windows 7 - Nejedou repro, sluchátka ano

Vše kolem Microsoft Windows. Zkušenosti, problémy, vylepšení atp.
gagner
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 20 zář 2010 10:19

windows 7 - Nejedou repro, sluchátka ano

Příspěvekod gagner » 06 říj 2010 17:14

Zdravím, mám převeliký problém, koupil jsem si netbook HP Mini 2140 a ať jsem projížděl jakékoliv fóra i v zahraničí, tak jsem nenalezl řešení (a přitom není málo lidí, kteří tento problém mají).

Poté co se nainstaloval Windows 7, nejedou mi interní repráky, ale sluchátka ano. Odinstalovával jsem ovladače, přeinstalovával, stahoval nejnovější, mám dokonce i celou plejádu softwaru od HP přímo přes downloader. Podle mě to je tím, že windows 7 bere repro přes jack. Jinak zvukovka je sdílená soundmax. Nejsem žádný laik, takže mi tu nepiště věci typu, že to mám mutlé atd...

Nenašel jsem ještě řešení, tak snad se ho dozvím zde. Jinak na XP zvuk jel normálně a přes sluchátka taky žádné problémy. Díky za rady.

..::AnDrEw::..
píše často
Příspěvky: 186
Registrován: 12 pro 2008 13:31

Příspěvekod ..::AnDrEw::.. » 07 říj 2010 21:39

Mě napadne akorát v nastavení "Zařízení pro přehrávání" jestliš máš prioritně nastaveno Sluchátka a proto nejdou repro..?
Lenovo ThinkPad E540 - Intel Core i7-4702 MQ @2.2~3.2 GHz 8 GB DDR III nVIDIA GeForce GT 740M + Intel HD Graphics 4600 15.6" Full HD 2 GB 1TB + 16 GB SSD Win 10
[strike]HP Pavilion dv6780el[/strike]

gagner
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 20 zář 2010 10:19

Příspěvekod gagner » 07 říj 2010 23:56

mám tam jen jedno zařízení a to reproduktory (ikdyž mám zapojené sluchátka), jinak ve vlastnostech je "informace o zdířkách - přední panel Zdířka 3,5 mm) , prostě jako by ten windows 7 myslel, že to není laptop a že repro musím připojit.

kryspin.motyczka
píše často
Příspěvky: 368
Registrován: 11 srp 2007 13:32
Bydliště: matička Morava (Zlín) + Litoměřice

Příspěvekod kryspin.motyczka » 08 říj 2010 00:11

ja sem resil podobny problem na HP 6540b - at byl notas v dokine nebo ne, pokud byly pripojene repraky nebo sluchatka, porad hraly jen ty vestavene v notebooku. Vyresilo to povoleni paralelniho portu v BIOSu (ac notebook LPT nema...) vskutku zahada, ale bylo to tim... takze mrkni jestli nemas v biosu zakazane nejake zarizeni a vsecko povol...
- proste, experimentuj
Apple Macbook Pro 13"

Linux is like Teepee - no Windows, no Gates - Apache inside

gagner
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 20 zář 2010 10:19

BIOS

Příspěvekod gagner » 08 říj 2010 00:25

V biosu jsem již byl, mám povoleno vše (ani těch možností tam moc není a se zvukem žádná možnost vlastně už vůbec ne)

kryspin.motyczka
píše často
Příspěvky: 368
Registrován: 11 srp 2007 13:32
Bydliště: matička Morava (Zlín) + Litoměřice

Příspěvekod kryspin.motyczka » 08 říj 2010 15:11

a co ve spravci zarizeni? je tam vse ok? nainstaloval jsi po instalaci windows jako prvni ovladace chipsetu? tady mas odkaz
Apple Macbook Pro 13"



Linux is like Teepee - no Windows, no Gates - Apache inside

gagner
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 20 zář 2010 10:19

Tak jsem to stahl

Příspěvekod gagner » 08 říj 2010 22:28

Tak jsem to stáhl a nic :( sakra to prostě nejde vyřešit nebo já nevím, i v zahraničí jsem nenašel řešení, nevíte ještě někdo něco ?

kryspin.motyczka
píše často
Příspěvky: 368
Registrován: 11 srp 2007 13:32
Bydliště: matička Morava (Zlín) + Litoměřice

Příspěvekod kryspin.motyczka » 09 říj 2010 09:37

co ten spravce zarizeni, je tam vse ok???
ovladace chipsetu musis nainstalovat jako prvni vec hned po ciste instalace systemu. pokud to nepomuze, notebook reklamuj. muze byt HW chyba na desce. Ja podobne uz ctyri dny zapasim se cteckou otisku prstu - zarizeni nleze spustit... Ctecka je v prdeli, pac nejede ani v jinem notebooku stejneho typu.
Takze pokud nepomuze instlaace chipsetu HNED po instalaci Windows, a nejnovejsi ovladac ze stranek vyrobce primo pro tvuj model ntb a OS ktery mas, REKLAMUJ :!: :!: :!:
Apple Macbook Pro 13"



Linux is like Teepee - no Windows, no Gates - Apache inside

gagner
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 20 zář 2010 10:19

Příspěvekod gagner » 09 říj 2010 10:15

ale na windows xp vše jelo jak má, takže hardwarově problém by neměl být, jinak v tom správci zařízení je vše ok.

kryspin.motyczka
píše často
Příspěvky: 368
Registrován: 11 srp 2007 13:32
Bydliště: matička Morava (Zlín) + Litoměřice

Příspěvekod kryspin.motyczka » 15 říj 2010 08:57

tak se zeptam znovu - co spravce zarizeni? co instalace ovladace chipsetu hned po instalaci os? a pote windows update? instaluj system, pote ovladac chipsetu, pote ovladac zvukovky, pote grafiku, pak vse ostatni a pak update systemu. Pokud to na XP jelo, problem je softwarovy, tudiz stahni z webu vyrobce nejnovejsi ovladace pro tvuj model a os, a instaluj v mnou napsanem poradi
Apple Macbook Pro 13"



Linux is like Teepee - no Windows, no Gates - Apache inside

Ylla

problem se zvukem z reproduktoru v notebooku

Příspěvekod Ylla » 12 led 2011 11:46

Mam stejny problem jako tady byl uz zmineny - po nainstalovani windows 7 mi najednou nejede zvuk z notebooku, jen pri pripojeni sluchatek. V mojem pripade se ale problem objevil az po poslednim apdatovani, myslim, ze to bylo winwows silverlight... Oproti ostatnim nerozumim pocitacum prakticky vubec, jsem jen uzivatel, ale zvuk z pocitace by se v celku hodil. Prosim, muzete mi nekdo poradit? Dekuju

..::AnDrEw::..
píše často
Příspěvky: 186
Registrován: 12 pro 2008 13:31

Příspěvekod ..::AnDrEw::.. » 17 led 2011 21:55

Mě ten zvuk občas taky blbl, zvlášť, když jsem zapojil repro do monitoru, tak mi tam zvuk nešel, když jsem to odpojil, tak potom zase nešel zvuk z repro od NB.. Maj v tom trochu hokej, chlapci od Microsoftu. Ve správci pro Zvuk přehrávání mám zaškrtlé Zobrazit vypnutá i odpojená zařízení. Standardně tedy používám Digitální zvuk z monitoru, kde mám připojeny repro - Výchozí zařízení, u Reproduktoru mám nastaveno - Výchozí komunikační zařízení a u Sluchátek mám - Nezapojeno. Takže vše funguje jak má a když připojím sluchátka do NB, tak se automaticky vše přepne na Sluchátka - Výchozí zařízení, Reproduktory a Digitální zvuk - Připraven. Nevím, jestli je to rada, ale zřejmě potřeba si pohrát s tím výchozím zařízením.. Good Luck..
Lenovo ThinkPad E540 - Intel Core i7-4702 MQ @2.2~3.2 GHz 8 GB DDR III nVIDIA GeForce GT 740M + Intel HD Graphics 4600 15.6" Full HD 2 GB 1TB + 16 GB SSD Win 10

[strike]HP Pavilion dv6780el[/strike]

romaneksi
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 18 úno 2009 13:03

Příspěvekod romaneksi » 18 led 2011 16:02

Tak před nějakým časem se mi to stalo to samý, už přesně nevím co to bylo přesně za HP. Přeinstalovával jsem i několikrát Windows (Vista) a nic nepomáhalo, zkoušel různý ovladače a pořád nic. Už jsem si fakt nevěděl rady. Složitá závada, jednoduché odstranění - odinstaloval jsem všechny ovladače zvuku (tuším byli tři) a žádné neinstaloval. Po restartu si Windows našly nový HW a nainstalovaly si ovladače samy. A bylo. Třeba toto bude stejný případ :)

Mateees.R
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 18 čer 2010 14:11

Příspěvekod Mateees.R » 30 bře 2012 19:53

Zdravím,
tak se mi stalo také to co vám - tj. repráky ntb nejdou, zatímco sluchátka ano. Mám HP Probook 6550b skoro 20 měsíců a před týdnem mi ty reproduktory vypověděly službu. Windows 7 jsou 64bitové a oficiální ovladače z HP supportu situaci nevyřeší.
Migruji mezi 2 bydlištěmi, kdy na tom prvním mám podložku pro NTB s reproduktory Logitech Speaker Lapdesk N700, která se připojuje přes usb, takže tam repro nepotřebuji. Ale na druhém místě bez podložky je to docela problém.
Vím, že se toto vlákno založilo před 2 roky a zdejší přispěvatelé asi budou mít nové bezchybné stroje, ale to vážně nikdo nenašel nějaké řešení? Tedy vlastně kromě metody odinstalovat všechny audio drivery a nechat wokna tam natáhnout ovladač dle svého uvážení, kterážto mi ale nepomohla...
Pokud nic jiného nepomůže, myslíte, že to mám zkusit reklamovat, když je ntb ještě 4 měsíce v záruce? Pak bych s tím už nic neudělal....

EDIT: Podařilo se mi zagooglit a zjistit, že chybu bude pravděpodobně způsobovat mechanické poškození konektoru sluchátek - tj. při vytažení sluchátek konektor nedá počítači signál, že sluchadla jsou odpojena a mohou začít hrát repráky...
Otázka do davu: co s tím? Uzná to servis na reklamaci? Nebo rozebrat ntb a vyměnit konektor? :oops:


Zpět na „Windows 11, 10, 8 / 8.1, 7, Vista, XP i starší“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů