Jak zprovozdnit HP RECOVERY s Vista ?

Vše kolem Microsoft Windows. Zkušenosti, problémy, vylepšení atp.
sisortra
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 06 lis 2009 13:21

Jak zprovozdnit HP RECOVERY s Vista ?

Příspěvekod sisortra » 06 lis 2009 13:26

Mám vážný problém.
Zakopil jsem notebook HP se systemem Vista a jeho zalohou na disku C:/HP_RECOVERY. Bohužel, bylo to v době, kdy se Visty rozjížděly a neměly potřebnou softwarovou podporu od jinych programů. Dost mě to vadilo, tak jsem oddíl se systémem naformátoval a nainstaloval staré dobré XP. Momentálně bych se chtěl vrátit zpět k Vistám (které jsou stále na onom disku - C:/HP_RECOVERY). Problém je v tom, že nevim jak. Tento disk(C:) se tváří, že je prázdný (žádné složky), přesto mě ve vyvolaných vlastnostech ukazuje, že je plně obsazen. Smazat také nelze. Čili Visty tam stále jsou, ale jsou jaksi "zakonzervované" a nelze je vyvolat, spustit, nainstalovat - možná ano, ale netuším jak. Otázka zní - lze tuto zálohu nějakým způsobem /asi to nebude jednoduché) spustit a Visty nainstalovat zpět?
Díky za odpoved

sisortra
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 06 lis 2009 13:21

dodatek

Příspěvekod sisortra » 06 lis 2009 14:52

Je nejaka cesta jak tu zalohu Vist na disku HP_RECOVERY zprovozdnit?
Pokud ne, jak odstraním tento disk se zálohou. Nelze totiž smazat jeho obsah standartní cestou - je chráněn.

lipovcan
píše často
Příspěvky: 206
Registrován: 16 pro 2007 22:59
Bydliště: Kladno

Příspěvekod lipovcan » 14 lis 2009 09:12

Po startu notebooku stiskni F11 a spustí se obnova disku, když se nespustí musíš nějakým programem na správu disků nastavit oddíl "C" RECOVERY jako aktivní aby po startu nabootovala obnova! Skus cute, odkaz
Vypál na CD spusti a dej u disku 1 Change boot flag na YES a u disku 2 (to by mělo být XP) na NO, restartuj a spustí se HP RECOVERY, po dokončení obnovy musíš nastavit znovu parametry boot ale teď obráceně aby se ti spustil systém...
Sony Vaio FW31J, Zalman NC-2000, Logitech VX Nano, Windows 7


Zpět na „Windows 11, 10, 8 / 8.1, 7, Vista, XP i starší“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů