Windows Vista - pridat win XP...

Vše kolem Microsoft Windows. Zkušenosti, problémy, vylepšení atp.
Rasto

Windows Vista - pridat win XP...

Příspěvekod Rasto » 24 kvě 2007 17:51

Nazdarek, mam v NB uz win Vista a celkom mi sedi, idu mi vsetky programy co potrebujem k praci, az na jeden CAD program. Da sa nainstalovat win XP do inej casti discu co je vytvorena a je prazdna aby som si mohol potom nainstalovat tento program. a nemusel mazat Vistu??? Vopred vdaka za radu

vito45
guru
Příspěvky: 963
Registrován: 07 lis 2006 16:51
Bydliště: blizko PO, intrak: KE J9, Slovensko

Příspěvekod vito45 » 24 kvě 2007 21:16

každopadne by sa to malo dať, teoreticky vlož CD s XP nainštaluj, vopchaj DVD s Vistou a daj opraviť zavadzač, teoreticky som počul že to ide jednoducho ale neskušal som, ale čo mam odskušane že s XP cd je treba zadať fixmbr a je zavadzač opraveny

Rasto

Příspěvekod Rasto » 24 kvě 2007 22:53

Lenze ked vlozim CD win XP do mechaniky otvorim ho tak mi neda moznost instalacie je cele sive a nepusti spravit krok, skusal som to aj nabootovat pekne CD chytilo zacalo si nahadzovat veci a zrazu modra obrazovka a zrusenie operacie nejake chybne hlasenie a tod vse, takze nemam paaru ako by sa to dalo...

bus

Příspěvekod bus » 25 kvě 2007 00:28

Inštalovať to musíš jedine tak že nabootuješ z CD. Tá modrá obrazovka by nemala súvisieť s Vistou, aj keď človek nikdy nevie.... ja mal tiež takýto modro-obrazovkový problém pri inštalácii WinXP na mamin nový Acer, problém bol v tom že to bol Windows XP SP 1 alebo možno dokonca bez SP, keď som si zohnal inštalačné CD Win XP SP 2 tak to už bežalo.

Dawe

Příspěvekod Dawe » 25 kvě 2007 14:31

já problém s nefunkcnimi programy pod Visty vyřešil nainstalováním XPček pod Microsoft Virtual PC. přímo z Vist spustím XPčka a jedu :D ...akorád nedokáze využívat obě jádra na procesoru :-(

vito45
guru
Příspěvky: 963
Registrován: 07 lis 2006 16:51
Bydliště: blizko PO, intrak: KE J9, Slovensko

Příspěvekod vito45 » 25 kvě 2007 22:04

s tou inštalačkov win: pre mňa bolo zaujimave inštalacia orig win, cez MSDN AA som si stiahol angl win XP s SP2, vypalil a davaj, nešlo, nejaka chyba, napalil som 2. krat, ta ista chyba :D, stiahnem XP bez SP origoš, nejde zase 2 CD v keli :D tak nahodim stare piratske CD a ide v poho, zadam CD key z MSDN AA a ide v poho :lol:
inštalacia bola na novy book Asus A6KM

Rasto

Příspěvekod Rasto » 26 kvě 2007 21:52

Nakoniec sa mi to podarilo nainstalovat ten XP. Zohnal som si XP aj SP2. Lenze nastal problem, Vistu mam nainstalovanu na C: a XP som instaloval na D:. A po restarte mi nedava na vyber WINDOWSI. Ako to mam nastavit ked mi to notebook neumoznuje pri starte????
Vdaka za radu.

Crabik
guru
Příspěvky: 899
Registrován: 19 lis 2006 00:44

Příspěvekod Crabik » 26 kvě 2007 22:51

programem VistaBootPro

bus

Příspěvekod bus » 26 kvě 2007 22:53

Potrebuješ opraviť zavádzač tak ako už niekto písal, vložíš inštalačné DVD Visty a odtiaľ to ide (príkazom fixmbr?) - nikdy som to nerobil takže neviem, skús pohľadať na fóre alebo tam to DVD skrátka daj a vyskúšaj, podľa mňa to nebude ťažké.

Rasto

Příspěvekod Rasto » 27 kvě 2007 11:24

Nainstaloval som VistaBootPRO, nastavil som si to a skusil restartovat ukazalo mi aj vyber windowsov, uz som sa aj potesil ze to bude fungovat, ale ma prekvapilo ze Vista sa spusta bez problemov, a XP stale ukaze tabulku: http://img222.imageshack.us/img222/236/obrazovkanv0.jpg

A tu je ukazka nastavenia vo VistaBootPRO, je jasne vidiet ze zavadzacia cesta je nejaka divna: http://img100.imageshack.us/img100/8751 ... ka2lx2.jpg

A ked som skusal nabootovat XP CD a dat opravu XP a dat prikaz fixmbr tak ziadna zmena nenastala zavadzacia cesta sa neopravila. Pritom uz je vsetko nastavene len tu cestu asi NB nevie najst...toto by som potreboval vyriesit a uz by mi to malo bezat tak ako som chcel.

Pritom vcera ked som nainstaloval XP tak na zaciatku slo len XP nic ine potom som dal recovery CD visty a dal som opravit zavadzaciu cestu, opravilo ju a uz sla len Vista, potom som nainstaloval VistaBootPRO nastavil a uz dava na vyber oba Windowsi len s tym ze nejde XP pricom islo...mohlo sa stat ze ked som dal recovery CD od Visty ze zmazalo zavadzaciu cestu na XP ?? a teraz ju tam nemam. Pritom Vista je na C: a XP je na D:[/url]

cepouch

Příspěvekod cepouch » 25 čer 2007 21:26

Ahoj, já se pro změnu nedostanu ani přes instalici XP, když to nabootuju z cd, tak mi to při instalaci XP napíše, že nenašel žádný pevný disk a ukončí instalaci bez dalších možností. Ve Vistách jsem normálně rozdělil disk a pro XP udělal zvláštní oddíl, na který chci instalovat, ale on prostě disk nevidí vůbec. Nemáte někdo tušení co s tím? Díky moc

Rasto

Příspěvekod Rasto » 26 čer 2007 21:26

cepouch: skus zohnat ine instalacne CD XP. Ja som mal problem s jednym CD co nabootovalo ale nedostal som sa ani k potvrdeniu ci chcem instralovat XP. Tak som zohnal XP spolu s SP2 v jednom a uz to bezalo pekne to nainstalovalo, lenze som musel potom nabotovat Vistu aby som opravil zavadzaciu cestu, a potom som to cez VistaBootPRO upravil aby sa ma na zaciatku pytalo na volbu oboch Windows.

Takze skus si zohnat este ine bootovacie CD XP.

FloydPink
píše často
Příspěvky: 200
Registrován: 19 úno 2007 13:43
Bydliště: Zlín

Příspěvekod FloydPink » 03 črc 2007 00:05

Mám stejný problém. Po nainstalování mi šly XP ale ne Vista. Jak sem dal Vista CD do mechaniky a opravil sem, tak to nic neudělalo. Přesně mi to funguje jako Rastovi.

Jinak s tím že nenašel pevný disk je problém se Sata ovladači. Stačí si udělat vlastní CD s XPéčkama a s drivery pomocí nLite.

Funguje to.

Neznáte někdo nějaký příkaz se kterým by šlo spravit to bootování?(při opravě Visty)

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 03 črc 2007 00:15

Zkoušel jsem VistaBootPRO, ale z neznámého důvodu mi buďto fungovali Visty nebo WinXP... Nicméně moc jsem s tím nelaboroval bo jsem Visty brzy smazal a vrátil se ke starým dobrým Windows XP :)
IBM Lenovo ThinkPad R60 - UL1HRCF
C2D 1.83GHz, ATi X1400, DDR2 2x1GB/667MHz, 120GB/5400ot, matný SXGA+ (1400x1050), WinXP Pro (downgrade z Visty)

lada.sp
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 11 dub 2007 05:38

Příspěvekod lada.sp » 03 črc 2007 22:55

tak já s tím bojoval asi 3 dny ale nakonec jsem vyhrál. Postup je to brutální ale už mám Visty a XP :)

mám Acer 5613 a disky klasicky C,D ve správci jsem udělal ještě jeden E

na to E jsem nainstaloval XP, po restartu nešlo nabootovat do Vist, oprava zavaděče nefungovala tak jsem si půjčil DVD vist a hodil je na D v té chvíli jsem měl 3 systemy na hadru :shock: v zavaděči již byli ty systemy vidět

restart a nešlo nabootovat do XP!! známá chyba ntldr

z CD XP jsem z vist ručně zkopíroval soubory ntldr, a ntdetect.com do E kde jsou XP. restart oba systemy nabíhají :lol:

poté už jsem jenom ve VistaBootPRO zrušil ty druhý visty ze zavaděče, a nastavil 15 sekund na vyběr systémů, disk D zformátoval a šel na pivo . :D :shock:


Zpět na „Windows 11, 10, 8 / 8.1, 7, Vista, XP i starší“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 hostů