(VYRIEŠENÉ) Otázky ohľadom DVD-RAM Windows 7

Vše kolem Microsoft Windows. Zkušenosti, problémy, vylepšení atp.
jarkov1

(VYRIEŠENÉ) Otázky ohľadom DVD-RAM Windows 7

Příspěvekod jarkov1 » 24 úno 2012 00:21

Na základe negatívnej (a bolestivej) skúsenosti s externým HDD a USB kľúčom som sa rozhodol ukladať si dôležité údaje na DVD-Ram Type 4 cartridge 9,4 GB médium (pripomína to 5 palcovú disketu :)) .

Q1: Výrobca udáva pri médiach o rýchlosti 3x 100 000 zápisov, pri rýchlosti 5x už len 10 000 zápisov. Disk, ktorý používam má max. rýchlosť 3x.
Chcem sa opýtať akou rýchlosťou zapisuje na DVD-Ram Windows 7 ? Max. rýchlosť je ako som uviedol 3x, ale nemôže Windows náhodou "ťahať" až dajme tomu do 8x ? Otázka je trochu nelogická, ale vzhľadom k tomu, že pri Windowse som už zažil všeličo sa radšej pýtam, ide mi totiž o maximálnu životnosť a spoľahlivosť disku.

Q2: Akú verziu UDF zvoliť? Každý na internete píše niečo iné. Momentálne používam UDF 2.01. Všetko funguje správne ale pre istotu sa pýtam, či nieje lepšie niečo iné, napríklad FAT32.

Q3: Scan povrchu v programe Nero CD Speed odhalil na strane A poškodené, nie chybné sektory. Je to normálne, alebo ísť disk reklamovať ?
Edit: Test som zopakoval a tie poškodené sektory akosi zmizli 8)

Viem, možno veľmi primitívne otázky, napriek tomu Vám za odpovede vopred ďakujem :wink:
Naposledy upravil(a) jarkov1 dne 01 bře 2012 23:32, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
admin
Site Admin
Příspěvky: 1669
Registrován: 05 kvě 2006 11:52

Příspěvekod admin » 24 úno 2012 11:46

už dlouh jsem nic nevypaloval, přijde mi efektivnější zálohovat na externí HDD

pokud se dobře pamatuji, rychlost zápisu si lze vybrat před začátkem vypalování

chyba na straně A podlě mě mohla býr způsobena i třeba smítkem prachu, které se záhy "odfouklo" :)

michalko58

Příspěvekod michalko58 » 24 úno 2012 11:55

Tiez si myslim, ze USB kluc alebo externy HDD su spolahlivejsie na zalohovanie (hlavne tie flash pamate by mali byt). Kedysi som cital niekde, ze najodolnejsim mediom na zalohovanie boli pamatove karty (takmer neznicitelne).

Treba sa zamysliet aj nad tym,ze kde sa bude dat po nejakom case (o par rokov) nieco ako DVD este precitat, pretoze trend je taky, ze tieto mechaniky postupne uz nebyvaju sucastou notebookov atd. :wink:

jarkov1

Příspěvekod jarkov1 » 24 úno 2012 14:51

Ide o to, že podľa mňa sa budú CD a DVD média používať ešte dlho, pretože sa nimi v obchodoch distribuuje napríklad multimediálny obsah (hudba, filmy, softvér, ...)

Čo sa týka tej spoľahlivosti USB a HDD, tak o tom som sa osobne presvedčil a už im neverím.

Inak, ďakujem za reakciu ale mňa hlavne zaujíma odpoveď na Q1 :)

Uživatelský avatar
admin
Site Admin
Příspěvky: 1669
Registrován: 05 kvě 2006 11:52

Příspěvekod admin » 27 úno 2012 16:54

ok ... odpoved na Q1 neznam, ale muzes si to overit sam ... spust zapis nejakeho velkeho souboru (doporucuji 1 velky soubor nebo image kvuli mereni kontinualniho zapisu dat) a zmer si na stopkach jak dlouho zapis trval ... podle toho pak spocitas, jakou rychlosti zapis probehl

PS: USB flash bych na zalohovani ani ja moc neveril, podle me radeji HDD ... nicmene i zalohovani ma sva pravidla ... napr. ze data by mela lezet na dvou mistech najednou ... napr. na puvodnim miste (napr. v notebooku) a pak jeste na externim mediu ... pokud jedno z mist "odejde do vecnych lovist", data neztratis ... poskodit se totiz muze cokoliv a 100% zaruka spolehlivosti neni na nic ... jen na dvojitou zalohu ... tedy pokud nepocitam meteorit co ti spadne na barak :) ... ale to uz je zase o jine diskusi

jarkov1

Příspěvekod jarkov1 » 01 bře 2012 23:32

Ďakujem za radu admin. :wink:
Mal si pravdu, najspoľahlivejšia je klasická metóda. Rýchlosť napaľovania je na úrovni približne 2x.

Uživatelský avatar
admin
Site Admin
Příspěvky: 1669
Registrován: 05 kvě 2006 11:52

Příspěvekod admin » 02 bře 2012 15:00

rádo se stalo :)


Zpět na „Windows 11, 10, 8 / 8.1, 7, Vista, XP i starší“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 hostů