Životnost NTB za 35tis? Dá se koupit levnější NTB s kvalitním zvukem?

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Steelgrip
občas něco napíše
Příspěvky: 39
Registrován: 05 čer 2019 20:47

Životnost NTB za 35tis? Dá se koupit levnější NTB s kvalitním zvukem?

Příspěvekod Steelgrip » 08 úno 2024 23:36

Ahoj chlapi!

Před pár lety jste mi Orgasmic spolu s Romanem poradili s koupí NTB: viewtopic.php?f=32&t=46074 - NTB skvělý do dnes velmi dobře funguje (měnil jsem jen baterku, SSD a teď mě zlobí větrák a nedaří se mi sehnat náhradní díl)

Koukám teda po nové náhradní mašině - rád bych minimálně stejně tak dobrý - aby opět vydržel aspoň 5 ideálně i 10 let :)

Původně jsem si koupil Swift X - myslel jsem, že jako nástupce bude ve všem lepší, ale přišlo mi, že na něm výrobce šetřil na reproduktorech - možná čekal, že většina lidí používá sluchátka. Tak jsem jej nakonec vrátil kvůli špatnému zvuku a naštěstí jsem dostal peníze zpět.

Díval jsem se na internetu jaký jiný kvalitní NTB s dobrým zvukem koupit a našel jsem nejlevnější tyto dva:
https://www.czc.cz/asus-rog-zephyrus-g1 ... 30/produkt
https://www.czc.cz/lenovo-yoga-pro-7-14 ... 19/produkt

A pak jsem ještě hledal nějaký podobný Swift X a našel:
https://www.czc.cz/acer-aspire-5-14-a51 ... 90/produkt

Jenže ten Acer 5 se tváří, že nejspíš bude mít ještě horší zvuk než Swift X i Swift 3 (můj současný)

Chtěl bych si nechat poradit jestli je dobrý nápad investovat 35tis do NTB? Swift 3 mě stál jen 15tis a vydržel 4-5 let.

Tak úplně nevím, jestli chci investovat 35tis jen na 5let? Vydrží ty NTB (zpracováním/součástkami) déle?

Nebo se vyplatí radši koupit ten Acer 5 za 20tis? I za rizika, že bude mít ještě horší zvuk než Swift 3 (můj současný)?

Případně existuje nějaký jiný levný NTB s dobrými reproduktory, dedikovanou grafikou a podsvícenou klávesnicí?

Díky moc za tip!

Steel


Steelgrip
občas něco napíše
Příspěvky: 39
Registrován: 05 čer 2019 20:47

Re: Životnost NTB za 35tis? Dá se koupit levnější NTB s kvalitním zvukem?

Příspěvekod Steelgrip » 10 úno 2024 04:22

Ahoj všem!

Po pečlivém shlédnutí a přečtení recenzí NTB jsem se rozhodl objednat si:
https://www.czc.cz/lenovo-yoga-pro-7-14 ... 48/produkt

Všiml jsem si, že NTB má pouze 1 klasický USB port - doma ovšem standartně používám minimálně 2 a často 3 porty (myš, difuzér, mobil/externí SSD).

Proto jsem přidal do košíku: https://www.czc.cz/axagon-multifunkcni- ... 74/produkt

Akorát mě znervóznil popis:

"USB-C konektor je vyhrazen pouze pro napájení a současné dobíjení telefonů nebo notebooků pomocí technologie Power Delivery 3.0 výkonem až 100W. Do hubu zapojíte USB-C Power Delivery nabíječku a hub připojíte k notebooku. Tím také uvolníte jeden USB-C port. Podmínkou je notebook s podporou nabíjení z USB-C portu pomocí Power Delivery a vhodná PD nabíječka."

Znamená to, že rozbočovač funguje jen pokud koupím ještě nabíječku s podporou PD?

Nebo bude vše fungovat jen když koupím tyto dvě věci? Notebook + rozbočovač? Jsou ty dva výrobky 100% kompatibilní? Nebo něco chybí?

Potřebuju zapojit:

-- notebook
-- myš : https://www.czc.cz/a4tech-bloody-v7m-co ... 93/produkt
-- difuzér (nabíjí se přes USB) : https://www.fuky.cz/ultrasonicky-usb-le ... tle-drevo/
-- čas od času externí SSD nebo Android mobil na přehrání fotek

Rád bych NTB objednal tento víkend!

Díky za pomoc!

Steel

Steelgrip
občas něco napíše
Příspěvky: 39
Registrován: 05 čer 2019 20:47

Re: Životnost NTB za 35tis? Dá se koupit levnější NTB s kvalitním zvukem?

Příspěvekod Steelgrip » 10 úno 2024 05:29

Tak jsem zkouknul nějaká videa na YB o PD a pokud to dobře chápu, tak ten rozbočovač funguje ve dvou módech:

1) Zapojení pouze do NTB = sosá elektriku z NTB a pohání tím periferie, které jsou k němu připojené

2) Zapojení do NTB + připojení nabíječky do rozbočovače = ten rozbočovač dovede nabíjet NTB a energii si bere ze své vlastní nabíječky

Můj nový dotaz: Musím na ten robočovač mít speciální nabíječku pro mód 2, nebo stačí libovolná nabíječka k mobilu s USB-C?

NTB jsem objednal :D jsou tam jen 2 ks tak jsem to nechtěl riskovat :D

Uživatelský avatar
leon
guru
Příspěvky: 984
Registrován: 25 zář 2014 20:46

Re: Životnost NTB za 35tis? Dá se koupit levnější NTB s kvalitním zvukem?

Příspěvekod leon » 10 úno 2024 09:11

nabíječka na mobil nejspíš bude pro notebook slabá, respektive vypnutý ho asi dobije, ale pomaleji, zapnutý nemusí stíhat dobíjet, záleží, kolik dává W

pokud bude USB-C zdroj k notebooku, měl by fungovat i přes rozbočovač, případně to zvládají i některé externí monitory s USB-C

PS: výběr notebooku za mě OK, jen nemá dedikovanou grafiku (z Tvého prvního příspěvku jsem vytušil, že bys ji chtěl)

Steelgrip
občas něco napíše
Příspěvky: 39
Registrován: 05 čer 2019 20:47

Re: Životnost NTB za 35tis? Dá se koupit levnější NTB s kvalitním zvukem?

Příspěvekod Steelgrip » 10 úno 2024 12:11

Ahoj Leone!

Díky moc! Jojo původně jsem koupil Swift X z dedikovanou grafikou, ale měl příšerné reproduktory.

Pak jsem se zarazil jestli tu dedikovanou grafiku vůbec potřebuju - hraju jenom: Magic the Gathering : Arena a World of Warcraft : Wrath of the Lich King a sem tam s partnerkou Trine 4 a Heroes of Might and Magic 3 : Horn of the Abyss

Uvědomil jsem si, že všechny ty hry jsou dost málo náročné na grafiku - včera jsem hledal na různých webech "Can I run it" jestli na ty hry bude stačit integrovaná grafika a ukázalo se, že by měla!

Tak jsem se rozhodl dát přednost "zvuku" protože, ten je pro mě důležitý - denně při práci poslouchám celý den hudbu a můj Swift 3 má super zvuk !

Navíc nepoužívám sluchátka - takže filmy, videa, hry všechno mám na NTB repro - proto ten Swift X byl velké zklamání

Takhle uvidíme! Zatím čekám na doručení toho Lenova, ale podle článků, recenzí a videí online doufám, že to bude ono!

Steel

Uživatelský avatar
leon
guru
Příspěvky: 984
Registrován: 25 zář 2014 20:46

Re: Životnost NTB za 35tis? Dá se koupit levnější NTB s kvalitním zvukem?

Příspěvekod leon » 10 úno 2024 15:15

jo, to by měla integrovaná grafika zvládat

držim palce, abys byl spokojen, dej pak vědět

Steelgrip
občas něco napíše
Příspěvky: 39
Registrován: 05 čer 2019 20:47

Re: Životnost NTB za 35tis? Dá se koupit levnější NTB s kvalitním zvukem?

Příspěvekod Steelgrip » 10 úno 2024 15:54

Díky!! :)

Steelgrip
občas něco napíše
Příspěvky: 39
Registrován: 05 čer 2019 20:47

Re: Životnost NTB za 35tis? Dá se koupit levnější NTB s kvalitním zvukem?

Příspěvekod Steelgrip » 12 úno 2024 20:44

Welp ... dnes dorazil nový NTB - Lenovo Yoga (má 4 zabudované reproduktory) ...

Obraz - úžasný
Zpracování šasi - epic
Zvuk - ty vole :D

Má to zase nějaký Dolby system ... dnes jsem to poslouchal sám a pak s partnerkou když přišla z práce :D

Má to 5 profilů:

-- dynamic - nemám ponětí co to je
-- movie - to se zdá podporuje hluboké tóny?
-- music - to evidentně podporuje basy + střední tóny, ale hlasy přitom krapet zanikají
-- game - netuším co to dělá
-- voice - to zřetelně zvýrazňuje vokály v písničkách

Co s tím mám dělat? :D

To mám celej den přepínat profily podle toho, co zrovna dělám?

Jsem si myslel, že počítače jdou dopředu a ne že jejich užívání jde dozadu?

Na svým současným NTB prostě pustím hudbu/film/YouTube a poslouchám a zvuk je super :D

na novým NTB abych pustil věc a pak ještě 5 minut ladil na jakém profilu to poslouchat?

Partnerka si dnes dělal srandu a řekla mi: "Co kdyby sis koupil nějakou šunku (= low end notebook bez dolby hovoadin) s normálním zvukem?" :D

A já fakt uvažuju, že todle vrátím a pořídím něco za 10tis s normálním zvukem :D

Nebo mi něco uniká??? :D

Jak se tyhle profily ovládají??? TO dneska každej musí přepínat na NTB profily? :D

Docela se mi líbí ten "Music" profil když hraje hudba, ale partnerka si všimla, že to divně sičí a má pravdu ... já jsem na to míň citlivý ale jí to dost vadí ...

"Movie" profil se zdál OK když jsem pustil scénu z LOTR ... ale že bych z toho nějak sedal na zadek to úplně ne ...

Co je docela cool je, že "Voice" umožňuje zvíraznit hlasy v písničkách tak, že je to mnohem líp slyšet - to se mi líbí u písniček, kde člověk má rád hlas zpěváka ...

Jsem z toho zmatený :D

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Re: Životnost NTB za 35tis? Dá se koupit levnější NTB s kvalitním zvukem?

Příspěvekod roman2277 » 13 úno 2024 08:55

Zadny NTB nema kvalitni zvuk.Proste tam pripoj nejake externi repro.(treba Dali katch apod.)
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Steelgrip
občas něco napíše
Příspěvky: 39
Registrován: 05 čer 2019 20:47

Re: Životnost NTB za 35tis? Dá se koupit levnější NTB s kvalitním zvukem?

Příspěvekod Steelgrip » 13 úno 2024 14:33

Ahoj Romane!

To vypadá hustě :D

https://bluetooth-reproduktory.heureka. ... ecifikace/

Cena teda krutá :) ale recenze jsou tam fakt dobrý :)

Akorát jak říkáš to abych koupil NTB kolem 15 tis + 10tis ten reprák :)

Uvidím co to Lenovo - mám teďka 14dní to pořádně otestovat a nebo vrátit :)

Steel

Uživatelský avatar
leon
guru
Příspěvky: 984
Registrován: 25 zář 2014 20:46

Re: Životnost NTB za 35tis? Dá se koupit levnější NTB s kvalitním zvukem?

Příspěvekod leon » 14 úno 2024 00:28

tak dají se koupit i levnější repro :), externí (alespoň torchu rozumné) vždy budou lepší než integrované v notebooku, protože prostě fyzikální zákony :)

snad jen s výjimkou repro v externích monitorech, to je většinou fakt hrůza, přitom je tam tolik místa, aby se to dalo udělat dobře :roll:

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Re: Životnost NTB za 35tis? Dá se koupit levnější NTB s kvalitním zvukem?

Příspěvekod roman2277 » 14 úno 2024 20:14

Mam ho doma uz roky( i prvni verzi) Nic lepsiho na baterky v te velikosti na svete neexistuje.Dnes uz vyrobci proste neumi vyrobit kvalitne hrajici NTB.Drive byli nejake Qosmia od Toshiby.To byl super zvuk.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Re: Životnost NTB za 35tis? Dá se koupit levnější NTB s kvalitním zvukem?

Příspěvekod roman2277 » 14 úno 2024 20:17

Leone sice daji ale tento je absolutni TOP.Vse sladene nic nevycniva jako u jinych prevazne prebasovanych reproduktoru.A ze jsem jich mel doma desitky.Mam doma i jeho brasku za cca 300 tis.( Epicon 6)
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Uživatelský avatar
leon
guru
Příspěvky: 984
Registrován: 25 zář 2014 20:46

Re: Životnost NTB za 35tis? Dá se koupit levnější NTB s kvalitním zvukem?

Příspěvekod leon » 16 úno 2024 08:45

věřím, že hraje skvěle, ale vida poznámku o "kruté" ceně jsem chtěl upozornit na fakt, že většina externích repro bude hrát lépe než většina notebookových repro


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 hostů