Ztráta dat

Vše kolem Microsoft Windows. Zkušenosti, problémy, vylepšení atp.
Roman Šinták
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 26 říj 2006 10:43

Ztráta dat

Příspěvekod Roman Šinták » 26 čer 2007 13:08

Přeinstaloval jsem Windows XP na mém noťasu,ale v zápalu boje jsem "těžce"zapoměl zálohovat fotky apod.Může mi někdo říci,zda se dájí ještě zachránit a jak nebo čím? Děkuji za pomoc.

Peca-on-line
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1420
Registrován: 12 kvě 2006 14:02
Bydliště: Trutnov, ale teď spíš kolej v Brně

Příspěvekod Peca-on-line » 26 čer 2007 13:16

Nic na ten disk nezapisovat, nejlépe vyndat a připojit k jinému stroji, kde se pokusit nějakým záchranným softem dostat z toho co se dá. Záleží jak velkou cenu pro tebe ty fotky mají, jsou i specializované firmy, které pokud tam něco je, tak to z toho dostanou, ale tam počítej ceny v řádu tisíců.
Asus A6T (Turion X2 1600Mhz@0,9V(800MHz@0775V)), 1GB RAM, nVidia Go7600(450/400(OC:500/420)), Vista Business MSDNAA)

Lucifer

Příspěvekod Lucifer » 26 čer 2007 13:19

Pokud s uz na ten disk zapsal data tak s prepsal ty puvodni = je to v pr... Teda - logicky s neprepsal fyzicky uplne vse, ale neco nejspis ano. Takze...

1.) vypnout to a uz NIC na ten disk nezapisovat - vse dalsi stav jen zhorsi
2.) disk pripojit jinam, kde bude k dispozici i dalsi disk s dostatkem volneho mista
3.) projet ten disk nejakym recovery softwarem - easyrecovery, getdataback atd. a to co se povede najit zkopirovat na ten druhy

Neco mozna zachranis - myslim ze urcite ne vsechno. Zalezi na tom kde fyzicky byly ty data/fotky atd. a kde se nainstalovali wokna. Recovery dat je piplacka, ale sance ze neco vydolujes tady porad je.

mata80
píše často
Příspěvky: 331
Registrován: 09 úno 2007 14:36

Příspěvekod mata80 » 26 čer 2007 15:13

Formátoval si to na tvrdo nebo jen rychle..?

Obávám se že jestli na tvrdo tak ti pomůže už jen specializovaná firma..

Pokud rychle tak to z toho dostaneš skoro všechno přes "getdataback for ntfs" nebo aspoň mě se to podařilo.. možná i vše protože já sem na to ty winy nainstaloval(zblbla mi instalace nainstalovala se na druhou particion:()

Lucifer

Příspěvekod Lucifer » 26 čer 2007 15:26

ani "natvrdo" nemaze fyzicky celou plochu. Teda v dobach dosu slo dat treba "format c: /u" a navic se plocha pri formatovani i fyzicky prepsala, ve win to ale nedela a i po klasickem "nerychlem" formatu data jsou k nalezeni. Bezne ale zachranitelne pouze ty nefragmentovane....

mata80
píše často
Příspěvky: 331
Registrován: 09 úno 2007 14:36

Příspěvekod mata80 » 26 čer 2007 15:32

No já nevim ale u mě když to dám natvrdo tak se stejně smaže jen alokační tabulka(sata) ale když tam dám pata tak se to formátuje normálně dlouho jako třeba v dosu..


Zpět na „Windows 11, 10, 8 / 8.1, 7, Vista, XP i starší“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů