Notebook do 26k na cesty + hraní

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
johnnyso
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 04 srp 2023 20:03

Notebook do 26k na cesty + hraní

Příspěvekod johnnyso » 04 srp 2023 20:10

Zdravím všechny,
potřeboval bych poradit s výběrem notebooku, již se v hardware tolik neorientuji a přijde mi, že je v GPU a dalších věcech trošku bordel :-)

Notebook od 15" - a na co by měl být?
Na hraní lehkých her (Factorio, Space haeven, Workers & Resources Soviet Republic, Captain of industry, Spellcross , ale třeba i náročnější?), cestuju autem, takže váha je irelevantní, matný display, aby to mělo numerický blok na klávesnici je asi fajn a podsvětlení :-) a účinné chlazení (možná je to marný požadavek, notebook jsem měl naposled před 16 lety herní)

Noťas doma nebudu moc používat, na to mám stolní herní, bude to defakto jen na cesty (autem) a hraní strategii.
Střeva...
CPU:
Ve stolním mam Ryzena 2600 a spokojenost, ale s Intelem nemam problém. Aby to nebylo nenažrané, klidně podtaktuju , aby to nehřálo a vydrželo to x let.

GPU: Nvidia, AMD - vcelku jedno, pokud je to slušné...nevím, zda má smysl kupovat Geforce 3050 / Ti, které mají jen 4gb paměti...a je lepší např 4050/4060 či nějaký Radeon 6600M ? Ale myslím je 4gb je asi málo, notebook bych rád měl co nejdéle :)
Pamět: 16GB
HDD: SSD jasna věc :)
Značka??? Já nevím, co má slušné chlazení, konstrukci/panty? atd...? Lenovo? HP? Resp. jaká řada je slušná. Vzhled nemusí být "agresivní" a hrát barva či nějaké futuro .
CENA: ...heh...24-26 tisíc? plus mínus?
Je možno mi pomoct nějak s výběrem? Nespěchám na něj, ale nedokážu se v tom nepřeberném množství zorientovat. Díky

např. https://www.czc.cz/lenovo-loq-15irh8-seda_2/372532/produkt
nebo předvaděcí, ale to moc vzhledem k akci na czc nemá smysl
https://www.gigacomputer.cz/zbozi/1406984-hp-omen-16-c0002np-mica-silver.html

Uživatelský avatar
leon
guru
Příspěvky: 984
Registrován: 25 zář 2014 20:46

Re: Notebook do 26k na cesty + hraní

Příspěvekod leon » 05 srp 2023 17:20

z uvedených bych bral HP kvůli procesoru a Lenovo kvůli grafice, čili za mě idálně AMD Ryzen + NVIDIA RTX, ais výc bych dával váhu té grafice, takže pokud bych si měl z těchto dvou vybrat, tak Lenovo

co máš ve stolním PC za grafiku? pokud Ti tam vyhovuje Ryzen 2600, tak bys možná mohl kouknout i po nějakém notebooku s RTX 3060 + AMD Ryzen

johnnyso
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 04 srp 2023 20:03

Re: Notebook do 26k na cesty + hraní

Příspěvekod johnnyso » 06 srp 2023 08:09

ve stolním mam Radeon 6600 XT :) myslím, že ta kombinace Intel Core i5-13500H + GeForce RTX 4060 bude slušná :) cena ujde. Lenovo vezmu :)

Uživatelský avatar
leon
guru
Příspěvky: 984
Registrován: 25 zář 2014 20:46

Re: Notebook do 26k na cesty + hraní

Příspěvekod leon » 09 srp 2023 12:18

takym myslim, že to bude OK, poděl se pak o sovje zkušenosti


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 69 hostů