Windows 8 zmena velkosti hdd

Vše kolem Microsoft Windows. Zkušenosti, problémy, vylepšení atp.
Garique
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 10 bře 2013 08:00

Windows 8 zmena velkosti hdd

Příspěvekod Garique » 13 bře 2013 16:27

Zdravim, kupil som novy notas s predistalovanym windowsom 8, na c: mam nainstalovany windows a velkost je 884GB, na d: su nainstalovane programy a drivery d: ma 25GB :roll: . Mam pocit, ze je lepsie instalovat na c: len windows a programy a ostatne casti d: , e:... na data. Rozmyslal som, ze to preinstalujem uplne len sa toho bojim win 8 mam zapaty 2 hodiny, vobec netusim ako na to win cd nemam, windows key nie je nikde ani na spodku pc ani na baterke, cital som, ze by mal byt v biose. Na spodku notebooku mam len nalepku loga win8.

Poprosil by som o radu, ci sa da zmenit velkost c; v mojom pripade bez nejakej straty udajov a nasledne pridat gbty k d: a vytvorit este e:

+ nechapem preco drivery a programy su na 25gbajtovom d:cku, je to tak lepsie mat zvlast nainstalovane drivery a programy mimo windowsu?

Garique
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 10 bře 2013 08:00

Příspěvekod Garique » 15 bře 2013 21:17

Tak kamarad mi to chcel rozdelit cez nejaky program a uplne sa to pokaslalo uz som windows nespustil, problem je, ze ked vyberiem v biose "system recovery" tak pyta bootable device, myslel som, ze sa to preinstaluje z recovery co bolo pravdepodobne tych 25gb na d: , cd windowsu nemam, vie mi prosim niekto poradit ako ten windows nainstalovat ako vyhladat system recovery co mam na d: v biose? :? Alebo ako to inak nainstalovat? Vdaka

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 16 bře 2013 19:31

No předně máš evidentně "zkušeného" kamaráda.Jinak klíč najdeš třeba v Aidě.A dále co je to za model NTB?
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Garique
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 10 bře 2013 08:00

Příspěvekod Garique » 16 bře 2013 23:23

Zdar, takze vcera v noci som nad tym presedel 15 hodin neuspesne. Popisem tu vsetko podrobne od zaciatku. Ked to padlo vypisovalo mi to ze sa vyskytla chyba 00xc0000225 a ze to nemoze najst jeden bootovatelny subor. Recovery mi nenaslo na disku ziadne tak som smazal vsetko pomocou stiahnuteho isa. Skusil som si stiahnut windows 8 pro, nenacitalo ho ako UEFI, musel som prepat na legacy mode v biose aby mi vobec naslo dvdromku, ked som po instalacii prepal v biose na uefi tak mi nabehol error. Stiahol som ine iso Enterprise, to mi neviem akym zazrakom dalo moznost intalovat ako uefi, vytvorilo mi partice aj recovery aj mrb a co je hlavne gpt. Vsetko bolo v poriadku az na licenciu, ta ako som sa docital mi bude platit len na obycajny win 8 (to m iv alze povedali). Stiahol som teda Win 8 sk iso, nedalo mi moznost ho instalovat ako uefi ale iba ako zo sata dvdrom co som vedel, ze je zle, nainstaloval som ho len preto aby som zistil ci mi to vezme licenciu z biosu, nezobralo. Kluc nemam nikde napisany, pod baterkou mam ciarovy kod 22 miestny a druhy 24 miestny, windows 8 licencia by mala byt 25 miestna co som cital. Chcem sa spytat kde mam teraz zobrat moj windows key? Skusal som externe programy, ale vzdy mi vyhodi nepravy kod windowsu pravdepodobne toho isa co som stiahol a nie moj. Pri win 8 odo mna pri instalacii dokonca vypytalo kluc, tak som to skipol lebo ho neviem, malo si to zobrat z Biosu predsa. Notebook mam Lenovo Y500 z alzy i5 s 1x GT650m ta lacnejsia verzia. Kupoval som ho s Wndows 8 64bit, na moje prekvapenie DVD som nedostal nic som nedostal len predinstalovany windows a teraz sa 2 dni neviem dostat k licencnemu klucu... Ak to nerozchodim do pondelka pojdem im to do alzy otreskat o hlavu, a ziadat o Windows 8 za ktory som zaplatil.

Ak mas nejaku radu tak prosim sem s nou lebo ja uz som v koncoch...

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 16 bře 2013 23:53

No velká chyba byla si ten klíč neopsat z Aidy.Teď už je každá rada drahá.Obávám se,že to bude muset řešit servis nebo prodejce.Ovšem co Ti na to řeknou nevím.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Garique
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 10 bře 2013 08:00

Příspěvekod Garique » 17 bře 2013 00:01

Tak teraz som si pozrel v alze vsetky produkty windows 8, ja som mal k notebooku dostat windows 8 64bit vsetky co tam maju su vo forme DVD iba upgready na pro su bez DVD, z coho mi vychadza, ze som mal dostat DVD windowsu 8 s licencnym cislom... Co som dostal je nainstalovany windows, ktory nemozem preinstalovat, lebo nemam ako. Toto je na hlavu. Ja som nekupil jednorazovu instalaciu. V pondelok to pojdem reklamovat.

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 17 bře 2013 01:58

Obávám se,že nemáš pravdu.A reklamaci Ti neuznají.Ale uvidíš sám jak se k tomu postaví.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Garique
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 10 bře 2013 08:00

Příspěvekod Garique » 17 bře 2013 02:34

Do 7 dni mozem odstupit od zmluvy a vratit tovar bez udania dovodu, cize to stiham, kazdopadne na toto sa ich opytam, lebo ponukaju win 8 a ten inak predavaju len ako dvd a ked dodaju, tak bez dvd, bez kluca, jedine co ma mrzi, ze ten komp sa mi paci a iny ani nechcem, akurat si uz nikdy nekupim predinstalovany system ale ak ponuknu Windows tak budem, ziadat aj krabicu aj disk aj kluc.

Chcem sa spytat preco by podla teba neuznali reklamaciu? Ked je evidentne, ze nemam ako z biosu dostat kluc, je tam len Licencia Win 8 STD MLT nefunkcna, ked som nainstaloval Windows 8, ktory som si bol donuteny stiahnut z warez stranok. Ja vlastne ani nemam doklad, ze mi predali aj windows spolu s notebookom ani vo fakture ho nemam...

Akurat ho instalujem po xty krat a zase pyta kluc, hlavne, ze kluc je v biose. Mozem si piskat.

Garique
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 10 bře 2013 08:00

Příspěvekod Garique » 17 bře 2013 10:44

Tak dalsiu noc som prebdel a windows 8 je nainstalovany a aktivovany :)


Ak by mal niekto podobny problem, tak postupoval som podla tohoto

http://forums.lenovo.com/t5/Windows-8/B ... 487/page/6
http://www.eightforums.com/tutorials/15 ... ndows.html

Stiahol som nedotknute iso. V biose legacy mode, 2. riadok uefi first.
Treba vytvorit flashku z isa ktora bude bootovatelna ako UEFI alebo EFI (dvd nebolo), tym sa pri instalacii pri formate vytvoria mbr a recovery partice, po instalacii je windows aktivovany klucom z biosu, konecne! Potom restart, v biose prepat legacy mode na uefi a je to bez erroru.

Mev
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 03 dub 2013 11:03

Příspěvekod Mev » 03 dub 2013 11:52

Pěkná práce. Jen se zeptám povedlo se ti tedy zvědčit ten disk D: na úkor C: ? Mám taktéž Lenovo ale Y580 a tam je to dělané stejným způsobem :( Raději bych teké měl ostatní na disku D:
Jen nevím kdybych měl podstoupit co ty zda bych to dal takhle ještě dohromady :)

Garique
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 10 bře 2013 08:00

Příspěvekod Garique » 31 črc 2014 18:48

Mev píše:Pěkná práce. Jen se zeptám povedlo se ti tedy zvědčit ten disk D: na úkor C: ? Mám taktéž Lenovo ale Y580 a tam je to dělané stejným způsobem :( Raději bych teké měl ostatní na disku D:
Jen nevím kdybych měl podstoupit co ty zda bych to dal takhle ještě dohromady :)


Aj ked je toto vlakno uz mrtve dnes mi prisla sz o pomoc tak si postnem aj sem...

Disky mam rozdelene len na C: 145gb a D:785 od rozdelenia slape v pohode doteraz som nemusel robit nic. Staci nasledovat tie postupy v odkazoch a co som pisal prehodit mody pred a po instalaci, pouzit obycajny win (pro mi nezobralo co si pamatam) ja som pouzil tento: en_windows_8_x64_dvd_915440. Zelam malo problemov pri instalacii :)

..::AnDrEw::..
píše často
Příspěvky: 186
Registrován: 12 pro 2008 13:31

Příspěvekod ..::AnDrEw::.. » 16 srp 2014 23:13

Mě se v podstatě stalo totéž - hrál jsem si s dělením disku na oddíly přes soft Easeus Partition, aniž bych mě vytvořenou bootovací flash.. Vše podstatné jsem se postupně dozvěděl a dočetl, když už bylo pozdě..
Například jsem zjistil, že Win 8, 8.1 potřebují velikost alespoň 500 GB na disku, jestliže už je nainstalován - já jej zmenšil cca na 300 GB, takže to vypustilo stejnou chybovou hlášku s číslem 25 na konci..
Psal jsem do Alzy - klíč a bitovou kopii neposkytují.. Psal jsem do Microsoftu - ti mě odkázali na výrobce notebooku, tj. Lenovo.. Po cca deseti minutách hledání telefonního čísla do Lenova, mi bylo sděleno, že je to v podstatě v ha*zlu a leda mi mohou zaslat DVD Win 8 za cenu 499,- CZK.
Pokoušel jsem se vytvořit si instalační Flash Win 8 ze stránek Microsoftu (http://windows.microsoft.com/cs-cz/wind ... t-key-only) a pomocí WPKey zjistit licenční číslo Widlí, samozřejmě bezúspěšně..
Nakonec jsem tedy zašel ke kamarádovi, který má Lenovo, vytvořil jsem si bitovou kopii systému a natáhl jsem systém na novo..
Ve správci disků mám však disk rozdělen na 8 oddílů + SSD disk..
Lenovo ThinkPad E540 - Intel Core i7-4702 MQ @2.2~3.2 GHz 8 GB DDR III nVIDIA GeForce GT 740M + Intel HD Graphics 4600 15.6" Full HD 2 GB 1TB + 16 GB SSD Win 10
[strike]HP Pavilion dv6780el[/strike]


Zpět na „Windows 11, 10, 8 / 8.1, 7, Vista, XP i starší“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů