Win 8 nevidí mechaniku DVD

Vše kolem Microsoft Windows. Zkušenosti, problémy, vylepšení atp.
johnnyknoedelmann
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 28 pro 2006 09:18

Win 8 nevidí mechaniku DVD

Příspěvekod johnnyknoedelmann » 01 črc 2012 06:54

Vlastním starý notebook Acer TravelMate 2413. Původně byly nainstalovány win xp. Nainstaloval jsem na vyzkoušení win 8 release preview.
Rád bych se vrátil k win xp, ale mám následující problém. Win 8 nevidí mechaniku DVD. Rozbalím složku Computer, ale zobrazí se pouze disky Acer C a Acer D, ale vypalovačka ne. Když vložím DVD, mechanika se rozběhne, takže fungovat by měla. Nevím ale, jak mám xp znovu do pc nainstalovat? Když dám v biosu bootování z mechaniky, vložím dvd se zálohou xp, tak mechanika běží, ale nic se nenačítá a nakonec naběhnou nainstalovaná win 8. Na disku D je skrytý oddíl se zálohou win xp. Při zapnutí PC a stisknutí Alt+F10 by se měla spustit instalace z tohoto oddílu,
ale na alt+f10 to vůbec nezareaguje a zase začnou nabíhat win 8. Ještě mě napadlo bootování z flashky, ale v biosu tato volba není. Nevim vůbec, jak ty win xp nainstalovat. Děkuji za radu. Marek

Uživatelský avatar
admin
Site Admin
Příspěvky: 1669
Registrován: 05 kvě 2006 11:52

Příspěvekod admin » 09 črc 2012 23:22

vyndej HDD, dej ho do jineho stroje jako druy, smaz vsechny partition a pak nainstaluj z CD ... dost ale cumi ... sam sem zkousel Win 8 a na takovyto problem sem nenarazil ... ses si jistej, ze ta mechanika neodesla? ... kdyz tam vrazis XP CD ve Win 8, nacte to neco?


Zpět na „Windows 11, 10, 8 / 8.1, 7, Vista, XP i starší“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů