Notebook okolo 30k

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Nexikar
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 13 lis 2007 11:13

Notebook okolo 30k

Příspěvekod Nexikar » 13 lis 2007 11:16

čus,lidi schánim nějakej notebook na hry okolo tich 30tisíc..možná bych to dal i do 40ti...ali spíš 30....
Jakej by ste mi tak nějak doporučili..pořád hledam a nevim...
Koukal sem ta tenhle..ale někdo mi řikal že acery sou nic moc a někdo že to jde
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=48420

Pls poradtě mi nějaké které by byly dobré na hry...dík moc

fery
občas něco napíše
Příspěvky: 45
Registrován: 13 říj 2007 18:29

MSI GX610PX 016Sk

Příspěvekod fery » 13 lis 2007 12:36

Neviem to z vlastných skúseností, ale na Acery počúvam veľa sťažností. Ja som kúpil tento (bez tetovania) http://www.shark.sk/default.aspx?conten ... d_id;11953 Zatiaľ som s ním maximálne spokojný, až na lesklý povrch, na ktorom vidieť každý dotyk. :( V cene bol aj ruksak a laserová "hráčska" myš, s prepínateľným DPI :D

mobilcarl
=DRTIČ=
Příspěvky: 1952
Registrován: 18 říj 2007 10:39

,..

Příspěvekod mobilcarl » 14 lis 2007 21:23

já bych šel do toho aceru, je fakt nabušenej..je pravda, že jejich servis se asi HP nevyrovná, ale poruchovost nebude snad tak zlá. Tahle serie je hodně úspěšná a předčila dle mého názoru očekávání. Pokud nechytneš nějaký špatný kousek, máš vyhráno..;-)
ex: HP Compaq 6715s
now: DELL E6400

Krevety
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2352
Registrován: 11 kvě 2006 21:10
Bydliště: † Ostrava †

Příspěvekod Krevety » 14 lis 2007 21:25

no dat za acer 30 litru tak to uz je solidni odvaha, nereknu u modelu za 15k , tam vam nic nezbyva, ale lepsich hernich notesu treba toshiba,VBI,dell vostro je vic nez dost :)
Samsung 730U
(i5 3337U; 8GB RAM; Radeon HD 8570M; 480GB SSD; Win8.1 x64)

mobilcarl
=DRTIČ=
Příspěvky: 1952
Registrován: 18 říj 2007 10:39

..

Příspěvekod mobilcarl » 14 lis 2007 21:27

ale pochybuju, že za 30 litrů dostaneš Dell s 2G RAM a 250G HDD...
ex: HP Compaq 6715s

now: DELL E6400

Krevety
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2352
Registrován: 11 kvě 2006 21:10
Bydliště: † Ostrava †

Příspěvekod Krevety » 14 lis 2007 21:31

no a ? ale nedostanes acer 8) ja nevim proc to lamy porad nedokazi pochopit, ze jestli si chcete jit hrat na parametry(kolik to ma giga, mega apod.) tak jdete na pisek s nazvem "PC" ne na "notebook" :roll:
Samsung 730U
(i5 3337U; 8GB RAM; Radeon HD 8570M; 480GB SSD; Win8.1 x64)

mobilcarl
=DRTIČ=
Příspěvky: 1952
Registrován: 18 říj 2007 10:39

..

Příspěvekod mobilcarl » 14 lis 2007 22:06

lama seš ty, ty totiž asi nedokážeš pochopit, že si někdo vydělal svejch vytouženejch 30litrů a chce si koupit něco co je fakt dobrý. Tak prostě vidí notebook, kterej má fajn parametry..vy furt děláte, že acery jsou nahovno...já neříkám, že to ten tvůj notas je horší, spíš naopak, ale kdyby acery byly tak k ničemu, tak si je tolik lidí nekupuje a nebude to tak prosperující firma, nemyslíš?? a hold až se v tom bude pohybovat dýl, tak asi zjistí co a jak a přejde třeba na již zmiňovanej dell vostro, protože prostě ví, v čem je ten notebook na daleko vyšší úrovni...
ex: HP Compaq 6715s

now: DELL E6400

CeCo

Příspěvekod CeCo » 14 lis 2007 22:44

mobilcarl:
Krevety a pod. vidi totiz o 2 kroky dalej nez ty ;) Pretoze zelezo nie je vsetko - darmo mam HW, ked musim notas na 2 tyzdne posielat niekam dokelu. Radsej si priplatim za neodieratelne sasi (takmer), zaruku u mna doma a fajne klavesnicu (a ver mi, tie peniaze som si pekne zarobil).

A ked uz sme pri tom, notas naozaj nie je na hry.

C

mobilcarl
=DRTIČ=
Příspěvky: 1952
Registrován: 18 říj 2007 10:39

..

Příspěvekod mobilcarl » 15 lis 2007 08:05

to CeCo:
já tam někde napsal, že notebook je jen na hry?
Navíc já neřekl nic proti tomu, že vidíte dál. To je mi jasný, když se v tom pohybujete déle a častěji, ale prostě někdo si našetří peníze, nerozumí tomu a vyzná se max. v parametrech a proto se mu tenhle notebook líbí. A když pak někdo místo toho aby normálně poradil a hodil tam odkaz řekne:" proč vy LAMY" tak nevím co si o něm mám myslet..myslel jsem, že tohle je docela seriozní forum, kde ti budou chtít poradit. Tak to Nexikarovi vysvětlete. Proč ne ACER a jaký komponenty jsou prostě u Dell Vostro lepší i když z hlediska HW vypadá ACER daleko lepší a hned neurážejte. Jsem si jistej, že pan Krevety tak není zrovna dokonalej a ve všem nejlepší...
ex: HP Compaq 6715s

now: DELL E6400

Rexy

Příspěvekod Rexy » 15 lis 2007 08:49

to mobilcarl

ja nevim, proc do toho tahas Nexikara a ty reci o serioznim foru - to ty jsi zacal radit Nexikarovy ptakoviny.
Krevety se to snazil vysvetlit tobe, protoze ty tu radis tem nezkusenym, jako kdybys sam mel patent na rozum a to delaji obvykle lamy.

Palma
píše často
Příspěvky: 137
Registrován: 25 dub 2007 20:46

Příspěvekod Palma » 15 lis 2007 08:57

Hmm hustá diskuze :lol:

Acer právě žije z toho že prodává NB na dva roky. po dvou letech ti skoro vždy pokud ho nebudeš mít jako deskop ( tak na co ho kupovat že ano?)
odejdou panty u displeje, šasy bude rozvrzaná, displej vybledlý, HDD bude chybovat protože se muže přehřívat, a za ty dva roky ho budeš mít 2-3 mesice v servisu.
jde o hodně za vlasy přitažený scénář, ale hodně pravděpodobný...

Nepřipadá ti že platit za něco co nemůžeš používat 12.5% času funkčnosti( bude v servisu) je poněkud hloupé :wink:

Navíc Acery se tuším u nás ani neopravují :wink:

A řekni na rovinu: na co ti bude 250Giga disk v notebooku???? 2 giga RAM chápu, ale 250 disk? tahat sebou NB který mužu rozbít, ztratit ukrást, s 250 giga předpokládám filmu/hudby/ případně nedej bože s nějakými jinými důležitými daty,


nebyl by lepší nějaký klasika externí? 500 giga je za 3500 cirka+-

mobilcarl
=DRTIČ=
Příspěvky: 1952
Registrován: 18 říj 2007 10:39

..

Příspěvekod mobilcarl » 15 lis 2007 09:19

aaach jo..já ale neřekl, že acer je úžasnej..souhlasím (a i jsem to napsal), že by určitě dell a jiný byly daleko lepší...mě se ten acer docela i líbí a připadá mi fajn..ale může chytit v pohodě kousek a bude spokojenej...já jen řekl svůj názor a klidně si nechámo vysvětlit, že není správnej..to však nikoho neopravnuje urážet..protože potom vypadá jako lama spíš nekdo jinej...;-)
ex: HP Compaq 6715s

now: DELL E6400

Ravenek
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 23 pro 2007 17:59

Příspěvekod Ravenek » 23 pro 2007 18:13

Kamarád si pořídil ACERa dva roky zpátky, tehdy stál nějakých 25 tisíc. Sloužil mu dva roky a těsně před vypršení záruční doby (a že se ten notebook rozpadal) odešel úplně, kamarád dostal prachy zpátky a tak si koupil dalšího ACERa, za stejné prachy jen v našlapanější konfiguraci (za těch 25 tisíc o třídu lepší než třeba HP nebo ASUS). Teď mu nezbývá než doufat, že mu počítač odejde před zárukou a ne až po ní, pak by to měl na prd. Další známý měl luxusní ACER v ceně okolo 40 tisíc a během půl roku dostal po čtyřech reklamacích prachy zpátky (je programátor a tvrdí, že za tu dobu co měl noťas v servisu prodělal prakticky jeho cenu). A takhle bysme mohli povídat dál a dál.

Musíš si uvědomit jednu věc, na co chceš ten notebook používat. Jestli ho chceš mít doma na stole, nebo ho pořád přenášet atd. A pak taky to hlavní, jak přežiješ, když ho třeba budeš mít dva týdny v servisu? Obejdeš se bez něj? Pokud chceš jít do takovéhle cenové kategorie, tak se určitě vyplatí volit jinou značku (neriskoval bych MSI, spíš osvědčený HP či ASUS), byť za cenu horší konfigurace. Hlavně se dívej po grafické kartě, aby nebyla integrovaná (což mají občas i drahé ACERy), dobré je volit počítač s menší pamětí, teď koupíš 2GB modul za tisícovku, za 2 litry 4 GB RAM (jen dávej bacha, abys měl model, kde to jde vyměnit, u mého Dellu je jeden slot pod klávesnicí, takže s výměnou čekám až budu mít čas a chuť volat servis).

A ještě jedna věc na konec... Někdo tady nadhodil, proč jsou teda ACERy tak populární, když je to shit. Nebudu odpovídat, jen něco nadhodím. Proč pořád tolik lidí nakupuje oblečení od Vietnamců, i když je to shit? Proč lidi ve velkém berou Tesco výhodný nákup nebo Euroshopper výrobky, i když je to shit? Odpovězte si sami ;)
Dell Vostro 1500, Intel Core 2 Duo 2.0 GHz, 2048 MB RAM, 128 MB GeForce 8400M GS, 240 GB HDD (80 + 160)

sirius1983
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4680
Registrován: 24 úno 2007 19:59
Bydliště: Všude dobře tak co doma...

Příspěvekod sirius1983 » 23 pro 2007 19:57

tak to předchozí vysvětlení vysokého prodeje aceru je fakt trefný. Ať se nad tím mobilcarl zamyslí a pak pochopí...
T420, X31
Prosím, nepište mi soukromé dotazy, otázky patří veřejně na toto fórum.

Delfin

Příspěvekod Delfin » 24 pro 2007 00:25

To jsou pořád žvásty že Acer je shit, že má strašnej servis a tak, ale všichni píšou "kámoš říkal" a tak, jsou to všechno kecy. Někdo si někde přečte jak nějakej chytrák napíše že jsou Acery na ho*no a každej se toho chytí.. Táta měl služební HPčko za 43 litrů a za půl roku se mu podělalo taky a acer to nebyl, v servisu ho měl 3 neděle... Holt někdo nemůže přenýst přes srdce že koupil za 50litrů to samí co nabízí Acer za 30... Co se týče životnosti, záleží jen na tom jak se k tomu nb chováš. Toť můj názor


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 135 hostů