD nebo ten boot s recovery je jinde nez s origos instalace, proto to nejde. Kdybych mel oba OS nainstalovany, tak ten program vista boot funguje dobre.
Nemam origos instalacky k NTB, proto se ptam jestli bych nemohl pouzit DVD s Vistama ktery jsem stahl s netu. Jsou stejne, ale nevim jestli tam jsou nejake rozdily v instalackach aby mi nezanikla licence na origos Visty. Instalacka stazena s netu mi udela pekne startovaci nabidku, recovery DVD co jsem si vytvoril na NTB vse prepise. Napadlo me ze bych to nainstaloval s toho stazeneho DVD Visty s netu a dal product key s licencniho stitku NTB. Musel bych samozrejmne nainstalovat Visty ktere mam v NTB - Visty home premium, ale pujde to? Co aktivace Vist?

Idealni by bylo, jak mam ted origos Visty a doinstaluju XP aby startovalo oboji. Jak to mam ale tim programem udelat? Nebo snad ten program umi zalohovat boot Vist a po instalaci Xpcek kdyz mi pak nabootuji XPcka to umi skloubit oba booty dohromady a pojede oboji? Pokud to jde, jak to udelat? Diky za radu. :shock:
FSC Amilo Xi2550 17"WUXGA, C2D T9300 2x2,5GHz, 2GB RAM, 1xSSD intel 80GB - 1x500GB WD HDD, ATI HD2700 GDDR3 +

smolik12
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 28 lis 2007 17:23

Příspěvekod smolik12 » 11 úno 2008 17:25



Zpět na „Windows 11, 10, 8 / 8.1, 7, Vista, XP i starší“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů