Windows 7 64bit problém s SSL certifikáty

Vše kolem Microsoft Windows. Zkušenosti, problémy, vylepšení atp.
honzabu
píše často
Příspěvky: 158
Registrován: 09 bře 2010 11:02

Windows 7 64bit problém s SSL certifikáty

Příspěvekod honzabu » 06 pro 2014 10:28

Narazil jsem na velie zajímavý problém s certifikáty. Koupil jsem nový notebook značky Acer, provedl úvodní konfiguraci, připojil k síti a brouzdal po internetu. Po chvíli jsem si všiml, že je špatně nastavené datum, je posunuté o den dopředu. Nastavil jsem tedy správné datum (6.12. 2014 k dnešnímu dni), provedl pro jistotu synchronizaci s ntp.nic.cz, zkontroloval časová pásma a lokalizaci a vše uložil. Jakmile jsem chtěl přistupovat na jakýkoliv zabezpečený web, všechny prohlížeče hlásily chybu s certifikátem. Po změně datumu na špatný, tedy o den dopředu, vše zase fungovalo. Očividně je problém v časové synchronizaci, nejspíše na úrovni certifikátů. Zkoušel jsem znovu stáhnout celý katalog certifikačních autorit, ale ani to nepomohlo. Ani změna času v BIOSu, namísto Windows, nikam nevedla. Při googlování této chyby jsem narazil buď na opravu data a času, nahrání nového seznamu certifikačních autorit a nebo na nevyřešená vlákna. Obracím se na vás s prosbou o pomoc, jak se z tohoto problému co nejsnadněji dostat :-)

PS: není to chyba konkrétního stroje. Na druhém notebooku, který přišel stejně s tímto byl datum také posunutý a po synchronizaci času dochází též k chybě certifikátu.
Lenovo ThinkPad T420s, Core i5, 16GB RAM, Samsung SSD EVO 840 500GB, Lenovo X200, IBM X31-dead

Zpět na „Windows 11, 10, 8 / 8.1, 7, Vista, XP i starší“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů