MacBook Air M1 na VŠ

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
AlexJensen
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 24 dub 2022 11:45

MacBook Air M1 na VŠ

Příspěvekod AlexJensen » 24 dub 2022 18:10

Ahoj,

v září mám nastoupit na FI MUNI na obor Programování a vývoj aplikací. Můj aktuální notebook je sotva funkční a je jen otázka času, kdy bude třeba ho pohřbít a porozhlížím se tedy po něčem novém.

Zaujal mě MacBook Air s M1. V první řadě je to tedy kvůli tomu, že se ve volném čase zajímám o hudební produkci a z programů, které jsem zatím měl šanci vyzkoušet, mi nejvíc vyhovuje Logic Pro X, který je pouze na MacOS.

Kvůli mému oboru na VŠ si ale nejsem jistý, zda je to dobrá volba - nevím, jak je to s kompatibilitou různých programů a podobně.

Dá se studium IT s macbookem zvládnout nebo se budu muset vzdát Logic Pro a koupit notebook s windows?

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Re: MacBook Air M1 na VŠ

Příspěvekod roman2277 » 26 dub 2022 08:44

Klidne si ho kup.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Re: MacBook Air M1 na VŠ

Příspěvekod orgasmic » 26 dub 2022 10:14

Nejdříve si zjisti v jakých programech budeš pracovat a pak, jestli mají podporu na MacOS.
V nejhorším můžeš použít překladače na dané programy, ale to je další investice, protože platíš za roční licence jako je Rozzeta apod.
Asus ROG Strix G18


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů