Vista nebo XP?

Vše kolem Microsoft Windows. Zkušenosti, problémy, vylepšení atp.
Vlczech
občas něco napíše
Příspěvky: 35
Registrován: 03 zář 2008 23:42

Příspěvekod Vlczech » 15 zář 2008 11:26

Boom: Až na to že Windows 2000 Workstation není klasický desktopový systém, ale mišmaš desktopového a serverového systému.. to by sis mohl přidat do svého seznamu Windows NT, Windows Millenium a další :)

Boom
píše často
Příspěvky: 110
Registrován: 12 srp 2008 22:04

Příspěvekod Boom » 15 zář 2008 11:38

Ja som to napísal tak ako to vidím ja, v škole sme mali windows 2000 a bol na normálnych počítačoch a ja som nevidel rozdiel, žeby to bolo v niečom iné ako klasický desktopový OS. A účel toho čo som tam napísal nebol v tom, aby si niekto robil srandu že niečo miešam, ale v tom, že Vista (aspoň pre mňa) nie je určená na dnešné počítače ako to kedysi bolo zvykom u MS- robiť OS pre počítače, a nie robiť počítače pre OS!!! a v tom je rozdiel

Dorota
píše často
Příspěvky: 291
Registrován: 12 zář 2008 13:33

Příspěvekod Dorota » 15 zář 2008 11:45

To Vlczech: To jistě mohl, ale Boom psal o systémech se kterými pracoval. Jinak o win Me se snad nemá cenu vůbec bavit- byl to ještě DOS-based systém, do kterého zkusili "dolepit" některé vychytávky win2k. Ad win2k- to, že je to mišmaš desktopu a serveru bylo v případě tohoto systému vcelku v pořádku- nebyl nikdy určen pro domácího uživatele, ale pro nasazení ve firmách- z toho koneckonců vyšel i důvod vzniku XP: jádro NT4 ze kterého systém win2k vycházel bylo na rozdíl od nástaveb DOSu (win 95,98,Me) určených pro domácí uživatele, stabilní. A proč nedat stabilitu tohoto jádra i domácím uživatelům? Problém byl s kompatibilitou- a to zajména u her. Z toho vyšel kompromis jménem XP...
HP 4520s WT290EA#ARL
Toshiba Satellite A200-1ZB

Damianus
_-=*Open Source*=-_
Příspěvky: 2351
Registrován: 14 pro 2007 02:54
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Damianus » 15 zář 2008 11:57

feech3ck píše:Zvlastni teorie, ale jak chces...Co treba Vista: C2D, C2Q?
Rek bych ze si visty nevidel ani z rychliku. I na prumernym kompu mi behaj visty mnohem lip nez XP...


??????????????? Co na to rict hahahaha! Blbost. Ac je mozna Boom zacatecnik dost hooodne se trefil. Rekl bych ze jsi videl XP jen z vlaku :wink:
Jedinou pravdou je, že všichni lžou
Můj weboblogo něco about IT and something viz. tlačítko WWW Miláček Lenovo X220
MSI GX600 -> Lenovo T500 -> Lenovo X220 -> Asus Zenbook prime -> Lenovo X220

feech3ck
občas něco napíše
Příspěvky: 53
Registrován: 10 zář 2008 16:43

Příspěvekod feech3ck » 15 zář 2008 12:16

Damianus píše:??????????????? Co na to rict hahahaha! Blbost. Ac je mozna Boom zacatecnik dost hooodne se trefil. Rekl bych ze jsi videl XP jen z vlaku :wink:


No, pouzival sem XP uz od nejaky bety a uzil sem si s nima dost, to mi ver. Presel sem na Visty a oproti XP nevidim zadnou nevyhodu (je fakt ze nevim jak to bylo pred SP1). Vsechno beha jak ma. Muj subjektivni dojem je ze sou i rychlejsi. Nemam nejmensi duvod se vracet zpatky a nebudu na visty nadavat jenom proto ze to je v mode. Ze na to neni HW je proste blbost.

EDIT: Je fakt ze "behaj mnohem lip" sem asi prehnal, ale jak rikam, ja jsem spokojenej:)
Naposledy upravil(a) feech3ck dne 15 zář 2008 12:27, celkem upraveno 1 x.

Damianus
_-=*Open Source*=-_
Příspěvky: 2351
Registrován: 14 pro 2007 02:54
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Damianus » 15 zář 2008 12:26

ja nerekl ze na to neni HW v mode je vista. A nadavi zkuseni lide a velke korporace ji zavrhly. MS dela tak rychle dalsi OS cim to bude? Vistu nemohl protlacit jen diky notebook a postavenych PC. A riksa dalsi blbost koukni na testy pokud vemu C2D Q nejake 2gb ram a nejakou GPU tak rychlejsi porad je XP. Testoval jsem jak vistu s SP1 tak x64 a nikde jsem nepocitil ze by vista byla rychlejsi a nebo by mela neco co XP nema
Jedinou pravdou je, že všichni lžou

Můj weboblogo něco about IT and something viz. tlačítko WWW Miláček Lenovo X220

MSI GX600 -> Lenovo T500 -> Lenovo X220 -> Asus Zenbook prime -> Lenovo X220

feech3ck
občas něco napíše
Příspěvky: 53
Registrován: 10 zář 2008 16:43

Příspěvekod feech3ck » 15 zář 2008 12:47

Rikam, je to muj subjektivni dojem... to je pro me dulezitejsi nez nejaky testy. Co pet nainstalovat 98ky? Treba budou v testu este o fous lepsi vysledky :lol:. Zajimal by me test po pul rocnim pouzivani XP a Vista. Hlavni vyhodu vidim v tom, ze se Visty samovolne nezasiraj (opet jenom muj dojem).

Vlczech
občas něco napíše
Příspěvky: 35
Registrován: 03 zář 2008 23:42

Příspěvekod Vlczech » 15 zář 2008 12:50

Dorota píše:To Vlczech: To jistě mohl, ale Boom psal o systémech se kterými pracoval. Jinak o win Me se snad nemá cenu vůbec bavit- byl to ještě DOS-based systém, do kterého zkusili "dolepit" některé vychytávky win2k. Ad win2k- to, že je to mišmaš desktopu a serveru bylo v případě tohoto systému vcelku v pořádku- nebyl nikdy určen pro domácího uživatele, ale pro nasazení ve firmách- z toho koneckonců vyšel i důvod vzniku XP: jádro NT4 ze kterého systém win2k vycházel bylo na rozdíl od nástaveb DOSu (win 95,98,Me) určených pro domácí uživatele, stabilní. A proč nedat stabilitu tohoto jádra i domácím uživatelům? Problém byl s kompatibilitou- a to zajména u her. Z toho vyšel kompromis jménem XP...

Hehe děkuju za malý opáčko, ale mě to říkat nemusíš ;-) napovím Ti "MCP" a třeba víš co ta zkratka znamená :))

Dorota
píše často
Příspěvky: 291
Registrován: 12 zář 2008 13:33

Příspěvekod Dorota » 15 zář 2008 12:50

Pánové, zkuste se na ten problém podívat trošku z jiného úhlu- jste vývojáři softwaru: Je potřeba několika zásadních věcí- implementace nových technologií (virtualizace, zabezpečení, oddělení jednotlivých procesů, správa paměti, nový hardware....), taktéž je třeba zachovat kompatibilitu s 90 procenty dosavadního softwaru i hardwaru, a někdo vám za to musí i zaplatit... Jak to asi uděláte? Nemůžete vydat OS, který je sice malý, rychlý krásný a skvělý, vypadá stejně jako ten předchozí, ale bohužel v době vydání na něm nic neběží... Proto je tu ten cyklus vydávání nových systémů a ukončování podpory starých. Mně osobně štve jiná věc na produktech MS... A to, že díky používání různých SDK již i jednoduchý soft má obrovsvé nároky na HW. Zkuste si porovnat co a s jakými nároky běhalo prakticky totéž na win98 a dnes... Proč je vista tak nablýskaná? A kdo z domácích uživatelů by si ji koupil? Domácímu userovi je naprosto buřt technologie- chce jen, aby to dělalo to, co má....
HP 4520s WT290EA#ARL

Toshiba Satellite A200-1ZB

Boom
píše často
Příspěvky: 110
Registrován: 12 srp 2008 22:04

Příspěvekod Boom » 15 zář 2008 12:56

Ja mám XP, som s ním spokojný, všetko mi na ňom ide, nič nebrzdí, využíva všetky prednosti počítača, dokonca zvláda kľudne využívať aj 4jadrové počítače- tak prečo meniť za Vistu? A dokonca aj keď som vymenil, tak to bolo stále horšie ako XP- jediná výhoda Visty je vzhľad a možno niekoľko drobností, aj to zabezpečenie sa mi páči, ale ako bežný užívateľ vidím zabezpečenie Visty ako proti útokom z internetu, tak je zabezpečená aj proti tým čo ho používajú a nehovorte mi o tom, že sa to dá povypínať- XP nainštalujem a nemusím nič vypínať, aby išiel, tak prečo by to malo byť inak pri Viste?

Vlczech
občas něco napíše
Příspěvky: 35
Registrován: 03 zář 2008 23:42

Příspěvekod Vlczech » 15 zář 2008 13:05

Tak tohle mě taky rozesmálo:
Microsoft, Samsung, SUN a SanDisk začínají v těchto dnech pracovat na zlepšení podpory SSD disků ve Windows Vista. Ukázalo se totiž, že operační systém na ně není připraven ani po uvedení Vista SP1. Vista je v kombinaci s touto technologií mnohem pomalejší, než by být měla. Naopak tyto problémy nezasáhly stará Windows XP.

Investice do pevných disků znamená i přes neustálé zlevňování nemalé finanční prostředky a ukazuje se, že mohou být vynaloženy velmi neefektivně. Zástupci SanDisku přitom ještě nedávno nabádali, aby si zákazníci kupovali SSD disky právě do počítačů pro Vistu. Problém je ale v tom, že Vista nedokáže přednosti SSD využít. Výsledkem snažení všech zainteresovaných společností by tak měl být opravný balíček, který jednoduše do Windows Vista nainstalujeme.

Podle marketingového manažera společnosti SUN, Michaela Wanga, je problém jak na straně Microsoftu, tak i na straně výrobců SSD disků. Nejen Microsoft prý uchlácholila dlouhá léta, po která se používaly pouze magnetické pevné disky a tak není společnost nyní schopna držet s dramatickým vývojem krok. Výrobci disků zase prý podcenili rozvržení geometrie SSD disků. V praxi se to projevuje problémy při nesouvislém zápisu, které disk brzdí. Kdy by mohla být záplata hotova se však zatím neví.

Výhody SSD disků v podobě vyšších rychlostí, odolnosti a nulové hlučnosti asi není třeba připomínat. Vše je ale vyváženo náležitě vysokou cenou. V praxi lze s běžným počítačem vybaveným slušnějším SSD diskem nabootovat Windows XP (SP3) do 8 sekund a ihned začít pracovat. U Windows Vista (SP1) je tento čas téměř trojnásobný.
- zdroj http://bonusweb.idnes.cz/hardware/hw-news-nove-procesory-core-i7-dk2-/clanek.A080810_193247_bw-hardware_jha.idn

Dorota
píše často
Příspěvky: 291
Registrován: 12 zář 2008 13:33

Příspěvekod Dorota » 15 zář 2008 13:09

Zamysli se ještě jednou... Vážně jsi nemusel nic vypínat a přenastavovat? A co razící barvičky, velmi otravné scrolování seznamů, zdržující efekty, téměř nefunkční firewall.......... mohl bych poračovat dlouho. Prakticky jediný systém, který mi stačilo jen nainstalovat a mohl jsem jej ihned naplno používat byl Linux... :D . Ale o tom se tu teď nebavíme.
HP 4520s WT290EA#ARL

Toshiba Satellite A200-1ZB

dak

Příspěvekod dak » 15 zář 2008 13:23

2Vlczech: spis MS vyda aktualizaci pro XP, ktera zpomali boot...

Boom
píše často
Příspěvky: 110
Registrován: 12 srp 2008 22:04

Příspěvekod Boom » 15 zář 2008 13:57

No moment, ja som nič po inštalácií na XP nenastavoval, maximálne také užívateľské veci ako pozadie plochy, písmo ikoniek si vždy dávam comic sans :), potom si zapnem panel rýchleho spustenia na systémovej lište a zvuky si pomením a s bránou som nikdy nič nerobil, vždy som iba zapojil sieťový kábel a net išiel, neviem, ale na XP som skoro nikdy nič nevypínal kvôli tomu, aby išiel rýchlejšie- možno na starých počítačoch si vypínajú ľudia to Xp- čkovské pracovné prostredie a nastavujú ho na starý štýl ala 98 a vypínajú efekty pri posúvaní a minimalizovaní, ale to je ozaj dávno pradávno, ale vtedy, keď sa vyrobilo XP už boli počítače čo ho zvládali a netrebalo nič vypínať!
Aj tak nechápem tomu, prečo by som mal na novom OS čosi vypínať, aby mi normálne išiel- inak som to tu celé prečítal a naozaj je pravda to, čo som počúval a videl doteraz- nikdy si nedám Vistu, pokiaľ nebude na ňu nejaký poriadny SP, ale to asi bude skôr ten nový OS

Dorota
píše často
Příspěvky: 291
Registrován: 12 zář 2008 13:33

Příspěvekod Dorota » 15 zář 2008 14:14

Promiň, mám své výhrady i k XP i vistě, obojí používám a tok mně to zajímá, co jsi musel povypínat na vistě, aby systém normálně fungoval? Teda opět kromě uživatelských nastavení...
HP 4520s WT290EA#ARL

Toshiba Satellite A200-1ZB


Zpět na „Windows 11, 10, 8 / 8.1, 7, Vista, XP i starší“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti