Nelze se připojit k internetu

Vše kolem Microsoft Windows. Zkušenosti, problémy, vylepšení atp.
trautenberg
občas něco napíše
Příspěvky: 27
Registrován: 31 črc 2008 12:39

Nelze se připojit k internetu

Příspěvekod trautenberg » 12 srp 2008 18:04

Ahoj, mám takový problém. Doma jsem ke stolnímu pc, které mí XP, připojen kabelem a když jsem se snažil pomocí něj připojit k internetu na mém novém notebooku s Vistami, tak to vždy skončí špatně.
Visty sice hlásí, že tam je ethernetový ovladač a dokáží poznat, když se kabel od notebooku odpojí, ale to je asi tak vše. Samotné načtení v IE je nemožné a dříve či později se ukončí s tím, že se nelze připojit...

centos
guru
Příspěvky: 1157
Registrován: 20 zář 2007 22:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod centos » 12 srp 2008 18:21

To se připojuješ notebookem kabelem do počítače a z něj na internet, nebo ten kabel jenom pichneš do nb? Ten net může být vázaný s MAC adresou pc, či můžeš mít blbě nastavené ip adresy v notebooku..
ASUS F3Ka, Arch linux
bo neznamená nebo, ale protože (neboť)..

trautenberg
občas něco napíše
Příspěvky: 27
Registrován: 31 črc 2008 12:39

Příspěvekod trautenberg » 12 srp 2008 18:24

centos píše:To se připojuješ notebookem kabelem do počítače a z něj na internet, nebo ten kabel jenom pichneš do nb? Ten net může být vázaný s MAC adresou pc, či můžeš mít blbě nastavené ip adresy v notebooku..



kabel píchnu do nb. Pokud se nepletu, tak bych měl mít ve Vistách napsanou stejnou IP jako na PC, že? Ale kde to je? Nemůžu to za boha najít...

Ještě dodám, že se připojuji normálně kabelem, co máme zapojený v paneláku. Když píchnu kabel do nb, a ve vlastnostech internetu dám instalace, hlásí mi to, že jsem již k netu připojen. Na výběr při instalaci je bezdrát, širokopásmé připojení a telefonické připojení, ale poslední dvě vyžadují heslo a i název uživatele, což je něco, co jsem nikdy na xp nepotřeboval. O IP adrese nikde nic...

centos
guru
Příspěvky: 1157
Registrován: 20 zář 2007 22:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod centos » 12 srp 2008 19:18

Ovládací panely > síť a internet > centrum sítí a sdílení > spravovat síťová připojení > připojení k místní síti a pak stejně jak v XP
Tu instalaci nepotřebuješ.
ASUS F3Ka, Arch linux

bo neznamená nebo, ale protože (neboť)..

losna
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 29 úno 2008 16:18

Příspěvekod losna » 12 srp 2008 20:52

co máš za připojení ? UPC?

trautenberg
občas něco napíše
Příspěvky: 27
Registrován: 31 črc 2008 12:39

Příspěvekod trautenberg » 13 srp 2008 15:55

Jj, díkec, už jsem to včera našel :-)

Roommcca

Příspěvekod Roommcca » 14 srp 2008 16:32

mám podobný problém, s tím, že u mě Visty kabel vůbec nepoznají, konektor, který jinak v compu svítí v notebooku nesvítí. Nevíte někdo co stím? :cry:


Zpět na „Windows 11, 10, 8 / 8.1, 7, Vista, XP i starší“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 hostů