Pracovně-herní Notebook do 40k~

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
lucinka0702
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 07 úno 2024 03:08

Pracovně-herní Notebook do 40k~

Příspěvekod lucinka0702 » 07 úno 2024 03:33

Zdravím, už tím tak nežiju jako dříve, ztratila jsem krok i přehled o trhu, a tak si přicházím pro vaše cenné rady
=)

Hledám NB na každodenní několikahodinovou práci a trochu té zábavy. Nejvíce používám: MS Office a prohlížeč. YouTube skoro nezavírám, stejně tak ani sociální sítě. Sem tam grafika pro tvorbu log, bannerů atd. Ráda bych to propojila se sledováním filmů, potrpím si na svižnosti (hladkém a rychlém chodu) a kvalitním obrazu a ten mi zajistí jen OLED displeje (kvůli HDR). Vyplatí se to dneska už? Nehrozí riziko vypálení?

Několik let používám 15,6 palcový displej. Menší rozhodně nechci, většímu bych se nebránila. Dříve jsem slyšela špatné recenze na 120 Hz displeje, těm bych se ráda vyhnula. Předpokládám, že se nic nezměnilo.

Potřebuju externí grafiku? Hry skoro nehraju, a když už, tak nostalgické, jako jsou Warcraft 3. Možná se jednou vrátím k WoW...

Nemám ponětí, jaká bude finální cena k mým požadavkům. Pro kvalitní NB počítám s třicítkou. Můžu jít i výš, když mi řeknete, že to bude stát za to. Cokoliv nad 40 mi ale už přijde moc.

Tak předem díky za rady ❤

Uživatelský avatar
leon
guru
Příspěvky: 984
Registrován: 25 zář 2014 20:46

Re: Pracovně-herní Notebook do 40k~

Příspěvekod leon » 10 úno 2024 08:57

externí grafika by se možná hodila na zmíněné WoW, pokud bys chtěla aktivně progresovat :) , nebo na náročnější 3D hry jinak asi externí grafiku nepotřebuješ

nejvíc peněz tedy asi spolkne displej, pokud budeš vyžadovat top kvalitu

osobně preferuji matné povrchy LCD, v oblasti OLED mám jen povrchní informace, ale řekl bych, že dnes to už bude lepší s tím vypalováním, že dříve zastará HW než displej

Steelgrip
občas něco napíše
Příspěvky: 39
Registrován: 05 čer 2019 20:47

Re: Pracovně-herní Notebook do 40k~

Příspěvekod Steelgrip » 10 úno 2024 15:51

Koupil bych Lenovo Yoga :) poslední 3 dny jsem strávil koukáním na tuny / hodiny recenzí na Youtube + psaných na růzých webech a tyhle noteboky "stand out" :)

Display bych bral IPS - používám je už léta a kvalita je skvělá! Plus nemají PWM (většinou) a neničí tvoje zdraví.

Na hry které říkáš (sám taky hraju) stačí Radeon 660M (integrovaná grafika) a lepší od Radeonu

Mají mnohem leppší výkon než integrované grafiky od Intel :)

Hodně zdaru s výběrem :)

Kdyby si přeci jen chtěla 14", já koupil včera tenhle: viewtopic.php?f=32&t=60694

A mají tam ještě poslední kus :) to co popisuješ zvládně naprosto s přehledem + budeš mít skvělý zvuk! :)

Velikost 14" má spoustu výhod (skladnost, víc místa na stole, vyšší výdrž baterie), ale je to na Tobě

Já měl vždycky malé NTB (11", 2x 14")

lucinka0702
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 07 úno 2024 03:08

Re: Pracovně-herní Notebook do 40k~

Příspěvekod lucinka0702 » 10 úno 2024 21:02

K těm hrám. Třeba teď nic nehraju, ale vím, že když to člověku komp unese, tak si občas něco zkusí. Já hlavně koukám na ty filmy, seriály, poslouchám muziku, jedu multitasking a jsem furt na internetu. A chtěla bych docílit hlavně toho plynulého chodu a kvalitního obrazu.

K té velikosti displeje bych asi řekla jen to, že 14 palců je pro mě už opravdu málo. Já že nepoužívám externí monitor, a když si od toho trochu odsednu, tak už se mi špatně čte na některých stránkách písmo. Na 15,6 jsem si opravdu zvykla, 17 mi přijde ještě dobrá, pak už je to zase dost velký, kdybych to chtěla přenášet.

Nejlepší by pro mě byly nějaké návrhy. Jako já se podívám do Alzy a tak, ale nedokážu si vybrat, nechci udělat krok vedle. Ztratila jsem přehled i o nějaké té synergii, jaké procesory se víc přehřívají a co mi naopak zajistí co nejrychlejší chod na nadcházejících pět let.

Uživatelský avatar
leon
guru
Příspěvky: 984
Registrován: 25 zář 2014 20:46

Re: Pracovně-herní Notebook do 40k~

Příspěvekod leon » 12 úno 2024 15:31

co vím já, tak méně se zahřívají procesory AMD

a taky bych šel raději do kvalitního IPS s matným povrchem než lesklý OLED

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Re: Pracovně-herní Notebook do 40k~

Příspěvekod roman2277 » 13 úno 2024 09:01

Koupil bych tento https://www.alza.cz/lenovo-legion-slim- ... 1.htm?o=36
Po vsech strankach vyrovnany model.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 74 hostů