Windows 8.1 Antivir, procesy, McAfee

Vše kolem Microsoft Windows. Zkušenosti, problémy, vylepšení atp.
honza7227
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 14 led 2015 16:16

Windows 8.1 Antivir, procesy, McAfee

Příspěvekod honza7227 » 14 led 2015 16:35

Zdravím všechny,
koupil jsem no nový ntb a řeším antivirus a s tím spojené problémy.
Předem se omlouvám, ale v této problematice jsem totální neznalec...

V zakoupeném notebooku byl nainstalován McAfee s omezenou platností. Který mi nyní píše "již nejste chráněn před nejnovějšími hrozbami. Zajistěte si ochranu svého počítače." A vybízí mě k instalaci aplikace.

McAfee jsem ve starém notebooku nikdy nepoužíval a i podle diskuzí na forech není moc dobrý ani oblíbený.

Podle hodnocení na internetu jsem se rozhodl pro Avast free antiviru 2015.
Ten jsem nainstaloval a když kontroluji stav, píše mi to "jste chráněni"

Nyní k problému:
Když spustím správce úloh běží mi na něm několik úloh od McAfee
Nejvíc mě asi točí: McAfee on-Access scanner service pod kterým je spuštěná úloha McAfee anti-Malware Core.
Tenhle proces mi bere 12% výkonu cpu a cca 110 Mb RAM

Moje první otázka tedy je: jak je možný, že mi běží procesy od McAfee když mě to vybízí k instalaci aby program vůbec fungoval?

Navíc mi od McAfee pořád vyskakuje okno, že brána firewall je vypnutá a že je počítač v ohrožení.

Moje druhá otázka je: můžu celý McAfee odinstalovat když mám nainstalovaný Avast free? Ten by měl mít snad svůj vlastní firewall, který by měl PC chránit ne?

Děkuju předem každému za radu
:wink:

zivan
guru
Příspěvky: 3441
Registrován: 26 kvě 2008 17:23
Bydliště: Brno

Příspěvekod zivan » 14 led 2015 17:45

Idealni by podle me bylo odinstalovat ten McAfee jeste pred instalaci Avastu. A ano, odinstalovat McAfee urcite muzes :)
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP Universal USB-C Dock + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W


Zpět na „Windows 11, 10, 8 / 8.1, 7, Vista, XP i starší“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů