řada FZ 31Z nebo 31M?

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit

FZ 31M bo 31Z

31M
10
63%
31Z
6
38%
 
Celkem hlasů: 16

Kockopes
občas něco napíše
Příspěvky: 35
Registrován: 03 úno 2008 11:29

řada FZ 31Z nebo 31M?

Příspěvekod Kockopes » 03 úno 2008 11:48

Dobry den.
jsem tak trochu na pochybách ohledně těchto notebooků a potřeboval bych pomoct, už měsíc sjíždim každý den různé info o techto noteboocích, navštívil sem prodejnu Sony (kde me megasklamali svymi znalostmi), atd.
Tento notebook potrebuji pouzivat na grafiku a upravu fotografii (v budoucnu dokoupim Eizo)
Zajimalo by me jestli se vyplati koupit novy typ Vaia fz31Z

http://vaio.sony.cz/view/ShowProduct.ac ... +FZ+Series

za celkem slusnou cenu 39 600 co mi vyhodil seznam.cz ve zbozi byl sem se na nej ptat v sonycentru a tam me ohromili cenou 50000 coz je sakra rozdil. Chtel bych znat Vas nazor nebo dokonce jestli uz ho nekdo má doma nastole tak prosim o Vase zkusenosti. Myslim si ze by mi klidne stacil 31M ale stve me ze si tam nemohu zalohovat Fotografie na BR coz je snad jediny plus te mechaniky a kdyz budu mit jen cteci tak neznam zpusob jak bych ji vyuzil :( a v sony centru m aj 31m za 36900 coz mi nepride zas tak velkej rozdil oproti

http://www.datapoint.cz/produkt/sony-va ... ome-premi/

coz se tvari hodnocenim jako slusny obchod klidne bych si tam pro ten notebook dojel (neni podminka) a maj ho skladem :) +++
PS: POTREBUJU RADU ohledne relamace kdyz koupim takhle notebook po netu je mozne ho treba reklamovat v jine prodejne nez sem ho koupil nebo existuje nejake servisni centrum jako pro automobily:? Jsem z CB tak jestli ma nekdo zkusenosti??? Je to dost podstatny v Sonycentru slibovali supr komfort pri reklamaci ale 10000 je rozdil jako blazen. Bojim se aby to nebyla nejaka nekalost .

Vsem DIK :?:
CEkam na DELL XPS 1530 ... T7700,4 Giga RAM, 8600 GT, atd...

Kockopes
občas něco napíše
Příspěvky: 35
Registrován: 03 úno 2008 11:29

Příspěvekod Kockopes » 03 úno 2008 12:00

tohle mi odepsal pán ze sonycentra kdyz sem mu rek at mi udela cenu ze 10000 je strasnej rozdil :(viz predchzi prispevek)

Ohledně cen internetových obchodů, na takovéto ceny se nemůže žádný prodejce dostat, patrně se jedná

o modely, které nejsou určeny pro ČR.
CEkam na DELL XPS 1530 ... T7700,4 Giga RAM, 8600 GT, atd...

CeCo

Příspěvekod CeCo » 03 úno 2008 14:25

Je v tom nejaky velky hacik. Notas je este len na ceste k distributorovi a ten ma teda o dost vyssiu cenu...

C

tunak
píše často
Příspěvky: 356
Registrován: 07 led 2008 00:06

Příspěvekod tunak » 03 úno 2008 21:20

No Vaio FZ21Z nikde není pod 40000, tak 31Z pod 40 zavání nějakým podivným jednáním. 8)

Vem eMko. Má rychlejší disk, sice horší displej, ale nemyslím, že zas tak zásadně. A nebo vem něco jinýho, jestli to chceš na fotky, tak 1200x800 ti bude fakt na houby, podívej se po ntb. klidně s integrovanou grafikou (nebo profesionální) a s větším displejem. Dokonce už můžeš najít i ten Blu-ray.

Pokud ti jde o servis, Fujitsu-Siemens, Dell, počítám že i HP, Lenovo a Toshiba mají next bussines day servis, tzn. technik přijde hned druhej pracovní den podívat se, co se stalo.

Pokud jde o displej, CeCo nám tu vysvětlil, že displeje v ntb. obecně stojí za houby, nejlepší jsou teď ty s LED podsvícením. Třeba zase u Dellu je mají.

(Já zrovna budu kupovat VaioFZ211m, ale taky pořád zvažuju, jestli se to vlastně vyplatí.)

CeCo

Příspěvekod CeCo » 03 úno 2008 22:17

Ani to LED to nezachrani, maximalne prida jas a trosicku farebnej uniformity. Matrica vsak ostane rovnaka ako predtym, takze ak je LCD matrica zo starsej linky (pozorovacie uhly +-30/15°) a priepustnost svetla slabsia, tak to podsvietenie nespasi.

C

Kockopes
občas něco napíše
Příspěvky: 35
Registrován: 03 úno 2008 11:29

Příspěvekod Kockopes » 04 úno 2008 13:42

sem z toho janek, tata tam bude volat tak uvidime...
CEkam na DELL XPS 1530 ... T7700,4 Giga RAM, 8600 GT, atd...

tunak
píše často
Příspěvky: 356
Registrován: 07 led 2008 00:06

Příspěvekod tunak » 04 úno 2008 16:35

No ale pozorovací úhly v podstatě moc velký nepotřebuješ. Stačí¨aby nezkreslovali okraje obrazovky, když se na ní díváš. :lol:

A ten LED má mít mnohem větší gamut, ale jinak uznávám, že o tom moc nevíma tak do toho nemám co kecat. (Ale právě taky myslím, že ani druhá lampa ani LED to nezachrání, leda bude podsvícení rovnoměrnější - jenže, KDO vlastně potřebuje lepší displej, než jaký jsou v NTB, teda kromě pozorovacích úhlů?)

CeCo

Příspěvekod CeCo » 04 úno 2008 17:13

Grafici, ktori chcu, aby to co vytlacia vyzeralo rovnako ako to co vidia na monitore.

C

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 04 úno 2008 17:14

tunak píše:jenže, KDO vlastně potřebuje lepší displej, než jaký jsou v NTB, teda kromě pozorovacích úhlů?)

kazdy komu nie je jedno co mu to zobrazuje. napr. ja. :) mozno keby to neboli 6bitove TN shity tak by som koli upravam fotiek nemusel pripajat externy lcd.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

tunak
píše často
Příspěvky: 356
Registrován: 07 led 2008 00:06

Příspěvekod tunak » 04 úno 2008 17:20

8) Já vím, že nás pár, kteří se tím živíme, potřebuje něco lepšího. Akorát když pak vidím, jak zmrší několik dní postprodukční práce blbej projektor, to by člověk blil.

Ale s těma fotkama nesouhlasím. Obrázek, kterej sice třeba exponuješ foťákem, ale pak proženeš v počítači k nepoznání, to není fotka, to je podvod. :wink: A tím mysím i jakýkoliv ořez - když neumíš komponovat, nešahej na spoušť. (Stejně neuděláš fotku jako Koudelka...)

Nicméně tou otázkou jsem právě tohle myslel - lidí, kteří stojí o lepší displeje je pár, většina rozdíl nepozná. A profesionálové k práci většinou nepoužívaj notebooky, aspoň ne k TAKOVÝHLE práci.

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 04 úno 2008 17:39

tunak píše:Ale s těma fotkama nesouhlasím. Obrázek, kterej sice třeba exponuješ foťákem, ale pak proženeš v počítači k nepoznání, to není fotka, to je podvod. :wink:

tak vies.. keby som do fotolabu na tlac doniesol raw-ka priamo zo zrkadlovky tak by na mna kukali ako na blbca ;-) a opticke vady tazko vykompenzujes kompoziciou. ale to uz je OT v tejto diskusii.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

tunak
píše často
Příspěvky: 356
Registrován: 07 led 2008 00:06

Příspěvekod tunak » 04 úno 2008 18:02

8) Já za dosavadní vrchol fotografie považuju Koudelkovy fotky divadelních inscenací, který měli takový zrno, že bys koukal. Takže se se šumem nějak smířím... :D

Ale ne, já tě chápu, však taky ořezávám, taky upravuju křivky, ačkoliv to nepovažuju zrovna za správný. Jenže jsem stále ještě zamilovaný do svý starý zrcadlovky a černobílý fotografie... a čekám, až zdědím dědovu Leicu... :wink:

Myslím, že masivní digitální úpravy (často metodou pokus/omyl - dokud se mi to nebude líbit) spolu s nepříjemnými náviky umožněnými kapacitou paměťových karet (totiž udělat tisíc fotografií a pak vybrat jednu pěknou) jsou nepříjemnou manýrou současné fotografie, která se tak stává svého druhu barokem. Přezdobenou, dokonalou, neskutečnou. Jazyk fotografie se tak, bojím se, redukuje na jazyk kýče. (A především v "díle" profesionálních fotografů, jako je Šibík třeba.) Jistě, že každej fotograf vždy s fotografií pracoval i po exponování, jistě že ořezával - ale s rozmyslem, s citem, rukama. Nevím, jestli mi porozumíš, ale cítím výrazný rozdíl, velké odlidštění současné fotografie.
Takže tak jsem to myslel.

Jinak jsme dost OT, takže zpět - Vaio FZx1M považuju za lepší řešení, než Z, za ušetřený peníz klidně koupíš externí BR mechaniku, až bude k užitku, eMko má myslím lepší grafickou kartu (podobný výkon, ale teoreticky menší nároky na spotřebu energie i vyzářené teplo), sice teď už výrazně slabší procesor, ale na všechno, kromě opravdu náročných her bohatě stačí. A má lepší harddisk s dostatečnou kapacitou 200GB.
FZ21M je myslím za ty peníze (do 34000) docela slušnej stroj, kterej jako bonus přehraje BR disky. Není přehnaně těžkej, je to snad nejtenší 15.4 ntb kromě MacBookuPro, není to plasťák, měl by tudíž něco vydžet. Na poctivou práci to asi moc není, ale je to takovej zlatej střed, myslím, dá se na něm hrát, pracovat i kochat se multimediálním obsahem.

sirius1983
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4680
Registrován: 24 úno 2007 19:59
Bydliště: Všude dobře tak co doma...

Příspěvekod sirius1983 » 04 úno 2008 18:40

z čeho je vyrobený to sony FZ, když ne z plastu?
Nejtenčím 15,4" notebookem mimo MacBookuPro je Dell XPS 1530, ale sony je určitě jeden z nejmenších 15,4 notebooků...
Blue-ray čtečka je fak jako bonus, nevím ke kolika filmům na BD se dostaneš...

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 04 úno 2008 21:20

sirius1983 píše:z čeho je vyrobený to sony FZ, když ne z plastu?

veko lcd je tusim z magnezia. na pevnosti mu to ale nejako extra nepridava.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

Krevety
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2352
Registrován: 11 kvě 2006 21:10
Bydliště: † Ostrava †

Příspěvekod Krevety » 04 úno 2008 22:33

kadopadne lepsi nez nic :wink:
Samsung 730U
(i5 3337U; 8GB RAM; Radeon HD 8570M; 480GB SSD; Win8.1 x64)


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 hostů