Absolutní a devastující chyba.

Vše kolem Microsoft Windows. Zkušenosti, problémy, vylepšení atp.
Daidalus
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 01 bře 2012 12:23

Absolutní a devastující chyba.

Příspěvekod Daidalus » 01 bře 2012 12:28

Zdravím, dnes se mi objevil problém z NB jde nejspíše o poruchu crcdisk.sys.
Když zapnu PC tak se win načítá do nekonečna, když vložím instalační DVD tak instalace selže tak že se dokončí ověřování souborů ale pak naskočí černá obrazovka a vidím jen kurzor. (recovery disc dělá to samé)
Nouzák se zasekne na crcdisk.sys následuje blue screen a restart.
Spuštění winu v poslední známé konfiguraci také neůspěšné (koná se načítání win pořád a pořád do kola, bez výsledku)

Takže jsem vážně už na prášky :( neměl někdo něco podobného co se mu podařilo zdárně vyřešit ? :cry:

PS: nutno podotknouti jedná se o win vista, bohužel i když vložím instalaci W7 tak se načtou instalační soubory a následně také naskočí black scréén a ukáže se jen kurzor. (žádná instalace win se prostě nekoná)

Našel jsem dokonce uživatele který měl stejný problém jako já ( http://notebooky-forum.notebook.cz/view ... ht=crcdisk ) Bohužel já již reklamovat nemohu mám po záruce.

byl bych nejraději kdyby někdo přišel z metodou s kterou by se nemuselo resetovat CMOS :( zas jako dostat se do notebooku až k základní desce akort stímto typem NB není žádná sranda si myslím.
A to ještě ani není jisté že by to pomohlo.
Naposledy upravil(a) Daidalus dne 01 bře 2012 16:38, celkem upraveno 1 x.

Daidalus
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 01 bře 2012 12:23

Doplnění

Příspěvekod Daidalus » 01 bře 2012 15:31

Takže zkusil jsem provést instalaci přez IDE mode, instalace sice trvala nekresťansky dlouho, ale povedla se dokonce jsem se dostal i do windowsu a vše bylo v pořádku (i když šíleně pomalé) bohužel jen překliknu na AHCI Mode tak při Loadu windows asi po 2 vteřinách naskočí blue screen a restart, z toho soudím že je nejspíše v prdeli HDD že ?

Uživatelský avatar
admin
Site Admin
Příspěvky: 1669
Registrován: 05 kvě 2006 11:52

Příspěvekod admin » 01 bře 2012 15:32

nebo řadič na desce notebooku

zivan
guru
Příspěvky: 3441
Registrován: 26 kvě 2008 17:23
Bydliště: Brno

Příspěvekod zivan » 01 bře 2012 15:58

Podle tohohle to muze byt spousta veci
http://pkc.blog.cz/1009/crcdisk-sys-pro ... ni-systemu
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP Universal USB-C Dock + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

Daidalus
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 01 bře 2012 12:23

Příspěvekod Daidalus » 01 bře 2012 16:01

Ale teď mě tak napadlo, jak jsem nainstaloval Okna pod IDE, a pak se snažil ty samé okna spustit pod AHCI.
takže tak či tak by pod AHCI nešli ne ?

Nevím jestli jsem teď neplác kravinu ale zdá se mi to logické, jestliže se pletu tak mě omluvte jsem už z toho na provaz, jinak teď jsem na rozbitém noťasu pod IDE mode, takže funkčnost tu relativně je.
Jen vím že XP se museli nutně instalovat pod IDE a pak tam bohužel nebyla podpora AHCI, tak jestli je to takto i u jiných oken netuším.

TO: zivan, jak jsem již psal, ten problém jsem vyřešil tím že jsem přepnul AHCI v biosu na IDE a pod tím ty okna zdárně nainstaloval, bohužel mi nejde návrat k AHCI, ale tak jestli by bylo něco spálené na desce tak se domívám že by nešlo ani to IDE, a zas kdyby bylo něco z diskem tak se to IDE nepovede (a já bych teď na tom stroji nebyl)

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 01 bře 2012 16:58

Před přepnutím na AHCI je tuším nutné vymazat nějaký klíč z registrů, vypnout, změnit v BIOSu a znovu nastartovat, aby to šlo.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Daidalus
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 01 bře 2012 12:23

Příspěvekod Daidalus » 01 bře 2012 17:29

swarm píše:Před přepnutím na AHCI je tuším nutné vymazat nějaký klíč z registrů, vypnout, změnit v BIOSu a znovu nastartovat, aby to šlo.


Hotovo vyřešeno, jak jsem psal instalace přes IDE bez problému, a teď když jsem se proštoural v registrech jak psal kolega a změnil hodnotu z IDE na AHCI tak vše naskočilo jak má :) děkuji. (uff vážně jsem již myslel že to půjde do šrotu)

Jinak zajímavé bylo že přez IDE nefungovali teplotní čidla na desce, respektive udávali mylné teploty, teď díky bohu při spuštění AHCI je vše v pořádku :)

+ se přehodil C disk za D disk, což je také velice zajímavé, takže jsem tak či tak přišel o data o které jsem přijít nechtěl.

Doplnění, ty teplotní čidla nefunguji ani teď. čím myslíte že by to mohlo být ?


Zpět na „Windows 11, 10, 8 / 8.1, 7, Vista, XP i starší“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 hostů