Windows 8 customer preview

Vše kolem Microsoft Windows. Zkušenosti, problémy, vylepšení atp.
cyber-mythius
guru
Příspěvky: 1014
Registrován: 11 lis 2008 18:58
Bydliště: China/Zlín/Brno
Kontaktovat uživatele:

Windows 8 customer preview

Příspěvekod cyber-mythius » 01 bře 2012 08:47

Tak co říkáte na první "použitelnou" verzi Windows 8?

Prozatím nainstalováno na desktop a notes. Nějaké větší testování projedu později. Jen škoda, že nemám nic dotykového, co by ty windows 8 zkouslo :(.

Někdo víc zkušeností?
AcerIconia W700 128GB SSD (tablet), Samsung S5
PAST -Thinkpad X230, i7-3520M, 8GB RAM, 120GB SSD, Thinkpad W520 Lenovo IdeaPad Y570 , Asus M51Ta, HTC Desire Z, Nokia Lumia, 800,Xperia ION, HTC OneX,Lumia 920,Nexus 7,Xperia Z1

Jirrick
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1681
Registrován: 04 pro 2010 19:37

Příspěvekod Jirrick » 01 bře 2012 13:47

Testoval jsem to na školním virtualizačním serveru (konkrétně kombinaci nových Win 8 CP s Win 8 DP Server) a nepřijde mi to o nic použitelnější než ten první DP.
Spolubydlící na koleji měl DP jako primární systém téměř od jeho uvedení, teď switchnul na CP a nadává pořád stejně (možná na trochu jiný věci, ale stejně), takže asi tak :D
Lenovo X1 Carbon Touch

* Dodržujte prosím :arrow: PRAVIDLA tohoto fóra *

cyber-mythius
guru
Příspěvky: 1014
Registrován: 11 lis 2008 18:58
Bydliště: China/Zlín/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod cyber-mythius » 01 bře 2012 14:10

no já měl od uvedení (nebo spíš leaknutí) první verze Win7 ten system jako hlavní, ale tohle bych jako main nechtěl ani za nic.

testuju to teď na Q180 a má to dost problémy - moc si to netyká s hardware, naprosto mi to při instalaci vyrušilo Win7 z bootu, klasické opravovací metody nepomohly a pridani jednotlivých OS do boot se mi povedlo asi napotřetí skrz instal DVDčko OS.

tak ted uz je funkční dualboot s bootloaderem win7.

to ale asi budou spíš problémy týkající se toho nettopu než systému

------

systém mi prozatím prijde ponekud tezkopadny. pro klasickeho uzivatele to bude super vec. na desktop se prakticky nedostane. ale predstava, ze na me ta houbičková nabídka vybafne pokaždé když půjdu zapnu pracovní notebook mi přijde poněkud crazy :)

-----

jinak teda můžu říct, že to na mašině s atomem D2700, 2GB ram, 6450A radeon; to běhá bez jakéhokoliv "škubání". Co víc jsem pod 8 rozjel testovací full hd videjko, které se mi pod 7 škubalo, jak jen to šlo.

ale to může být způsobené tím, že si OS stáhl nějaký ovladač, o kterém nevím.
AcerIconia W700 128GB SSD (tablet), Samsung S5

PAST -Thinkpad X230, i7-3520M, 8GB RAM, 120GB SSD, Thinkpad W520 Lenovo IdeaPad Y570 , Asus M51Ta, HTC Desire Z, Nokia Lumia, 800,Xperia ION, HTC OneX,Lumia 920,Nexus 7,Xperia Z1

michalko58

Příspěvekod michalko58 » 01 bře 2012 23:22

No ja som to skusal vo VirtualBoxe a je to tragedia. Mam 64bit verziu a nepodarilo sa mi zatial zbavit sa Metro UI, ktore je na nedotykovom displeji akurat tak na skodu. Ak to Microsoft nedovoli standardne vypnut na nedotykovych zariadeniach, tak ho kopa ludi posle kade lahsie.

cyber-mythius
guru
Příspěvky: 1014
Registrován: 11 lis 2008 18:58
Bydliště: China/Zlín/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod cyber-mythius » 02 bře 2012 01:41

nemyslim si, ze by drtiva vetsina lidi po case nekvitovala tuto zmenu jako dobrou. je nutne si uvedomit, co asi tak ta vetsina lidi u toho PC dela - je na netu, ma pusteny nejaky IM / hudbu / film / hru.

na nic z toho nepotrebujes ve win8 desktop. a pokud pristoupis na tuhle dlazdicovou hru, tak zjistis, ze to UI neni vubec spatne i na ovládání myškou.
AcerIconia W700 128GB SSD (tablet), Samsung S5

PAST -Thinkpad X230, i7-3520M, 8GB RAM, 120GB SSD, Thinkpad W520 Lenovo IdeaPad Y570 , Asus M51Ta, HTC Desire Z, Nokia Lumia, 800,Xperia ION, HTC OneX,Lumia 920,Nexus 7,Xperia Z1

Jirrick
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1681
Registrován: 04 pro 2010 19:37

Příspěvekod Jirrick » 02 bře 2012 02:10

To ale nevysvětluje, proč je metro v serverové verzi. Teď jsem vyzkoušel novou verzi Windows 8 Server Beta (build 8250 stejně jako CP) a tam není jediná metrová aplikace (už ani Control panel, který byl v DP server), vše se odehrává v desktop režimu (pokud člověk nenahodí CORE verzi, tedy jen s příkazovou řádkou), nicméně zůstává metrové "start" menu. WTF?

Jinak pokud bych si měl vybrat, tak z dosud uvedených verzí budu používat právě tu nejnovější serverovou, tak alespoň defaultně startuje do desktopu :-)
Lenovo X1 Carbon Touch



* Dodržujte prosím :arrow: PRAVIDLA tohoto fóra *

reburke
píše často
Příspěvky: 447
Registrován: 27 led 2009 21:25

Příspěvekod reburke » 02 bře 2012 07:07

windows 8 usly dlouhou cestu! novy integrovany metro prohlizec obrazku je nedokaze ani otocit....
HP Elitebook 6930p:C2D P8700,4500MHD,HP 2008 180W Adv.Dock.Station,Log.UltraX kb,Saitek Cyborg mouse,LG 22"1680x1050
XBOX na hry:)
ex:HP Pavilion dv5-1199ec,Compaq Evo N400c,HP Pavilion dv6107ea

cyber-mythius
guru
Příspěvky: 1014
Registrován: 11 lis 2008 18:58
Bydliště: China/Zlín/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod cyber-mythius » 02 bře 2012 09:40

jirrick: tomu jsem se s kolegou smal v praci nejvic, ze je metro v serverové verzi :). představa toho, že by to člověk měl využít naplno - tj. s dotykovým monitorem, kdyz většina serveroven má mašiny v raku a jeden maličký monitor, ktery se dle potřeby přepojí na konkrétní server a nebo se vše řeší vzdáleně...

no funny :).

na druhou stranu na serverech slibujou zajímavé novinky, uvidíme, jestli se jich dočkáme.

// nemůžu se dočkat až na MS certifikatu k novým serverům dostanu otazku ve stylu "jakou barvičku má tato dlaždice v defaultnim nastaveni" :)
AcerIconia W700 128GB SSD (tablet), Samsung S5

PAST -Thinkpad X230, i7-3520M, 8GB RAM, 120GB SSD, Thinkpad W520 Lenovo IdeaPad Y570 , Asus M51Ta, HTC Desire Z, Nokia Lumia, 800,Xperia ION, HTC OneX,Lumia 920,Nexus 7,Xperia Z1

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 02 bře 2012 09:40

reburke: Kdyby to tady šlo, dostal by tvůj příspěvek ode mě "like" :D

Psal jsem to i jinde. Metro pro tu nejtupější většinu asi nebude průser. Tyhle lidi maj puštěnou jednu aplikaci a tou je webový prohlížeč. V tom je to nijak omezovat nebude.

Problém je s power usery. Těm bude Metro připadat na normálním notebooku/PC jako pitomost. Na velkém monitoru je prostě demence zobrazovat maximálně jednu (teda teď už v omezené míře i z části druhou) aplikaci. U mě je běžné (když nedělám nic náročného), že na monitoru mám Word, Excel, prohlížeč a dvě okna IM a často potřebuju vidět aspoň na tři věci z toho (třeba když mám v excelu podkladová data, ve wordu píšu výslednou zprávu a přes IM komunikuju se zodpovědnou osobou).

Na tohle nemusim být moc power user, i moje holka by nadávala, kdyby se jí každá aplikace snažila roztáhnout na celý monitor... přitom počítačům prd rozumí - jen na tom svém fakt pracuje.

Jasný, je tam i desktop, ale už to nutí kvůli některým funkcím, které by se daly vyřešit malou nabídkou, do celoobrazovkového metra, což je prostě fail. Sice vůbec neočekávám, že by se tyhle věci nakonec nepodařilo ohackovat, jako tomu bylo vždy a se všema verzema, ale já bych chtěl systém, kde nemusim provádět různé pochybné patche, abych dostal to, co potřebuju. To už pak rovnou můžu používat linux (což se právě teď děje, protože píšu z notebooku s KDE :)).

--

Ještě musim říct, že cítím jednu nebezpečnou věc, o které se zatím nemluví. Ovládání počítače dosud dokázalo pilovat intelekt a rozšiřovat schopnosti. Znám spoustu lidí, kteří před pár lety s počítačem začali, a dneska už umí i spoustu pokročilejších funkcí, protože je z nějakého důvodu potřebovali. V současné době je to jednoduché. Když potřebují určitou novou funkci (případně postup), je to třeba o tom, že začnou používat tlačítko, kterého si předtím nevšímali. Nemusí měnit návyky, jen je rozšíří o jeden prvek.

...s Metrem ale nic takového není. Uživatel se nebude muset učit vůbec nic, ale taky nebude moct udělat nic navíc, takže to vytvoří tlustější bariéru mezi těmi, co něco umí, a těmi, co zůstávají na té nejnižší úrovni. Kdo si vystačí s minimem, ten bude v metru spokojený, ale pokud bude chtít udělat něco navíc, už to nepůjde a bude muset do úplně jiného prostředí, což ho třeba odradí (proč by se měl učit celé nové rozhraní plochy a programu, jen kvůli jedné funkci, že?).

Spousta obyčejných lidí možná ze začátku na počátky s počítači nadávala, ale když se zeptáte těch, kteří se to po pár letech docela obstojně naučili, každý vám potvrdí, že toho nelituje. Tito lidé museli vyvinout na začátku více úsilí, ale během několika let je to posunulo dál, než je posune 10 let používání systému s Metro rozhraním. Můžeme si říct, že ti druzí to maj aspoň bez práce, ale fakticky ta první skupina je pak schopná počítač používat k širší škále činností.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

cyber-mythius
guru
Příspěvky: 1014
Registrován: 11 lis 2008 18:58
Bydliště: China/Zlín/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod cyber-mythius » 02 bře 2012 10:50

pod tenhle příspěvek bych se podepsal. Moc hezké.
AcerIconia W700 128GB SSD (tablet), Samsung S5

PAST -Thinkpad X230, i7-3520M, 8GB RAM, 120GB SSD, Thinkpad W520 Lenovo IdeaPad Y570 , Asus M51Ta, HTC Desire Z, Nokia Lumia, 800,Xperia ION, HTC OneX,Lumia 920,Nexus 7,Xperia Z1

michalko58

Příspěvekod michalko58 » 03 bře 2012 12:55

Presne to je na Metre najhorsie, ze je to vzdy na celu obrazovku. Nevidim ziaden dovod na to, aby mi napriklad pocasie zaberalo cely monitor a to tak, ze este sa musim posunut doboku aby som videl doplnujuce informacie. Na googli je kopa navrhov ako sa Metra zbavit, bohuzial zatial ziaden na CP verzii nefunguje.. :evil:


Zpět na „Windows 11, 10, 8 / 8.1, 7, Vista, XP i starší“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti