Kvalita do 17 000,- Kc

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 16 pro 2007 17:26

maxxz: Celou stredni sem prosedel s tuzkou a papirem, resp. sem ji celou prospal a promeskal, ale to je jina. Jenze sotva si na vejsce muzu neco v Jave naprogramovat na papire... ne ze by to neslo, ale ten papir ma mizernej debugger. :lol: Ono i pres ten papir se spatne pripojuje na internet... ma desne pomalej modem, a ten displej... hrozne pomalu vykresluje :P

kyo
guru
Příspěvky: 1648
Registrován: 04 lis 2007 19:26

Příspěvekod kyo » 16 pro 2007 18:33

to mas asi hodne spatnou skolu ze vam neposkytuje nezbytny podminky pro vyuku jako jsou treba pri programovani PC.

DoctorEye
píše často
Příspěvky: 204
Registrován: 23 lis 2007 20:10

Příspěvekod DoctorEye » 16 pro 2007 18:40

Když prolízám 3 roky ne sš proč ne 4 že. Jako i vš se dá s tužkou a papírem, proč ne i technický věci,ale proč dělat věci složitě když to jde jednoduše ne? :D
HP Pavilion tx2500, Asus EEE 900A

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 16 pro 2007 19:04

Já myslim, že škola má na tohle učebny, notebook je jen tvůj luxus jak to asi dělaj ty bez notebooku ? :wink: :wink: Tohle jsou kecy.

A dost OT.
tento účet již není aktivní.

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 16 pro 2007 19:55

Ty bez notesu to delaj na desktopu, ktery bezpochyb vlastni... jinak nedokazu si predstavit cloveka co nema desktop, ani notes a je na technicky skole a chce se ucit programovani. A ono programovat nekde v nejake ucebne je nejen ze neluxusni, ale opravdu ale opravdu nemozne. Programovani neni prece jen natukani par pismen do programu a pak si to odnest na diskete buhvi kam... na kolej ke svemu poznamkovemu bloku s tuzkou?

kyo: CVUT FEL - ted mi odpovez jake podminky mi muze zajistit k tomu co sem vyse napsal? Kdyz mas pouze notebook a zadny desktop... a pak ti notes zabrouzda na 3tydny do servisu... a ted nemas na cem delat semestralku, nemas na cem se ucit skripta ktery mas v pdfku, nemas na cem si procitat prednasky v pdfku. Nemuzes na email, nemuzes se dorozumivat s jinyma studentama, vytvaret semestralky(nejen programovani). Rekni mi jak ti k tomuhle vystaci navsteva nejaky PC studovny? Na to programovani je to absolutne nemozny... lidi co nemaj notebooky maj zarizeny desktop.

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 16 pro 2007 20:12

Pak ti přeju ať ti odejde notebook :D sem zvědav co budeš dělat, plakat, že nemůžeš pracovat ? Nebo si do tý učebny nebo kavárny, i když ti to nebude pohodlné, pujdeš dřepnout ?

To stim přáním byla nadsázka samozřejmě ti to nepřeju ani nikomu jinému.

Nic ve zlým, ale jsme dost OT.
tento účet již není aktivní.

Maxim
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 11 pro 2007 08:38

Příspěvekod Maxim » 16 pro 2007 20:45

Ahoj, ac jsem tu uplne novej, tak jsem mel mozna v ruce vic notesu nez nekdo za celej zivot.
Pracuju jako IT v jedne nejmenovane spolecnosti montujici sestavy HP\ACER\APPLE|CISCO smerovace atd.(proste nic maleho :o)
Ted se strhla velka moda a tydne pripravujeme pro nove uzivatele cca 5-7 noteboku.Vetsinou HP nizka az stredni cenova hladina a Sony.
Takze trosku srovnani mam.Muzu rict, ze nejlevnejsi model extensa se muze smele rovnat HP v cenove hladine 20tisic bez dane.
Jedine v cem extensa pokulhava je vydrz baterky, ale to uz tak nejak plyne z ceny a pouziteho CPU.
Nechci nijak hajit levnej nakup, ale proc platit dvojnasobek jen kvuli znacce.
A kdyz jsme u toho, pral bych vam videt, jak tam ty HP notesy montuji hodne tmavy bulharsti delnici, ktery nejenom ze nemluvi cesky, ale ani neumi pouzivat toaletu.

PS: pokud by me notes zivil, asi bych sahnul po necem kvalitnejsim, ale protoze jsem si ho koupil jen tak pro radost a na pareni mam desktop, jsem snim spokojen.
Takze asi neni naskodu si nejdriv ujasnit na co bude notysek pouzivanej.

Palma
píše často
Příspěvky: 137
Registrován: 25 dub 2007 20:46

Příspěvekod Palma » 16 pro 2007 20:49

Maxx: ještě jedno OT.

nedokážu si představit dělat výkres převodovky, dokonce jediné blbé hřídele bez toho aby měl doma PC, a když máš NB tak ho prostě sebereš na přednášku v pul hodině mezi přednáškama na tom mužeš v klidu dělat, a konzultovat se spolužáky :-) případně přímo s učitelem.

jít na pul hodiny do učebny je docela pitomost, páč bys na tom mohl dělat jen asi 5 minut reálného času.

Ve studovnách, učebnách atd.... se prostě pracovat nedá protože tam dělá každý člověk jinak a celé rýsovací či programovací program jsou rozhozené. Ty programy co sem tam vyděl tak jsou beznadějně zastaralé (Inventor 6 když už je tuším 14, nevím jak AutoCAD), už na prumce sem nedělal ve škole púrakticky nic, všechno sem dělal doma. Když už NB bez PC tak bych si nic do 20k nebral, a uvařoval bych o 30 a výše + next day záruka.

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 16 pro 2007 20:56

výkres převodovky se nedá udělat ručně ? :D prosíím ted máme dvoustupňovku jako ročníkovej projekt ani mi o tom nemluv. My mám zadaný prvotní výtvor musí být ručně a druhý dle libosti ručně nebo na PC. Pokud jde čistě o výkres potom stačí rukou taky ne ? Pokud chtějí vymodelovanou pak je to o nečem jiném a stejně se to dá dělat ve škole kde je učitel a rád vám stím pomůže :D

EDIT: du spát zbytek zejtra :D Dobrou noc přeju :D
tento účet již není aktivní.

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 16 pro 2007 21:10

maxxz: Kdyz by mi mel odejit notes do servisu, tak to nebude na 3 tydny ;)

Palma
píše často
Příspěvky: 137
Registrován: 25 dub 2007 20:46

Příspěvekod Palma » 17 pro 2007 08:16

Maxzz:
dělat kompletní výkres převodovky i když jednostupňové ručně je podle mne uchylárna, a dost velká. návrh po nách chtěly ručně taky, ale dělat řez, 3D pohled a s odklopeným víkem rukama, bych tě chtěl vidět :D

a na školních PC se dělat nedá, dělaj tam ruzní lidi a každý si to nastavý dle svého a pak tam nic nefunguje...

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 17 pro 2007 08:24

řez snad dle ruky zvládneš ne ? I když já mám tak co kecat, ještě mi na po 4 neuznal ten návrh :D :D :D prej to je prasárna a nazdar
tento účet již není aktivní.

MiW
občas něco napíše
Příspěvky: 93
Registrován: 06 srp 2007 14:39

Příspěvekod MiW » 18 pro 2007 17:39

2Solitary: treba konkretne na FELu ty ucebny byly permanentne preplnene (takze spousta lidi toho vyuzivala), jasne ze je ted jina doba, kazdy ma NB. Ale pracovat na skolnim pocitaci bych nezavrhoval.
A k tomu jak pises, kdyz mas NB v servisu a nemuzes na mail, programovat, prednasky a semestralky? Nevim, jak je to ted, ale pred par lety byla skola otevrena i o vikendu, takze pro ty, co nebyli na koleji a potrebovali na mail nebo net, nebo jenom neco delat do skoly, neocenitelna vec.

Takze ani na technicke VS neni potreba NB :)

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 18 pro 2007 18:10

mno nevim....aletreba u me....nemit doma pc...jako jet hodinu do skoly udelat si praci na hodinku a pak zas jet hodku zpatky....=3h...misto 1h vklidku doma...+ zande problemy s tiskem atd...dalsi vec je, ze ne vsude mas nainstalovane, co potrebujes... a instalovat nesmis...
nejsem sice na FEL, ale nedovedu si predstavit programovat nejakou praci tim zpusobem, ze si to budu celou dobu tahat do skoly.
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 18 pro 2007 20:14

alfah4ns: Presne tak, je to nesmysl... lidi co nemaj notes maj zas svoje desktopy. A ti co nemaji ani jedno tak ti urcite nechodi na FEL apod. a jestli ano, tak nechci videt jak programujou semestralku z Javy/C.


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 121 hostů