windows XP a 7 problém při instalalaci

Vše kolem Microsoft Windows. Zkušenosti, problémy, vylepšení atp.
Jiriczek

windows XP a 7 problém při instalalaci

Příspěvekod Jiriczek » 01 zář 2011 18:14

Ahoj,
na notebooku jsem měl windows 7 ultimate ale potřeboval jsem i XP tak mi bylo poraděno, ať si tam strčím CD od Windows Xp dám formate disk a rozdělim si ho na více oddílů kam následně strčím i můj stavající windows 7 a udělal jsem to tak: zapl jsem PC strčil jsem tam ty windows XP asi hodinu si to něco zjišťovalo a pak chyby že instalace byla zrušena z důvodu ohrožení počítače... tak si říkám no tak skvělí... no nic zkusím tam šoupnout Windows 7 a nějaká chyba disku... tak sem se nasra* a narval jsem do mechaniky ubuntu Linux už mi to sežralo... tak říkám dobrý mám rozchozelej komp... ale je divné že disk spadl z 298GB na 260GB... ale to bych zatím neřešil... no zkusil jsem tam znovu šoupnout ty XP ani se to nenačetlo... Tak sem tam šoupl ty Windows 7 a napsalo to že z 298GB je 0.00 KB/S volných... tak si řeknu že to naformátuju ale to píše že na oddíl 0 a 1 nejde nacpat windows... a tlačítko zformátovat je šedé a nejde na něj kliknout... takže jsem již opravdu bezradný... Linux mi sice nevadí měl jsem ho hodně dlouho... ale již v této době bych měl rád jako hlavní systém už kvůly škole měl windows XP spíše windows 7... Jsem z veškerými radamy a potřebuji nějaký program, kde zjistím zdalipak je veškerý hardware stopocentně funkční protože ty XP říkají něco o HDD ale zdá se mi to divné... notebook je stále na místě a není přenášen...
Děkuji za odpovědi... :)

Uživatelský avatar
stavač
guru
Příspěvky: 766
Registrován: 12 kvě 2009 05:44
Bydliště: Hruboňovo-SR Zaporožie-Ukraina
Kontaktovat uživatele:

Re: windows XP a 7 problém při instalalaci

Příspěvekod stavač » 02 zář 2011 20:45

Chod do biosu a tam si nastav IDE Mod, potom už nainštaluješ to XP, alebo si do novej inštalačky XP integruj SATA ovladače ktoré stiahneš zo stranky tvojho nottebooku
P 3-733MH, zd: MSI, ram 640MH pc133, hdd 40Giga+hdd 60Giga, Ati Radeon 9600 AGP 8x, os Windows vista Ultimate SP2 An+Ua+Ru+Sk

kryspin.motyczka
píše často
Příspěvky: 368
Registrován: 11 srp 2007 13:32
Bydliště: matička Morava (Zlín) + Litoměřice

Re: windows XP a 7 problém při instalalaci

Příspěvekod kryspin.motyczka » 18 zář 2011 15:05

stavač píše:Chod do biosu a tam si nastav IDE Mod, potom už nainštaluješ to XP, alebo si do novej inštalačky XP integruj SATA ovladače ktoré stiahneš zo stranky tvojho nottebooku


pokud nastavis IDE mod, nainstaluj normalne XP, potom ve spravci zarizeni vnut disku SATA driver, restartuj, a pred spustenim windows prepni v biosu zpet na SATA. jinak dostanes BSOD, i v sedmickach
Apple Macbook Pro 13"

Linux is like Teepee - no Windows, no Gates - Apache inside


Zpět na „Windows 11, 10, 8 / 8.1, 7, Vista, XP i starší“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů