Vista nebo XP?

Vše kolem Microsoft Windows. Zkušenosti, problémy, vylepšení atp.
Dorota
píše často
Příspěvky: 291
Registrován: 12 zář 2008 13:33

Příspěvekod Dorota » 16 zář 2008 10:04

To Damianus: Proč pořád reaguješ tak, jako bychom ti vistu nutili? Pokud nevíš jaké nové technologie vista přináší, použij google- nemá cenu to tady psát pořád dokola. Co se týče vhodnosti na notebooku- záleží na tom, jaký v něm máš hardware a co upřednostňuješ... A co se týče tvého seznamu:
ad1: Naprostý souhlas
ad2: Pokud trošku sleduješ počítačovou bezpečnost, tak víš, že to není pravda
ad3: Nemám vyzkoušeno, rozdíl asi nebude nijak drastický, ale souhlasím- souvisí s bodem 1
ad4: Tady nesouhlasím- hodně závisí na samotné aplikaci a její optimalizaci
ad5: Taky nesouhlasím- jak to můžeš vědět? Ty jsi viděl zdrojové kódy? Říká ti něco Alexa? Navíc podobný nástroj jako XPantispy existuje i pro vistu...
ad6: Nabídnu všechny aplikace co XP a novější včetně DX10

Nevím co bychom ti měli nabízet když přejdeš na vistu :D Máš své názory a svůj rozum ne? Bohužel dokonalý systém zatím neexistuje... A ani nebude- kdo by potom potřeboval novější?
HP 4520s WT290EA#ARL
Toshiba Satellite A200-1ZB

MartenP
píše často
Příspěvky: 449
Registrován: 08 srp 2007 13:41

Příspěvekod MartenP » 16 zář 2008 10:37

Solitary píše:Ja napr. pred nekolika tydny kompletne smazal Windows a mam pouze GNU/Linux, a tez mi nic nechybi... coz je dukaz ze nesejde na tom, jestli tam mate XP ci Visty, ale jestli tam je system, ktery vam vyhovuje k praci a to at rychlosti (XP), ci novejsimi featurami - pokud je mate moznost vyuzit (Visty). Ale tvrdit, ze kdo prejde z Vist zpet na XP, ci nechce Visty na svem PC je hlupak co tomu nerozumi spis ukazuje na vasi hloupost a ignoranci nez na toho uzivatele.


Pod tohle se podepisuji. Skvělý názor. Já jsem taktéž asi měsíc pouze a jen na Linuxu a myslím, že to bylo to nejlepší, co mě mohlo potkat.

Každý má své preference a není možné, aby jeden systém uspokojil různorodé nároky a požadavky všech lidí.

Proto jsem rád za tu možnost volby, kterou tu máme.

Vlczech
občas něco napíše
Příspěvky: 35
Registrován: 03 zář 2008 23:42

Příspěvekod Vlczech » 16 zář 2008 13:03

Metsn píše:... Pojdme si o tom popovidat za dva roky, jestli bude prevaha XP nebo Vist.
Jen musíš srovnat srovnatelné - Takže např. Převaha (já bych spíš řekl podíl na koláči OS) Vist nad XP po třech letech jejího vydání vs. Převaha XP nad 98 po třech letech vydání WXP ;-)

Metsn
píše často
Příspěvky: 411
Registrován: 11 zář 2008 09:00
Bydliště: Prague/Hiroshima

Příspěvekod Metsn » 16 zář 2008 13:44

Vlczech píše:Jen musíš srovnat srovnatelné - Takže např. Převaha (já bych spíš řekl podíl na koláči OS) Vist nad XP po třech letech jejího vydání vs. Převaha XP nad 98 po třech letech vydání WXP ;-)

To je fakt. Rekl bych ze by to byly ovsem dve jina srovnani...protoze doba se take zmenila. Kdyz nastupovaly XP, PC/NB stale jeste byly prevazne vysadou "lidi do pocitacu". Tim chci rici, ze v dnesni dobe kdy ma svuj vlastni pocitac moje maminka, manzelka a dokonce i babicka je situace jina, jelikoz tito lide neinvestuji do novych technologii tak casto (tim myslim zelezo) a tudiz nebudou mit ani novy OS...to jsou ovsem lide, kterym ani nevadi, pokud nebudou pro XP nove updaty, jelikoz si neupdatuji ani antivir ,)

Tim nechci rict, ze nemas pravdu ze by to nebylo zajimave...ovsem take bychom nesrovnavali srovnatelne ;) V co ovsem verim je, ze stale mene lidi (co se o pocitace zajimaji) bude s novym strojem downgradovat. Ja napriklad uz ted vim, ze se strojem ktery planuji nakoupit bych s XP prisel o moznost prepinat graficke karty on-the-fly a downgrade stranky informuji i o dost mozna nefunkcnim HDMI. A i kdyz jsou to jen prvni vlastovky, pro mne jsou to uz dostatecne padne duvody nedowngradovat.

onne
guru
Příspěvky: 1766
Registrován: 01 úno 2008 10:27
Bydliště: Opava

Příspěvekod onne » 16 zář 2008 14:10

Vlczech píše:Jen musíš srovnat srovnatelné - Takže např. Převaha (já bych spíš řekl podíl na koláči OS) Vist nad XP po třech letech jejího vydání vs. Převaha XP nad 98 po třech letech vydání WXP ;-)


Vista tady ještě není ani dva roky :lol:
ThinkPad T420

Vlczech
občas něco napíše
Příspěvky: 35
Registrován: 03 zář 2008 23:42

Příspěvekod Vlczech » 16 zář 2008 17:50

Metsn píše:To je fakt. Rekl bych ze by to byly ovsem dve jina srovnani...protoze doba se take zmenila. Kdyz nastupovaly XP, PC/NB stale jeste byly prevazne vysadou "lidi do pocitacu". Tim chci rici, ze v dnesni dobe kdy ma svuj vlastni pocitac moje maminka, manzelka a dokonce i babicka je situace jina...
Zase na druhou stranu je tu více firem které potřebují technické vybavení atd... notebook už je pomalu dnes běžností každého studenta atd.. takže to jsou zase výhody pro protistranu..

onne píše:Vista tady ještě není ani dva roky
Hej Ty chytrolíne, než mě budeš chytat za slovo tak si přečti na co jsem reagoval:
Metsn píše:... Pojdme si o tom popovidat za dva roky, jestli bude prevaha XP nebo Vist.
=> on říkal za dva roky + vista už je tu rok a půl (v české verzi oficiálně od 1.března 2007) = 3,5 roku takže nevím o co Ti šlo...;-)

onne
guru
Příspěvky: 1766
Registrován: 01 úno 2008 10:27
Bydliště: Opava

Příspěvekod onne » 16 zář 2008 19:42

Solitary píše:Kdyz uz tu nekdo chcete rikas vetu "kazdy novy OS je narocnejsi nez ten stary" tak prosim zminujte, ze tim je mysleno OS od Microsoftu.


No tak Linux vychazi pomerne casteji nez jednou za 5 let.. Myslim ze Linux v roce 2003 byl taky daleko mirumilovnejsi nez ten co je dnes :)
ThinkPad T420

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 16 zář 2008 19:45

Neni problem vzit dnesni distribuci a strcit ji na stary pocitac, aby tam bezproblemove bezela.

Boom
píše často
Příspěvky: 110
Registrován: 12 srp 2008 22:04

Příspěvekod Boom » 17 zář 2008 09:38

Všetko je pekné, čo píšte dobrého o Viste, ale prečo ju nútite? Ja som ju videl, chvíľu som pri nej sedel a dlho by som si zvykal na ňu- nevravím, že sa to nedá. Ale poznám takých ľudí, čo podnikajú, príde domov, sadne k pc a pracuje, teraz by si kúpil notebook na kancelársku prácu kde by nehladal nejaký veľký výkon a ani grafika by ho nezajímala, proste by si kúpil čo by sa mu páčilo, lebo vie že na tom sa hrať nebude, príde domov a ha, čo tam neni- VISTA, tak začne inštalovať čo tam potrebuje a zistí, že ono mu to tam nejde, tak sa to pokúša prelúsknuť, sťahuje novšie verzie tých programov a keď mu to už ako tak ide, tak sa zase nevie vyznať vo Viste, po čase keď si na ňu zvykne, zistí zase, že sa mu už dlho spúšťa počítač, všetko treba potvrdzovať, inštalácia 50kb programu trvá 2 min.- a to len preto, lebo je to Vista, nemá čas zisťovať, že tam treba nejaké riadenie účtov vypnúť a kopu iných vecí a po takom týždni strateného času aj peňazí sa rozhodne tam nahodiť XP a úplne zavrhne Vistu, ale čo to, XP tam ledva dostane, ale nejde wifi, pri začiatku nenašlo disk. Čo asi teraz spraví- vyhodí notebook z okna, kúpi si nový s XP a rozhodne sa, že svojim kolegom poradí to isté, lebo už má zlé skúsenosti s Vistou- a pritom stačilo tak málo- vypnúť tam pár vecí- však? :)

Dorota
píše často
Příspěvky: 291
Registrován: 12 zář 2008 13:33

Příspěvekod Dorota » 17 zář 2008 09:50

Obávám se boome, že brečíš na špatném hrobě- tady ti nikdo vistu nenutí a myslím, že obchodního managera microsoftu na tomto fóru nenajdeš. Tady se jen snažíme uvážit, co je efektivní. No a to už je složitější- každý má trochu jiné preference. Taky jsem zastáncem názoru že pro práci je the best linux...
HP 4520s WT290EA#ARL

Toshiba Satellite A200-1ZB

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 17 zář 2008 10:38

Dorota píše:Taky jsem zastáncem názoru že pro práci je the best linux...
Tak teda já takhle nepřemýšlím. Já totiž zřejmě narozdíl od spousty zde diskutujících nepracuju ani tolik ve funkcích OS, jako spíš v různých programech - textové, tabulkové, grafické editory,...

Nedávno jsem například zjistil, že mi pod Linuxem (nainstalovaným v C:\Ubuntu :)) fungují všechny mnou používané aplikace. Některé teda jen pod Wine, ale to nevadí, protože pod ním fungují (kupodivu) stejně dobře jako pod Windows. Já už bych teoreticky mohl přejít s klidným svědomím na tento OS, ale nějak nemám zatím důvod (ale pocit, že kdybych měl, tak je tu cesta, mě těší). Pod Linuxem a pod Windows XP mi totiž programy běží tak nějak podobně rychle a to je pro mě hlavní - nejlepší OS je pro mě ten, který mi nabídne všechny základní funkce a sám moc nezatěžuje prostředky počítače. To při dnešních konfiguracích notebooků Vista ZATÍM nenabízí.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

vito45
guru
Příspěvky: 963
Registrován: 07 lis 2006 16:51
Bydliště: blizko PO, intrak: KE J9, Slovensko

Příspěvekod vito45 » 17 zář 2008 21:10

keby som mohol tak za tento príspevok by som ti zvýšil/auru/hodnotenie/body...

Boom
píše často
Příspěvky: 110
Registrován: 12 srp 2008 22:04

Příspěvekod Boom » 18 zář 2008 10:38

Ja tu nad žiadnym hrobom neplačem, iba som napísal krutú realitu- a pri začiatku tejto diskusie, asi 2 alebo tretia strana tu niekto písal tak, ako keby nám tú Vistu nútil :wink:

roxtedy
píše často
Příspěvky: 191
Registrován: 12 bře 2007 10:39

Příspěvekod roxtedy » 19 zář 2008 21:26

Pro ty co pořád básní o linuxu, linux už dávno není bezpečnější než Windows...

1. Když nainstalujete nový OS VISTA vs jakýkoliv linux, tak vista obsahuje méně kritických chyb. Takže pokud by jste chtěli používatr surový OS bez aktualizací, tak je vista bezpečnější....

info: http://www.lupa.cz/zpravicky/statistika ... -mac-os-x/

2. Linux bych nechtěl protože má na kontě nedávné průsery typu, že šifrovaný obsah posílal přes net dva roky skoro nešifrovaně....Používám internet baking a to bych opravdu všem poděkoval kdyby mně někdo vybílil konto Smile

info: http://technet.idnes.cz/kriticka-chyba- ... ftware_vse

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 19 zář 2008 21:49

Ano to vytrhavani z kontextu ti jde velmi dobre. Hodis link na jeden maly clanecek a myslis, ze jsi nad veci :roll:

1) co bys chtel aby rikal bezpecnostnostni technik od Microsoftu, ze jejich system je deravy?

Ja napr. cetl ruzne veci prave naopak, kdy se v USA poradala "soutez" kde zkuseni programatori (v tomto pripade systemovy hackeri) dostali za ukol zkusit napadnout system (Ubuntu, Vista, Mac OS)
1. den se zkouselo dostat do OS pres chybu v systemu, OS byl v posledni aktualizaci se vsemi zaplatami. Vymlouvat se na to, ze je jeden system horsi nez druhy, protoze bez zaplat je deravy neni nic jineho nez demagogie. Nikdo normalni nebude system bez zaplat provozovat. Legalni Windows zaplaty stahuji, a ostatni systemi tez. Prvni den nebyl nikdo kdo by dokazal nejaky z techto tri systemu napadnout, tedy v tomto pripade jsou na tom vsechny systemy podobne.

2. den se snazilo dostat do systemu pres jeho defaultni aplikace. Tedy napr. IE u Windows. V tomto dni padl Mac OS na chybu v Safari.

3. den pak padl Windows Vista, pres nejakou chybu v 3rd party aplikaci. Jedine Ubuntu prave prestalo.

2) ano, to se samozrejme stat muze, diky otevrenosti systemu, je ale mozne chybu lokalizovat. Co delaji tve Windows nezjistis nikdy. Jinak internetbanking je tez jeste zabepecen pres SMSku, takze takhle ti jentak nikdo konto nevykrade. Ani ti nebudu rikat o vsemoznych trojskych konich a spywaru, co na svem Windows muzes mit, kteri jsou mnohem nebezpecnejsi.


Zpět na „Windows 11, 10, 8 / 8.1, 7, Vista, XP i starší“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů