Dell bootuje do černé obrazovky + Asus se probouzí

Vše kolem Microsoft Windows. Zkušenosti, problémy, vylepšení atp.
Ljuba
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 02 lis 2019 14:11

Dell bootuje do černé obrazovky + Asus se probouzí

Příspěvekod Ljuba » 02 lis 2019 14:52

Ahoj,

už druhý týden řeším problémy se 2 notebooky, zkusil jsem vše, co jsem vygooglil, a pořád jsem problémy nevyřešil. Už mám pocit, že jeden hodím z okna a druhý rozšlapu :D chci se proto obrátit na Vás, jestli by se náhodou nenašla nějaká rada. Předem děkuju.

1. Dell Latitude e6410 - 4gb ram
V létě jsme ho dostali jako použitý a když se začal používat nedávno, tak crashnul - nenaběhl windows 7. Tak jsem zazálohoval data přes cmd a reinstaloval. Nainstaloval jsem ho, nainstaloval aktualizace a po restartu proběhla úvodní obrazovka pc, okénko "načítání win" a pak jen černá obrazovka. Zkoušel jsem win + ctrl + shift + b, abych zrestartoval gpu drivery, zkoušel jsem připojit na monitor (žádný signál?!). Zkoušel jsem i předinstalovanou diagnostiku Dellu, ale vše ok. Kámoš poradil, že bude asi rozbitej disk, tak jsem otestoval pomocí Seatools od Seagate a i skrz Gsmart, který běžel pod linuxem mint z usb a našel tak vadné sektory. Tak jsem objednal jiný disk, nainstaloval win 10 z usb a snad ani nějak nedoběhla instalace a zas černá obrazovka. Dneska jsem zkoušel se dostat do nouzáku a spustit nějaké kontroly, ale chtělo to po mně nastavení lokality + lokalizace - chyby oobe.. + obeekeyboard, přes ty jsem se dostal, ale pak to chtělo jmeno uživatele, heslo + 3 kontrolní otázky a přes to jsem se už nedostal a vyplnil to vše asi 4x a furt se to na to ptalo.. Zkouším teď obnovu do továrního nastavení, ale během opravy to spadlo a černá obrazovka a krom vytažení kabelu napajení na nic nereaguje :D (baterku jsem vyndal a tlačítko vypnout ho jen uspí).

2. Asus x500vb - 4gb ram
Tenhle zas pro změnu poslední 2 týdny nechce zůstat spát. Když ho uspím, tak zhasne obrazovka, je slyšet, že se vypne disk, kontrolky však ale svítí a disk po pár sekundách naběhne. Zkoušel jsem povypínat po startu vše zbytečné, překontroloval nastavení napájení, nemám žádný hw, který by ho mohl probudit automaticky. Nejdříve jsem tam měl win 7, teď díky konci podpory win 7 nainstaloval 10 s vidinou, že se to probouzení opraví, ale ono to zůstalo. Všiml jsem si ale, že pokud ho dám spát a hned zavřu, tak spát zůstane. Nevím, ale jestli tohle nedělal už i u win 7. Standardně mám nastavené, aby se při zavření víka nic nedělalo. Občas se pc přenáší nebo jen zavře a nechci, aby se vždy uspal.

Stal se Vám už nějaký z těchto problémů? Poradíte prosím? Díky moc.

Zpět na „Windows 11, 10, 8 / 8.1, 7, Vista, XP i starší“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti