Vista nebo XP?

Vše kolem Microsoft Windows. Zkušenosti, problémy, vylepšení atp.
Vlczech
občas něco napíše
Příspěvky: 35
Registrován: 03 zář 2008 23:42

Příspěvekod Vlczech » 13 zář 2008 12:16

roxtedy píše:Uvidíš že W7 vyjdou za 5 let, co jsem se dočetl, tak nepřinese nic podstatného, jen vylepšení funkcí W VISTA.
Tak to je samozřejmě blbost... Windows Vista je pouze "přechodný systém" - který už je v podstatě dolepený tak aby něco bylo - původně to měl být přelomový a revoluční systém, ale tohle MS posunul až na Win7. MS se (snad možná už konečně) poučil z chyb u Win Vista, kde nasliboval hory doly a nedokázal to splnit, a tak k vydání Win7 nic nekomentuje, takže jestli to bude vylepšení WinVista je pouhopouhá spekulace oněch autorů článků.. Kdyby Win7 vyšel až za 5 let tak by to MS pěkně zruinovalo, už takhle měl s vydáním Win Vista po 5 letech obrovské problémy ;-) A pokud Win Vista bude dále pokulhávat tak jako doteď tak bude MS nucen buď s Vistou něco pořádnýho udělat v podobě vydání zázračného SP2 nebo uspíšit nástupce WinVista prozatím označovaného jako "Windows Seven". Kdyby nebyly vnucovány jako OEM licence Visty a nepřestaly se definitivně v červu prodávat WinXP tak by měl MS prodaných licencí na Vistu sotva polovinu...;-)

Jak říkám pro běžnýho uživatele Vista nic moc nepřinese... Pro XPčkaře (a dřívější MS OS) spíš problémy protože nastavení je úplně všemožně a nemožně přeházené.. Stejně tak jako třeba jiné názvy (např Přidat nebo odebrat programy - Programy .... , nebo Systém a v tom najít správu hardwaru tak ve Vistě v Ovládacích panelech položka systém myslím není a pro hardware je zvláštní ikona).. Naprosto jsem nepochopil, že když udělali novou složku "Users" (což je možná i lepší - čím kratší název tím lepší - kór při ručním psaní cesty), proč je zde složka "Documents and Settings" která stejné není přístupná.. Jediná výhoda je snad pro správce větších podniků v podobě zjednodušení administrace a vzdálené administrace a taky díky bezpečnosti. Normálního uživatele budou hlášky typu "Tento a tento program se pokouší nainstalovat, pokud jste tuto instalaci spustil vy, povolte jí; pokud ne, asi to bude něco nekalýho a tak jí zablokujte" spíše otravovat a jak známo uživatel přestane číst a automaticky bude klikat na povolit...

Libraeon
píše často
Příspěvky: 268
Registrován: 14 črc 2008 20:47
Bydliště: Západní Čechy

Příspěvekod Libraeon » 13 zář 2008 13:00

to uz jsme rozebirali jinde, ze rizeni uzivatelskych uctu u mene pokrocilych uzivatelu nema smysl, protoze stejne vsechno odklepnou a u vice pokrocilych taky nema smysl, protoze ty vystrahy nepotrebuji...
Acer Aspire 6920G-6A4G25MN, 2GHz Intel Dual Core,4096MB RAM, NVIDIA GeForce 9500M GS.
OS: MS Windows Vista Home Premium,
Backtrack 3 mod final Linux
TV karta AverTV Hybrid Express A577, myš Razer Diamondback

Damianus
_-=*Open Source*=-_
Příspěvky: 2351
Registrován: 14 pro 2007 02:54
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Damianus » 13 zář 2008 14:33

roxtedy proste jsi ignorat a blbec co kdyz mi nekdo pod nos da tunu informaci tak rekne ze to je blbost a rekne ze neco dalsiho! Sam o tom vis kulove nemas ani spetku IT znalosti a oponujes lidem kteri se tim zivi a nekolik roku v tom pracuji. Vlastne tu jen spamujes. Podle tede jsi nejchytrejsi a my ostatni a dalsi velke korporace jsme tak strasne hloupi ze nevime ze vista je THE BEST! Uvedom si ze meles blbosti porad si neoponoval nicim iteligentnim.

odpovez co mi teda vista nabidne a ja ji jeste dnes nainstaluju. Vse co ma vista muze mit i XP. Opomenu DX 10 jehoz revolucnost je diskutabilni a na notebook GPU nepouzitelna. Ze jsi takovi ognorat ze i kdyz MS rekne kdy pujde ven dalsi OS a ty reknes ze vis ze za 5 roku tak to nema smysl komentovat jako to ze vsechny OS byly co 5 roku :lol: lame


Vlczech pro XP ready boost http://www.eboostr.com/
vlastne jde jen o namapovani urcite casti pameti do flash pameti ktery by mela byt rychlejsi pri nahodnem cteni. Ale nejde to poznat :wink:
roxtedy blost co :wink:
Jedinou pravdou je, že všichni lžou
Můj weboblogo něco about IT and something viz. tlačítko WWW Miláček Lenovo X220
MSI GX600 -> Lenovo T500 -> Lenovo X220 -> Asus Zenbook prime -> Lenovo X220

Vlczech
občas něco napíše
Příspěvky: 35
Registrován: 03 zář 2008 23:42

Příspěvekod Vlczech » 13 zář 2008 14:48

4 Damianus - offtopic:
Díky, už jsem to našel krátce po mém poslání příspěvku, ale tak je mi to na nic jen na dvě hoďky nebo čtyři (různé zdroje se liší). Počítám s koupí 2GB/667DDR2 ale chci ještě chvilu vydržet než to ještě trochu spadne :)

Damianus
_-=*Open Source*=-_
Příspěvky: 2351
Registrován: 14 pro 2007 02:54
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Damianus » 13 zář 2008 14:52

byt tebou tak co nejdrive kupuju protze pametu se budou zdrazovat :!:

mas SZ :arrow:
Jedinou pravdou je, že všichni lžou

Můj weboblogo něco about IT and something viz. tlačítko WWW Miláček Lenovo X220

MSI GX600 -> Lenovo T500 -> Lenovo X220 -> Asus Zenbook prime -> Lenovo X220

roxtedy
píše často
Příspěvky: 191
Registrován: 12 bře 2007 10:39

Příspěvekod roxtedy » 13 zář 2008 17:03

To polo: to pořád nemění nic na tom, že čistá instalace XP trvá min. jendou tolik. Notebooky, že nevyužijí DX10??Kdy jses naposledy díval co se dneska dává do ntb za grafiky...

To Vlczech: Opravdu jsi mě rozesmál..přechodný systém:D

To Daminius: Jestli jseš takovej expert, jak o sobě píšeš, tak určitě víš, jaké byli problémy s přechodem na XP. Nástup XP a VISTA se nedá srovnat.To co nabízi VISTA navíc ti přece nebudu psát pořád dokola, podívej se o nějakou str. zpět.Takže si mám koupit XP a další kupu softu,aby se XP vyrovnala W VISTA :lol: tak věř tomu, že když budeš mít nainstalovány programy,aby jses vyrovnal W VISTA, tak budou XP jak šnek...Directx10 je diskutabilní no to určitě :lol:
Chlapi s váma to nemá cenu, víte co by mě zajímalo???Jaký OS budete používat za rok, nebo za dva:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

polo

Příspěvekod polo » 13 zář 2008 17:09

Povedal som ze na shit notebookovej grafike je to na dve veci cele directX10(ale je to zaujimave to je pravda)..A ten soft si kazdi trosku rozumnejsi clovek doinstaluje aj do Visti preto je to fuk...


Nauc sa citat a vyjadrovat slusne...

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 13 zář 2008 17:16

Nekdo je tu holt retardovany :roll: To co nabizi Vista jsme si opravdu mohli precist o stranku drive, ale ne od tebe, ale od swarma, ktery to cele velmi dobre vystihl. DX10 je na notebookovych grafikach nesmysl, a nevymlouvej se na top highend grafiky, tu urcite ve svem notebooku nemas, takze se tu neohanej necim, co na svem notebooku ani nevyuzijes. Ses celej nejakej zabrzdenej az to neni hezky, vytrhavani z kontextu ti ale jde... argumentovani rozumnyma vecma uz bohuzel tolik ne, cela tahle diskuze trpi tvymi vyplody a aroganci.

Damianus
_-=*Open Source*=-_
Příspěvky: 2351
Registrován: 14 pro 2007 02:54
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Damianus » 13 zář 2008 17:20

roxtedy :lol: lame ano DX 10 nic moc koukni na testy nebo porovnani crysis :lol: pry dokupovat a proc? Staci stahnout je plno freeware. Vista nenabizi nic :lol: DX 10 ktery na notebooku nevyuzijes a to je konec :lol: jsi lama a nevim myslim si ze ani top hi-end nevyuzije FULL DX10 hru na FULL HD kterych je ehm hooodne poskromnu
Jedinou pravdou je, že všichni lžou

Můj weboblogo něco about IT and something viz. tlačítko WWW Miláček Lenovo X220

MSI GX600 -> Lenovo T500 -> Lenovo X220 -> Asus Zenbook prime -> Lenovo X220

vito45
guru
Příspěvky: 963
Registrován: 07 lis 2006 16:51
Bydliště: blizko PO, intrak: KE J9, Slovensko

Příspěvekod vito45 » 14 zář 2008 11:01

neviem ako vy ale na viste som povypínal veci a ponahrázdal ich vlastnými :roll: X1 na hľadanie je super, start menu nemusím lebo je neprehľadné /skúste sa mrknúť na menu Ubuntu, na spúštanie programou používam launchy/gnome-do/ a i tak je prepnuté do režimu classic, to rýchle spúšťanie je diskutabilné, osobne nezabávam sa tým že furt zapínam a vypínam programy ale keď mi niečo beží tak to beží hodinu a všetky programy sa mi spúšťajú pod 20s takže ma čas spúšťania netrápi, DX10 je mi ukradnuté lebo je iba na WV, nemám na to dosť silnú grafiku a grafiky v nb ani náhodou nestačia /bavíme sa v cenovej kategórií do 30000sk/

dak

Příspěvekod dak » 15 zář 2008 00:12

roxtedy píše:Už je hodně her a hodně grafik, které podporují DX10, třeba má grafika v ntb podporuje DX10.


jasny. 8400M GS taky podporuje dx10. z vlastni zkusenosti ti reknu, ze pustit na tom neco v dx10 je ciry silenstvi.

roxtedy píše:Chlapi s váma to nemá cenu, víte co by mě zajímalo???Jaký OS budete používat za rok, nebo za dva:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

fakt to chces vedet? ale ja myslel, ze se bavime o OS MS Windows...

Boom
píše často
Příspěvky: 110
Registrován: 12 srp 2008 22:04

Příspěvekod Boom » 15 zář 2008 09:56

roxtedy píše:Jestli je tady nekdo kdo by mohl objektivne porovnat W XP sp.1 W VISTA sp.1, tak 100% rekne, ze VISTA je uplne nekde jine, nez drive velice problemova W XP.

Tak ja som neni nejaký obrovský odborník, ani počítač nemám od narodenia, prvý počítač som mal s Win 95 (to bolo pred tromi rokmi a dostal som ho darom)- spokojnosť, pretože využil všetky prednosti počítača (HW), potom som po pol roku kúpil konečne normálny pc- Sempron 2,0Ghz, 512 ram, FX5500 128mb grafika, mal som tam XP sp1- až pred mesiacom som odolával a mal som tam 3 roky iba sp1, až pred pol rokom som si dal internet a nikdy som neinštaľoval aktualizácie, lebo som ich nechcel a mne ten systém bežal naozaj bezchyby.
Brat si kúpil nový pc- Intel Core 2 duo E6750 2,66Ghz, 2GB ram, 8600GT grafika- hneď si tam dal Vistu SP1- disk sa nezastavil, ramka stále plná, hry nešli tak ako na XP, po mesiaci, keď mu Vista totálne spadla a ostala iba čierna obrazovka a ledva sa nám podarilo zachrániť dáta si tam dal XP sp3- a podarilo sa mu tam dať aj nejako dx10 a teraz si na nič nesťažuje

Sorry, že píšem skúsenosti iba s desktopovými počítačmi, viem, že je to notebookové fórum, ale môj prvý notebook bude až o 2 týždne a nebojte, hneď na ňom vyskúšam oba OS a porovnám

A napísal som iba to čo som videl, nie som nejaký odborník s dlhodobými skúsenosťami s OS a niektoré odborné výrazy čo ste tu písali som ani nepochopil, ale ako obyčajný užívateľ by som si určite do notebooku nedal Vistu už len preto, že notebook je prenosné zariadenie, ktoré pracuje aj na batérie a Vista určite viacej namáha HW ako XP a preto aj viacej spotrebuje elektrickej energie notebook a preto aj kratšie vydrží na batérií

Inak s tým XP sp1- ja som si prechod z SP1 na SP2 a SP3 ani nevšimol, jedine to, že sa movie maker zmenil z 1,0 na 2,0 (ale to som už dávno mal nainštalované na SP1) potom media player sa zvýšila verzia a aj to som už dávno mal zmenené, ale inak nič. Jediná vec je na XP zlá, že sa sám po čase používania podkopáva, ale na preinštalovávanie po roku som si zvykol- treba si niekedy upratať :)


edit- ešte jedna vec- až do príchodu Visty boli hardwary počítačov s OS od MS spojené- 95 :arrow: 486-ky; 98 :arrow: P1,2; 2000 :arrow: P3, XP :arrow: P4, Athlon, Semrpon 3000..... ale prišla Vista a zatiaľ pre ňu nevyrobili počítač- sakra kde sme to? Ja by som tiež pracoval rád na novom OS, ale nie na takom, ktorý nezvládajú ani naj kompy

feech3ck
občas něco napíše
Příspěvky: 53
Registrován: 10 zář 2008 16:43

Příspěvekod feech3ck » 15 zář 2008 10:19

Boom píše:
Vista určite viacej namáha HW ako XP a preto aj viacej spotrebuje elektrickej energie notebook a preto aj kratšie vydrží na batérií


Na to si prisel jak?

Boom píše:Inak s tým XP sp1- ja som si prechod z SP1 na SP2 a SP3 ani nevšimol, jedine to, že sa movie maker zmenil z 1,0 na 2,0 (ale to som už dávno mal nainštalované na SP1) potom media player sa zvýšila verzia a aj to som už dávno mal zmenené, ale inak nič.


Ver, ze aktualizace OS neprinasi jen par zbytecnejch programu:)

Boom píše:edit- ešte jedna vec- až do príchodu Visty boli hardwary počítačov s OS od MS spojené- 95 :arrow: 486-ky; 98 :arrow: P1,2; 2000 :arrow: P3, XP :arrow: P4, Athlon, Semrpon 3000..... ale prišla Vista a zatiaľ pre ňu nevyrobili počítač- sakra kde sme to? Ja by som tiež pracoval rád na novom OS, ale nie na takom, ktorý nezvládajú ani naj kompy


Zvlastni teorie, ale jak chces...Co treba Vista: C2D, C2Q?
Rek bych ze si visty nevidel ani z rychliku. I na prumernym kompu mi behaj visty mnohem lip nez XP...

Boom
píše často
Příspěvky: 110
Registrován: 12 srp 2008 22:04

Příspěvekod Boom » 15 zář 2008 10:27

Viem o tom, že aktualizácie neprinášajú iba pár zbytočných programov, ale ja som si ich nedával preto, lebo tým sa mi zasieral register a potom bolo vždy nutné častejšie preinštalovávať.
O tom, že som videl Vistu iba z rychliku máš pravdu, videl som ju na bratovom počítači ako na ňu nadáva a snažili sme sa ju nejako opraviť aby išla pekne- nešla, potom som ju videl na 4 jadrovom počítači na dvoch 1TB diskoch zapojených do raid a ani ten človek s ňou nebol spokojný, ja si ju nedám nikdy- prešlo 5 rokov po vydaní XP a MS nevedelo za 5 rokov niečo normálne vypustiť, sorry, že tak nadávam, ale sa mi to nepáči, keby to bolo po roku, ako 2000-XP, tak nič nepoviem, potom by to bolo možné, že po tom ďalšom čase sa povydávajú SP1,2,3....100 a pôjde normálne, ale po 5 rokoch je to trošku trápne a ešte ju pchajú všade... však ako tu už niekto napísal- treba z niečoho žiť

polo

Příspěvekod polo » 15 zář 2008 11:11

Na Viste je typicka nizsia vydrz na baterie avyssia teplota nato testov a skusenosti ludi najdes dost takze tam mal Boom aj celkom pravdu...


Inac SP3 by som si nainstaloval hned po nainstalovani OS a zaroven aj vsetky hotfixi ale potom to mam vo zvyku zakazat nech mi do rozpadajuceho sa OS uz nic nelezie..(za tuto poslednu vetu sa budem kopat este pol roka)


Zpět na „Windows 11, 10, 8 / 8.1, 7, Vista, XP i starší“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů