Windows Vista se nespustí, pouze bliká kurzor

Vše kolem Microsoft Windows. Zkušenosti, problémy, vylepšení atp.
Eldunari
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 09 lis 2014 19:25

Windows Vista se nespustí, pouze bliká kurzor

Příspěvekod Eldunari » 09 lis 2014 19:43

Dobrý den.
Předem se omlouvám, jestli je zde již podobné téma, nicméně vše, co jsem doposud našel, vyšlo vniveč.

Nedávno se na našem stařičkém notebooku začalo projevovat pár problémů. Za 1) baterie se nenabíjela a stroj byl neustále napájen ze sítě
a za 2) stroj se při vypnutí jen restartoval (bylo třeba přerušit šťávu).

Dnes jsem si našel pár rad co s tím a při zkoušení, jestli je vše cajk, už PC odmítá nastartovat. Po úvodním logu Asus, kdy by měl běžet proces spouštění winů, jen bliká kurzor v levém horním horu.

Do nabídky pro možnost nouzového režimu (F8 ) se nelze dostat. Do nabídky pro reinstal winů, opravu a pod (F9) se nelze dostat. Prakticky jediné co funguje je BIOS (F2), kde toho moc měnit nemůžu, a okno nabídka pro bootování (ESC).

Zkoušel jsem přeorganizovat pořadí bootu a spustit recovery DVD a stále nic. Zkoušel jsem i nastavit boot z DVD jako jediný. Dále jsem zkusil spustit LINUX přímo z USB, později s CD. Podařilo se mi vydolovat jen hlášku "Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key".

Už nevím co s tím. Nevím, jestli má smysl vůbec stroj dávat do servisu a nevyplatilo by se ho spíše hodit ze skály. :lol:

Předem děkuji za případné tipy :)

Notebook:
Asus X59SL, Windows Vista 32-bit

soban
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 28 čer 2014 20:42
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod soban » 11 lis 2014 17:16

Vadná baterka - vyhodit (Zda do starého kupovat novou musíš zvážit ty).

No a druhý problém nebude tím že odešel HDD? Vymontovat a připojit do normálního PC a skouknout smart.

Případně odešlo něco jiného - pak to asi nemá cenu opravovat.


Zpět na „Windows 11, 10, 8 / 8.1, 7, Vista, XP i starší“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů