Instalace XP z jiného CD

Vše kolem Microsoft Windows. Zkušenosti, problémy, vylepšení atp.
karelomacka
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 29 pro 2008 17:40

Instalace XP z jiného CD

Příspěvekod karelomacka » 05 bře 2009 23:51

Zdravím, mám dotaz. Zajímalo by mě zda se dá považovat za porušení OEM lcence to, když si Windowsi nainsaluji z jněo mědia než z toho co jsem dostal přibalené k notebooku, s tím že bych použil svůj licenční klíč, ktery vyextrahuji pomocí nějakého keyfinderu? Vadí mi totiž že po instalaci přibaleného recovery CD, mam v noteboku další programy které tam nechci. navíc mi běží na pozadí něco kolem 56 aplikací a z desktopu jsem zvyklej na počet pod 40 a vím co která dělá u noteboku tu kontrolu ztrácím a dost mě to vadí.Předem dík za odpověď

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 06 bře 2009 00:12

nemel by byt problem. jinak nejlepsi zpusob, jak "vyextrahovat" klic k OS, je podivat se zespoda na notebook na stitek od microsoftu :)

jinak 56 procesu neni moc, osobne jich mivam kolem 60 a to jsem pred dvema tydny delal cisty reinstal (mam od dellu cd s OS, cd s ovladaci)

nezapomen, ze proti desktopu je na notebooku plno veci navic, rizeni spotreby, nabijeni, ovladace BT, wifi, touchpad, atd...
proste plno veci, ktere na desktopu nemas
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

karelomacka
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 29 pro 2008 17:40

...

Příspěvekod karelomacka » 06 bře 2009 00:46

Super díkec. já mam Lenovo a Původně tam byly předinstalený Visty a ze spodu je key na ty Visty downgradoví CD na XP bylo přibalený v krabici a key sem nikde nenašel, ono ho to ani při instalaci nechtělo. Jo ještě by mě zajíalo teď používám XP, kdybych se rozhod přejíd na Visty tak si musím koupit novou licenci nebo můžu použít ty z recowery CD který sem vytvořil při prvním startu notebooku?

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 06 bře 2009 16:58

aha... no ten klic zespodu je k predinstalovane viste, na downgradovane xp bys musel pouzit jine, pokud bys misto recovery chtel pouzit ciste cd s XP (zavolat na linku MS a rict, ze delas down a oni ti klic k XP daji), origo instalacky od lenova jsou upravene, abys nemusel key zadavat

zpatky na visty, ktere byly predinstalovane prejit muzes, nesmis akorat pouzivat soucasne vistu i to xp, ktere jsi ziskal jako downgrade, tzn. xp smazat a nahradit zpatky vistou
kazdy velky byk byl jednou tele

Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

karelomacka
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 29 pro 2008 17:40

...

Příspěvekod karelomacka » 06 bře 2009 20:45

Aa ten vyextrahovanej key teda použít pro platnou aktivaci nemůžu? Mno já to zkusím a nechám provést ověření, když to neprojde tak si holt zařádam o novej key.


Zpět na „Windows 11, 10, 8 / 8.1, 7, Vista, XP i starší“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti