Poraďte notebook pro studentku za +/- 20 000,-- Kč

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Alien.x6
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 04 bře 2008 06:31

Poraďte notebook pro studentku za +/- 20 000,-- Kč

Příspěvekod Alien.x6 » 04 bře 2008 07:46

Můžete mi někdo poradit notebook pro studentku , která ho bude využívat pouze ke studiu a k přístupu na net. Hry tam hrát nebude. Moc tomu nerozumím, takže co se týká hardwaru, bych potřebovala spíš poradit. Displej asi 15". Nějaká slušná výdrž baterie. Mohla by tam být DVD vypalovačka, nějakej ten USB port. A určitě WiFi. A co se týká software, tak OS windows - nejlépe XP. Pak určitě Microsoft office 2007. Nevím s čím vším se notebook dodává, ale v ceně (kolem 20 000,-- Kč) by měl být adaptér do elektriky, taky myš. Úplně nejlepší by bylo, kdyby se do ceny vlezla i brašna.
Úplně nejlepší by bylo, kdybyste mi poradili některý notebook od Autocontu: http://muj.autocont.cz/prehled.aspx?k=NOTEBOOKY&p=NB_STANDARD&v= protože rodiče dávají přednost tomuto prodejci, protož ten notebook se bude na 100% kupovat tam. Děkuji

neoexnet
guru
Příspěvky: 1945
Registrován: 15 zář 2007 23:28
Bydliště: Teplice

Příspěvekod neoexnet » 04 bře 2008 07:55

takže .... k Tvým nárokům

> to co po notebooku chceš, 15", DVD vypalovačka, USB port, Wifi to má dneska snad každej notebook :)

>XPčka bohužel drtivá většina né ... leda kdyby tam byla vista business(z pravidla u notebooků vyšší business třídy v téhle cenové relaci žádný) ta se dá downgradnout na XPčka, respektive XPčka se dají nahrát na jakejkoliv book, co se týče výdrže baterky tak je lepší integrovaná grafika, míň žere ... záleží taky jak často book budeš nosit kvůli kvalitě saši .. doporučujiu autocontu kouknout po značkách LENOVO nebo HP compaq ... tohoto prodejce neznám, jeho web studovat nehodlám

a na konec Office07 nenajdeš v ničem plnou verzi snad ... u acerů (i jiných značek) bývá např. občas nepsaným zvykem že dostaneš 60denní trial verzi ..

> BTW: 20tisíc bez DPH? :)
> hodně štěstí s výběrem

EDIT: podíval jsem se na stránky toho AutoContu a nutno podoknut že mají pěkné ho*** a prodávají i modely co se přestaly vyrábět atd ... fujec, tam by jsem si nekoupil ani podložku pro myš :lol:
Toshiba R600-10W

Alien.x6
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 04 bře 2008 06:31

Příspěvekod Alien.x6 » 04 bře 2008 08:22

- vím že USB a 15" bývá často, prostě jsem to napsala pro lepší orientaci, a WiFi potřebuju určitě.

- že na NB bývají Visty jsem tušila, ale přece jenom se v tom neorientuju, takže jsem to také uvedla pro jistotu.

- s těma officema, to jsem si myslela, ale tak to se dá vyřešit i jinak

a co se týče těch peněz kolem 20 000 Kč s DPH. Jinak jsem nepochopila proč je ti to k smíchu. Vím, že to nebude zrovna výkonej NB, ale ta holka, která ho bude používat nepotřebuje výkonou mašinu, a ani si s počítačema zrovna netyká, ale prostě ho potřebuje do školy. No myslela jsem, že mi spíš někdo poradí na co si dát pozor, co je a není důležitý při výběru NB právě pro nenáročného studenta a taky třeba značku. A to, že rodiče ho chtějí kupovat u Autocontu s tím nic neudělám.
No i tak díky.

mivlak
guru
Příspěvky: 1278
Registrován: 22 říj 2007 22:41

Příspěvekod mivlak » 04 bře 2008 09:20

já bych to u nich nekupoval, mají to zbytečně předražené, kdysi jsem tam chtěl kupovat HP, příjdu na prodejnu, řeknu, že ho chci, týpek si zafáral do compu: "nó, my jej nemáme na skladě, ale můžem vám jej objednat, za 22tis." - na netu (jejich stránkách) byl silnější model skladem a 2tis. levněji... tak jsem se na ně vyprdnul a koupil to jinde :lol:
asi tak jak píše neoexnet, 15.4" má dnes drtivá většina notesů, USB mají všechny, vypalovačku taky, a wifi taky, dokonce u některých najdeš i bluetooth :wink:
Office 07, si musí koupit zvlášť, Win XP taky (pokud si nekoupí s Vistou Bussiness), myšku a brašnu musí koupit taky zvlášť (ovšem pokud si nekoupí Asusáka - u nich to je v ceně, ale tuhle značku bych nedoporučoval)
za těch 20tis. se toho moc nedá koupit, každopádně, jestli chce větší výdrž baterky, tak si musí pořídit HP či Lenovo (za 20tis. to bude ale hodně ořezaná verze
zkus třeba tady nakonfigurovat nějaké to HP: http://www.atcomp.cz/zbozi.aspx?skladem=10&vyr=63 (měli právě tento konfigurátor i v Autocontu, ale už ho tam nemůžu najít)
DELL VOSTRO 1500
T7250 - 2,5 GB - WD3200BJKT - UltraSharp™ WSXGA+ TrueLife™ - 8600M GT - XP SP3 & Vista Business - 9 cell - VX Nano
+ external WD3200BEVT

nano
píše často
Příspěvky: 140
Registrován: 05 led 2008 19:42
Bydliště: Mestečko, SR

Příspěvekod nano » 04 bře 2008 12:14

Skus to urobit tak, ze si vytypuj zopar modelov a potom to sem napis, lebo takto je to naozaj tazko -> nikomu sa nechce prechadzat stranky a vyberat nieco "naj" do 20k.
No a ako vravi mivlak ak to chce do 20, potom nech sa zoznami s Vistou (jedine "kupit" XP), mozno by to stalo za to vyskusat openoffice, neplatis a mas (neviem ale ako je to s Vistou) a design je tiez svojim sposobom kriterium, tak to mozes vybrat podla toho, co sa ti paci.

Proste neexistuje notebook, ktory sa da jednoznacne odporucit ako najlepsi (ci uz do 20k alebo nie, kazdemu vyhovuje nieco ine).
Lenovo ThinkPad Edge E320

achiles
občas něco napíše
Příspěvky: 75
Registrován: 17 pro 2006 03:07

Příspěvekod achiles » 04 bře 2008 12:16

taky bych tam nenakupoval, ale pri nejhorsim snad toto:

Toshiba A200 15.4/C2D T5450/160G/1GB/BT/cam/VHP

http://notebook.cz/clanky/recenze-noteb ... lite-A2000

+ dokoupit 1GB RAM
Asus A6KM-Q072 / Turion 64 ML37 2Ghz, 1GB RAM, GeForce GO 7300 256MB, 100GB, DVD-RW, WIFI, BT

havoC
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 25 led 2008 02:34
Bydliště: Šumperk, Brno

Příspěvekod havoC » 04 bře 2008 12:24

Podle mého názoru by jsi se měla vyhnout značkám MSI, UMAX, VBI a pokud se ti nelíbí vzhled toustovače tak i aceru a koukat po business noteboocich od Lenova nebo HP Compaq, s DELLem se asi do limitu nevejdes.

V konfigurátoru toho za 20t moc nevykouzlíš, moje tipy:

To ti nechává ještě něco na brašnu/batoh, XP/Visty máš v ceně a za MS Office si stejně budeš muset zaplatit.
Pokud máš nějakou MSDN AA licenci ve škole tak by jsi si mohla vykonfigurovat i nějaký bez OS.

Jinak to kde táta chce nakupovat je jeho věc, jen by bylo hloupé si nezjistit ceny u ostatních solidních prodejců když už máš tak těsnou laťku,
třeba mnou zmíněné modely jsou u AC cca o 2.5t dražší.

Pokud jsem napsal nějaký nesmysl, tak mě prosím opravte ;)
Naposledy upravil(a) havoC dne 25 dub 2008 04:29, celkem upraveno 1 x.

nano
píše často
Příspěvky: 140
Registrován: 05 led 2008 19:42
Bydliště: Mestečko, SR

Příspěvekod nano » 04 bře 2008 12:31

No tak sa chalani pochlapili a nieco ti predsa len nasli :)
Lenovo ThinkPad Edge E320

Alien.x6
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 04 bře 2008 06:31

Příspěvekod Alien.x6 » 04 bře 2008 12:57

Díky Vám všem, ještě si všechno pořádně nastuduju doma. Já osobně bych tam taky nic nekupovala, ale nejsou to moje prachy, takže nic nezmůžu. Máma pracuje u firmy, kde nakupovali počítače přes tuhle firmu a tak je pravda, že leccos může "dojednat".
Já jsem se ještě dívala na tyhle modely:

http://muj.autocont.cz/detail.aspx?kod= ... =&cmax=&s=

http://muj.autocont.cz/detail.aspx?kod= ... =&cmax=&s=

http://muj.autocont.cz/detail.aspx?kod= ... =&cmax=&s=

sirius1983
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4680
Registrován: 24 úno 2007 19:59
Bydliště: Všude dobře tak co doma...

Příspěvekod sirius1983 » 04 bře 2008 13:46

Ať už TP nebo čisté lenovo jsou mnohem lepší volbou než ten asus, Vista bussines, který by ti umožnila downgradovat na xp jen v bussines řadách notebooků, které se holkám většinou nelíbí, ale třeba ti "profi" vzhled nevadí. Další možností je třeba FSC Esprimo, které se běžně prodává bez OS a je tam spousta možných konfigurací...
T420, X31
Prosím, nepište mi soukromé dotazy, otázky patří veřejně na toto fórum.

nano
píše často
Příspěvky: 140
Registrován: 05 led 2008 19:42
Bydliště: Mestečko, SR

Příspěvekod nano » 04 bře 2008 14:02

hned ten prvy, ktory si vybrala ma VB, je to tam aj popisane (ak som to spravne pochopil), ze ten downgrade aj urobia, no tusim ma iba TrackPoint, ak ti to nevadi, tak potom ja hlasujem za ten
Lenovo ThinkPad Edge E320

slovan
píše často
Příspěvky: 304
Registrován: 24 zář 2007 15:57
Bydliště: Brno

Příspěvekod slovan » 04 bře 2008 14:12

Koukal jsem se na net a porovnal ceny Autocontu a ostatních prodejců a Autocont je cca o 2000kč drahší, doporučuju zvážit jestli u nich nakoupit.

Velmi hezký, výkonný, dobře zpracovaný notebook s dlouhou výdrží je za dobrou cenu: http://muj.autocont.cz/detail.aspx?kod= ... =&cmax=&s= Sony VAIO NR21M/S
Tady je na něj recenze: http://notebook.cz/clanky/recenze-noteb ... -VGN-NR11S recenze na Sony Vaio VGN NR11S

Vím je sice o cca 2000kč (o 3700kč u Autocontu) drahší s DPH než máš limit, ale ty 2000kč investice navíc se určitě vyplatí. Koukni v té recenzi na galerii fotek (dole), fakt velmi fešný - myslím si, že to u holky taky bude hrát roli. A recenze pro něj vyznívá velmi dobře - dlouhá výdrž (takovou v téhle cenové kategorii u jiných notebooku nenajdeš), tichý chod, z hodně pevného plastu. :wink:.

Dále jsem našel (ze slušných výrobců)
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=5276 Toshiba Satellite A200
recenze:
http://notebook.cz/clanky/recenze-noteb ... llite-A200 recenze na Toshiba Satellite A200
Ale dle recenze má měkčí plasty.

Celkem dobrou a levnou volbou by mohl být notebook Acer Extensa 5620(G). Modely jsou velmi dobře vybaveny (cena cca 14-20000kč podle výbavy) a mají pevnou konstrukci (kromě víka displeje). Ale mají servis s velmi špatným jménem a proto bych je raději nedoporučil. Přece jenom být bez notebooku 3-4 týdny když se pokazí (velmi častý jev - sám jsem zažil a to jsem měl záruku s opravou do 5 dnů!!) je opravdu na houby, navíc některé vady nereklamují a označují je za vlastnosti :(.
Stolní Mini PC: Node 304 (MiniITX), Core i5 3470, 8GB RAM, GTX650Ti, 1TB HDD.
Notebook: Thinkpad R61 14,1", Win 8, dock


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 119 hostů