Vista Business 64 (SP2) na HP Compaq 8710p - UAC

Vše kolem Microsoft Windows. Zkušenosti, problémy, vylepšení atp.
jnm
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 12 říj 2007 14:25

Vista Business 64 (SP2) na HP Compaq 8710p - UAC

Příspěvekod jnm » 20 črc 2011 13:35

Mám několik velmi amatérských dotazů týkajících se UAC ve Vistách 64 (SP2) a budu moc rád, kdyby mi to někdo z odborníků objasnil:

1) Je možné mít ve Vistách při zapnutém UAC více účtů tak, aby jeden z nich byl implicitní a nebylo nutné jej při každém zapnutí PC vybírat? Jde mi o to, aby jeden z nich (je mi jedno, jestli admin nebo user) nabíhal automaticky. Otravuje mě to :)

2) Je možné při vypnutém UAC eliminovat "Výstrahy zabezpečení systému Windows", tj. aby mi pokaždé při spuštění PC nehlásil, že je UAC vypnutý? Otravuje mě to :)

3) A teď jedna věc, která s UAC může, ale taky nemusí souviset - po kompletní reinstalaci Vist do úrovně SP2 mi výrazně déle než předtím trvá start PC. Modré okno "Počkejte prosím..." zabere tři a půl minuty (HDD pracuje, i když nijak překotně), než naskočí "Vítejte" a pak systém samotný. Obojí pak už běží svižně (resp. normálně, každopádně rychleji než před reinstalací).
Není to přídavnými běžícími programy ani službami - obojí jsem zkušebně kompletně vypnul a komp to dělal stále. Kromě toho tam programů po reinstalaci mám naprosté minimum (a taky tuším, že startují později než "Počkejte prosím"). Tomu, že nejde o programy na pozadí ani služby svědčí i to, že stejně se PC chová v případě "Přepnutí uživatele" při zapnutém UAC, z toho tedy dovozuji, že to s tím může mít souvislost. To jsem se dočetl i někde na fórech, jen netuším, jak to odstranit. Na druhou stranu při startu PC ale nezáleží na tom, jestli je UAC vypnuté nebo zapnuté, chová se stejně. Což mě samozřejmě otravuje :) Jediné co mě napadá, je A) něco v nastavení BIOSu nebo B) nějaká jiná akce nastavená ke startu hned po spouštění PC (zálohování dat, defragmentace disku, hledání wifi...) mimo "Programy po spuštění", určitě jsem ale nic takového nenastavoval záměrně (může to být automatické?).

Mohl by mi s tím prosím někdo poradit? Předem moc díky! :)

Zpět na „Windows 11, 10, 8 / 8.1, 7, Vista, XP i starší“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 hostů