NTB: Vyber univerzalu: Nahrada za E5440

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
kukulin
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 18 čer 2009 19:36

NTB: Vyber univerzalu: Nahrada za E5440

Příspěvekod kukulin » 11 črc 2022 20:42

Zdravim,

po delsi odmlce se vracim s prosbou na vyber NTB, ktery je urceny jako nahrada za moji dosluhujici E5440 (v kratkosti specifikace: i5-4300U, Intel HD 4000, 12GB DDR3). Tento stroj jsem kupoval z druhe ruky, cili ma uz neco za sebou.

Use-case (Použití):
  • Programming / development (alespon 1x VirtualBox/libirt)
  • 3D-design on-the-go (Hlavne Blender/FreeCAD + Slicer na 3Dtisk)
  • Casual gaming, kdyz nebudu u sve workstation:
  • - Overwatch
  • - Satisfactory
  • - ..., potazmo nepotrebuji moc grafickeho vykonu, ocenim ale vetsi FPS, takze klidne low settings. Gaming neni priorita.

Mobilita:
Ocenim, pokud to bude mit novy stroj alespon 3-4h vydrz (typicky cesta vlakem/busem, dokud krize nedonuti vlastnictvi auta). I zde plati, ze jak CD tak RJ uz maji vetsinou zasuvky, tak jde jen o vykryti mist bez napajeni.

Kvalita konstrukce:
  • NTB bude nejcasteji prenasen v batohu nebo v brasne na 14" NTB.
  • Dle potreby si zajistim vetsi prostor.
  • On-site prenaseni v rukou, v akutnich pripadech drzeni v jedne ruce, ovladani druhou.

Display size (...Uhlopříčka):
Je to asi jedno. V obou pripadech plati, ze pokud bude moznost, vyuziji externiho monitoru (...ci si 3Dtiskem vypomuzu k ergonomii).

Specials:
  • eGPU-friendly, pokud okolnosti dovoli. eGPU jsem uspesne i prakticky provozoval na E5440 a to pres mining riser. Vykonove to bylo pouzitelne. Plati pro iGPU.
  • Styl: nezalezi.

Cena:
  • Target si predstavuji 10K - 15K. Na hlavni praci mam workstation. NTB je jako backup nebo kdyz jsem mimo ws.
  • Jsem ochoten investovat do nejlepsiho pomeru cena-vykon i lehce nad timto rozsahem (rekneme tak max 2K+).

Muj vyzkum / kandidati:
Zkousel jsem si dle parametru najit vhodny stroj, lec nejsem plne rozhodnut se rozhoupat ke koupi.
  • Acer Nitro 5 Obsidian Black - 144Hz asi neuziju, ale v zasade kandidat. Beru na zretel 10. generaci i5. Pritomnost OS by me asi nevadila... Alternativa ASUS TUF Gaming F15 (2021), ktera je bez OS.
  • HP 255 G8 - Nevim, jak jsou na tom HP s kvalitou sasi, par HP jsem mel v rukach a melo tendenci se to rozsypavat... iGPU Vega 7 by me asi nevadilo, je vykonnejsi, nez intelacke a cena take OK.

Co se tyce i3/Ryzen 3, nemam to uplne zmapovane, u i3 jsem si vsiml, ze jsou to dvoujadra (...proc?), tak je vynechavam zamerne.
Moje volby nahore povazuji v teto chvili za "nej", co lze nyni sehnat, byt sam mam trochu pochybnosti. Co si o tom myslite, co doporucite? Mam jakesi nutkani spis vzit s dedikovanou GPU pro vetsi vykon, navic ten pomer cena-kapacita me prijde lepsi, prinejmensim subjektivne.

Predem diky za Vase napady / pripominky.

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Re: NTB: Vyber univerzalu: Nahrada za E5440

Příspěvekod orgasmic » 13 črc 2022 11:52

Asus ROG Strix G18

kukulin
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 18 čer 2009 19:36

Re: NTB: Vyber univerzalu: Nahrada za E5440

Příspěvekod kukulin » 18 črc 2022 19:05

Diky za feedback. Nakonec je to komplikovanejsi, nez jsem sam predpokladal, takze mam ted dalsich 6 kandidatu..

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Re: NTB: Vyber univerzalu: Nahrada za E5440

Příspěvekod orgasmic » 21 črc 2022 22:41

:D
Asus ROG Strix G18


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 56 hostů