COA štítek

Vše kolem Microsoft Windows. Zkušenosti, problémy, vylepšení atp.
Chazz
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 12 čer 2009 15:28

COA štítek

Příspěvekod Chazz » 31 led 2013 20:29

Zdravím, pořídil jsem si nový notebook a při rozbalování mě zarazilo, že jsem nikde nenašel COA štítek s product key, (není ani pod baterií). Četl jsem, že u počítačů s W8 už je to nějak pořešeno v BIOSu a nálepka tam proto být nemusí, ovšem můj notebook je dodáván s předinstalovanými W7 a zároveň instalačním DVD na W8. Očekával bych pro to, že by tam ta nálepka minimálně pro ty předinstalované W7 být měla. Jak jinak dokážu, že je mám legálně. Popř. co kdybych je někdy chtěl přeinstalovat. Nebo je to takhle normální?

Jedná se o Lenovo E430, konkrétně tuto konfiguraci: http://www.czc.cz/nb-lenovo-thinkpad-ed ... 29/produkt

Nevím, jestli jim mám psát nebo to jít dokonce vrátit dokud je to ve 14 denní lhůtě. Na druhou stranu jim nemůžu dokázat, že tam ta nálepka nebyla a já ji jen neslepil...

Gerchan
občas něco napíše
Příspěvky: 88
Registrován: 02 pro 2011 21:59

Příspěvekod Gerchan » 31 led 2013 22:58

Pokud tam jsou W7 a máš DVD s instalačkou W8, tak žádný klíč podle mě nepotřebuješ. Nebude to jakoby nová instalace ale upgrade. A jak si zmínil, ten klíč je v podstatě ten hardware v tom noťasu, i kdybys měl ten klíč, nepodaří se ti ho použít na jiném notebooku či stolním PC, takže ho ani nepotřebuješ znát. A komu bys to chtěl dokazovat? Microsoft o tom ví, že je to legální systém a ostatním do toho nic není.


Zpět na „Windows 11, 10, 8 / 8.1, 7, Vista, XP i starší“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 hostů