Vista vs ASUS A6KM-Q072

Vše kolem Microsoft Windows. Zkušenosti, problémy, vylepšení atp.
achiles
občas něco napíše
Příspěvky: 75
Registrován: 17 pro 2006 03:07

Vista vs ASUS A6KM-Q072

Příspěvekod achiles » 11 kvě 2007 01:08

Vistu sem mel na svem notebooku cca 4 mesice a dnes mi uz celkem pretekla trpelivost a vratil sem se ke starejm dobrejm XPckum. Ze zacatku to byla v podstate jen chvala na novy OS, clovek je zblblej z krasneho systemu, kterej ma spoustu novejch funkci, ale nakonec kdyz se nad tim vsim zamysli, tak uzna, ze to vlastne ani nepotrebuje.

Muj hlavni duvod k tomu, ze sem se vratil na XP byl fakt, ze ASUS nedokaze udelat ovladace, ktere by uvedly nb do pouzitelneho stavu. problem c1. -> ACPI drivery a management frekvence CPU. Bez legrace... 3 mesice sem badal po reseni, jak ovladat frekvenci procesoru a jako jedinej funkcni program se jevil RightMark CPU Clock Utility, jenze to nebylo porad ono. Procesor se strasne prehrejval i kdyz byl dost podtaktovanej a napeti bylo z 1,35 na 1V. To sem proste nepochopil. jakmile sem se vratil na XP kde sou odladeny ovladace, tak se pohybovaly teploty o 10-20! °C dolejc.

Dalsi vec ohledne ovladacu byla grafika. ovladace od asusu ani zadny nejnovejsi nebyli schopny probudit monitor po sklopeni a znovou otevreni vika notebooku. Jediny reseni bylo pouzit nejaky uplne prvni beta drivery 3/4 roku stary a ty samozrejme zlobili zase nekde jinde.

Mno a asi uplne nejzasadnejsi problem je rychlost samotnyho OS vubec. Je sice krasny, ze je ten system stabilni a aplikace padaj o neco mene, ale fakt, ze mi hned po startu ukousnou pres 600MB pameti se mi vubec nelibil, nu coz to bych jeste skousnul, ale ze by byli Visty nejak rychlejsi? Vubec. po ctyrmesicnim pouzivani se mi zpomalili natolik (mozna je to jen subjektivni pocit), ze byli na urovni rok nainstalovanejch XPcek. A v zadnym pripade ten system nebyl zahlcenej zbytecnejma programama nebo virama. Byl relativne cistej, ale prace me na nem uz zacala spise obtezovat. Ve zkratce > je to proste slozitej operacni system a nikdo tam tech xxx novejch funkci a vylepseni nikdy nevyuzije.

Nedokazete si predstavit, jak sem si ulevil, kdyz sem se opet vratil k XPckum. Vse funguje jak ma a ja sem konecne stastnej :]] Zbohem Visto, ne, na soucasnym zeleze mi proste behat nebudes.
Asus A6KM-Q072 / Turion 64 ML37 2Ghz, 1GB RAM, GeForce GO 7300 256MB, 100GB, DVD-RW, WIFI, BT

vito45
guru
Příspěvky: 963
Registrován: 07 lis 2006 16:51
Bydliště: blizko PO, intrak: KE J9, Slovensko

Příspěvekod vito45 » 11 kvě 2007 07:13

Mam asus A6KM Q070, stale použivam rightmark CPU a s prehrievnim nemam problem, skôr problem je to že niesu dial up modem ovladače a ku XP som sa vrátil presne ako je napisane a to kvoli rýchlosti a ďalej vydrž mi klesla z 2:15 na 2:00 čo je citiť keď chce človek pozrieť film. Každopadne existuje Vista tranformation pack (neskušal som) ale ja použivam WindowBlinds a ten s temov Chocolate urobi svoje ;) (čierno červena, okruhle tlačitko start, mnohe prvy vyzeraku ako z hliniku) take to graficke WOW visti je diskutabilne.
PS: to WB nemam na predvadzanie sa ale sa hovori že v prijemnom pracovnom prostredi sa podavaju lepšie pracovné výkony :wink: :D

Verxes
občas něco napíše
Příspěvky: 97
Registrován: 26 led 2007 10:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Vista vs ASUS A6KM-Q072

Příspěvekod Verxes » 31 kvě 2007 15:54

achiles píše:Vistu sem mel na svem notebooku cca 4 mesice a dnes mi uz celkem pretekla trpelivost a vratil sem se ke starejm dobrejm XPckum. Ze zacatku to byla v podstate jen chvala na novy OS, clovek je zblblej z krasneho systemu, kterej ma spoustu novejch funkci, ale nakonec kdyz se nad tim vsim zamysli, tak uzna, ze to vlastne ani nepot......

Hele, mam ten samej NB, kde si sehnal ovladače pro USB2.0?? Nebo ti to taky furt pyskovalo a na windows update nic nebylo? Nenašel jsem je ani na support.asus.com.
dík

Peca-on-line
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1420
Registrován: 12 kvě 2006 14:02
Bydliště: Trutnov, ale teď spíš kolej v Brně

Příspěvekod Peca-on-line » 31 kvě 2007 17:03

Vsadím se, že usb se nainstaluje s ovladačema na chipset => najdi si jakej máš chipset a stáhni od výrobce.
Asus A6T (Turion X2 1600Mhz@0,9V(800MHz@0775V)), 1GB RAM, nVidia Go7600(450/400(OC:500/420)), Vista Business MSDNAA)

Verxes
občas něco napíše
Příspěvky: 97
Registrován: 26 led 2007 10:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Verxes » 31 kvě 2007 17:59

hmm.. zkusim. dík

achiles
občas něco napíše
Příspěvky: 75
Registrován: 17 pro 2006 03:07

nene :)

Příspěvekod achiles » 05 čer 2007 17:11

Peca-on-line: pletes se, USB2.0 je webkamera a neco jako ovladace na chipset pro tenhle notebook vubec neexistuje :D

Verxes: tusim ze je to tady ten D-max ale uz si to nepamatuju http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=100357
Asus A6KM-Q072 / Turion 64 ML37 2Ghz, 1GB RAM, GeForce GO 7300 256MB, 100GB, DVD-RW, WIFI, BT


Zpět na „Windows 11, 10, 8 / 8.1, 7, Vista, XP i starší“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů