reinstalace win 8

Vše kolem Microsoft Windows. Zkušenosti, problémy, vylepšení atp.
deltik
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 28 srp 2011 14:45

reinstalace win 8

Příspěvekod deltik » 08 čer 2013 16:59

AHoj, mám takový problém. Mám koupený nový notebook s předisntalovaným Win 8 (acer aspire V3 771G). Bohužel, jako vždy acer se čínil a naplácali tam milion ptákovin co tam nechci. Licenční klíč Windows mám (vytáhl jsem ho pomocí programu) avšak narozdíl od druhého ntb, kde jsem upgreadoval z w7 na w8, tedy mám stažený čistý instalační disk (tedy můžu reinstal dle libosti), se u nového nedá klíč zadat -> zadává se sám na začátku instalace, ale napíše, že instaluji špatnou verzi (zřejmě proto, že ta upgradovaná verze je win 8 pro co jsem tak pochopil)

Takže otázka... Dá se vůbec tato verze win 8, kterou potřebuju někde stáhnout?

PS: recovery tam je, ale v něm už jsou ty acer ptákooviny, kterých se chci zbavit, takže je mi na dvě věci.

Python.P
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 07 bře 2009 19:56

Příspěvekod Python.P » 08 čer 2013 17:51

nechápu dotaz. Pokud instlauješ jinou verzi. 32bit/64bit, CZE/ENG, Pro/nonpro....

A pokud je předaktivovaná (warez) tak se néni čemu divit :)
X301 - "WKS"
T42p - Old-school gaming machine... (not moded yet)
past: X220,T420,T400,X60,X31....

deltik
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 28 srp 2011 14:45

Příspěvekod deltik » 08 čer 2013 19:46

oki takže znovu a jednodušeji pro "moderátora". Mám originální notebook s originálním win 8 od aceru!!! Ten widows je zaplácanej acer ptákovinama a já chci reinstal, k čemuž jsem nedostal instalační DVD, ale jakousi zálohu přímo na disku. Jenomže ta záloha ty acer kraviny obsahuje taky přímo v instalaci, takže je mi na pendrek. A pokud tam fouknu DVD, které jsem si vytvořil při originálním upgradu na druhém notebooku (upgrade z win 7 na win 8 ) tak mi to napíše, že můj klíč se nedá použít pro tento produkt.

To znamená, že DVD vytvořené na notebooku s upgradem má jinou verzi 8ček než potřebuji (zřejmě protože je to win 8 pro a já pochopil že na novém mam jen win 8 -> tedy ten kdo si koupil za 700Kc upgrade kdysi ma prockovou verzi a ten kdo si koupi novej notas ma zrejme nejakou standartni verzi ). Potřebuji 64bitovou verzi 8ček jenž se předinstalovává výrobcem. ALE ČISTOU BEZ PTÁKOVIN!!! (a nevim kd eji mam stahnout)

pripadne jestli se primo ve widlich da nejak vytahnout cista instalace z uz nainstalovaneho systemu (cista myslim uplne cista bez ovladacu)

Takže znovu dá se tato verze nějak sehnat?
samozrejme ne warez, mam originalni klic!

Python.P
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 07 bře 2009 19:56

Příspěvekod Python.P » 08 čer 2013 20:01

Oki, takže ještě jednou pro "návštěvníka".

Instlauješ jinou verzi W8, tak co čekáš?

Pokud chceš instalační medium není nic jednoduššího než napsat do Aceru a oni ti to pošlou.

Nene musíš mít prostě instalační medium. Z W8 si můžeš udělat jen recovery.

A BTW blbne ti klávesnice...
X301 - "WKS"

T42p - Old-school gaming machine... (not moded yet)

past: X220,T420,T400,X60,X31....

deltik
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 28 srp 2011 14:45

Příspěvekod deltik » 08 čer 2013 20:03

To sem chtel vedet :). Takze staci kdyz si kontaktuju acer.

Dekuju

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 08 čer 2013 21:18

Hm...a není jednodušší odinstalovat ten balast?
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

deltik
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 28 srp 2011 14:45

Příspěvekod deltik » 09 čer 2013 00:13

No oni tam tatari dali nektere ovladace na pendrek (wifina). A tech programu a utilit je tam bambilion a pulka ani realne nevim k cemu je. Nejlepsi by bylo ISO na stazeni ale to sem nikde "cisty" (bez aktivatoru a cracku) nenasel.

Asi mi ted nic jinyho nezbyde nez to vytridit, ale stve me to. Jeste zkusim novej tuneup kdyz uz sem si ho koupil a podle nej to promazu.

Python.P
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 07 bře 2009 19:56

Příspěvekod Python.P » 09 čer 2013 07:03

jojo tuneup je ta jeidná správná cesta...
jak si rozesrat sytém.
X301 - "WKS"

T42p - Old-school gaming machine... (not moded yet)

past: X220,T420,T400,X60,X31....

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 09 čer 2013 08:58

Já osobně vždy u nového NTB odinstaluji ten balast ručně.Je to nejspolehlivější řešení.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

deltik
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 28 srp 2011 14:45

Příspěvekod deltik » 09 čer 2013 13:42

no nevím jaké jsou tvoje "dlouholeté zkušenosti" s tuneup, ale na XP a 7čkách to byla především pro hráče skvělá utilita. Ale někdo kdo vypadá, že by za to ty peníze nikdy nedal to určitě pořádně otestoval.

No problém je ten, že když jsem teď částečně obnovoval systém, tak si to zadalo svůj klíč z vloženého DVD a násilím to přervalo Windows na Pročka (ten klíč vloženej se neshoduje s tim vloženém na druhém PC, ale samozřejmě aktivovat nejde)

Takže stejně přijde na řadu formát disku a vzhledem k tomu, že iso normálních 8ček zřejmě na internetu nikdo nikdy neviděl, tak kontakt acer support.

deltik
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 28 srp 2011 14:45

Příspěvekod deltik » 09 čer 2013 21:12

Tak warez zafungoval. Pokud máte někdo podobný problém, tak si stáhněte windows 8 all-in-one (je to ta warez super verze, dal bych link, ale je tam i crack a aktivátor, takže se to nehodí -> ale stačí napsat a odkaz pošlu).

Vypalte si ISO na DVD (aktivátor, crack -> toho si nevšímejte/smažte)
Zjistěte si svůj klíč k windows (jsou na to prográmky)
Pak jděte do Biosu a přepněte si z režimu UEFI na Legacy BIOS.

Díky tomu se vám nabootuje po startu DVD, které jste si vypálili. No potom, si vyberte verzi (u mě to byla Windows 8 64x)

No a nainstalujte (po instalaci se vás to zeptá na klíč tak zadejte ten co jste si zjistli a tadá...) klíč pak normálně aktivujte při prvním připojení na internet)

Ovladače potom stáhněte ze stránek výrobce (vím ,že to všichni znají, ale přece jenom je dobré je mít tažené předem na exterňáku nebo vypálené na dvd + nezapomeňte si přibalit winrar)

Jinak pokud to budete hledat tak standartně se té verzi Windows 8 (bez ničeho říká "Core")

Koukal sem, že na zahraničních forech tenhle problém měla spousta lidí, tak doufám, že jsem pomohl.


Zpět na „Windows 11, 10, 8 / 8.1, 7, Vista, XP i starší“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů