Obnovení funkce uspávání,resp. hibernace ve Windows XP

Vše kolem Microsoft Windows. Zkušenosti, problémy, vylepšení atp.
ToFi2
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 11 lis 2009 11:23

Obnovení funkce uspávání,resp. hibernace ve Windows XP

Příspěvekod ToFi2 » 11 lis 2009 11:37

Potřeboval bych poradit s následujícím problémem - po naistalování jistého sw pro vytváření vizualizačních aplikací, mi z mého notebooku zmizela možnost uspání či hibernace notebooku. V ovládacích panelech, ve složce řízení spotřeby, kde bylo dříve možné zadat např. za jak dlouho má systém sám přejít do režimu spánku, je tato položka šedivá bez možnosti změny nastavení. Inkriminovaný sw jsem odinstaloval, ale stav se nezlepšil. Věděl by někdo, co s tím? Předem díky.

vladvlad
občas něco napíše
Příspěvky: 37
Registrován: 09 říj 2008 07:10

Příspěvekod vladvlad » 13 lis 2009 13:05

Skús v príkazovom riadku zadať :

powercfg-h on

lipovcan
píše často
Příspěvky: 206
Registrován: 16 pro 2007 22:59
Bydliště: Kladno

Příspěvekod lipovcan » 14 lis 2009 08:49

Ve windows XP: přihlásit se jako administrátor a do příkazového řádku (klávesy WIN+R, napsat cmd a enter) napsat "POWERCFG /HIBERNATE on" bez uvozovek a enter, na disku "C" se vytvoří soubor hiberfil.sys a hibernace by měla fungovat... :wink:
Sony Vaio FW31J, Zalman NC-2000, Logitech VX Nano, Windows 7

ToFi2
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 11 lis 2009 11:23

Příspěvekod ToFi2 » 14 lis 2009 15:41

Pres POWERCFG to bohuzel nefunguje - hlasi to, ze system nepodporuje rezim spanku (coz je nesmysl, protoze rezim spanku predtim normalne fungoval). Laicky bych si tipnul, ze bude neco zmeneneho v registrech. Nejake registry, ktere maji v nazvu hibernate, jsem diky regedit nasel, ale netroufnu si jen tak naslepo tam neco menit a koukat, co se bude dit.

lipovcan
píše často
Příspěvky: 206
Registrován: 16 pro 2007 22:59
Bydliště: Kladno

Příspěvekod lipovcan » 18 lis 2009 02:14

Máš SP2? Skus příkaz "powercfg /a" a uvidíš které režimy jsou podporovány!
Sony Vaio FW31J, Zalman NC-2000, Logitech VX Nano, Windows 7

ToFi2
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 11 lis 2009 11:23

Příspěvekod ToFi2 » 20 lis 2009 08:11

No v tom je ten zakopanej pes. Pri pouziti prikazu powercfg /a to napise, ze nejsou podporovany rezimy S1,S2,S3 a hibernace. Coz je nesmysl, protoze ten notebook rezim spanku i hibernace samozrejme umoznuje (drive normalne fungoval). Nevim, odkud tahaji windows tu informaci, jestli jsou dane rezimy podporovany - tam bych cekal, ze bude ten problem.

Alexej
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 23 lis 2009 17:50

Příspěvekod Alexej » 23 lis 2009 18:04

Nazdar, v tom je ten zakopanej pes i u mě, protože jak pročítám toto téma, tak mám úplně samý problém jako ToFi2. (také notebook s WinXP)

Původně Hibernace a Režim spánku fungoval bez problému, po nainstalování rozsáhlého SW pro vytváření scémat plošných spojů už tyto režimy nefungují.

Příkazem powercfg /a to napíše, že nejsou podporovány režimy S1,S2,S3 a hibernace.

Mám notebook Lenovo ThinkPad R61, který obsahuje mimo jiné i utilitku od výrobce "Power Manager", ve které je jasně vidět - že nemám zatrhnutou funkci hibernace, zatrhnu tedy, dám "použít" a znovu je nezatržená, jakoby tomu něco bránilo. Dám kontrolu místa na disku C, kde by hibernace vyžadovala prostor až 2GB, ale místa mám volného i trojnásob.

Nevím si s tím rady, asi chybka někde v registrech, či co...


Zpět na „Windows 11, 10, 8 / 8.1, 7, Vista, XP i starší“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů