Starší notebook s podporou QHD ext. LCD

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
kajamarik
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 14 srp 2012 22:18

Starší notebook s podporou QHD ext. LCD

Příspěvekod kajamarik » 16 led 2022 16:11

Ahoj,

Rád bych požádal o radu - sháním (nejspíš nějaký starší) notebook jako dočasnou náhradu za PC na příštích pár měsíců (nové PC si poskládám až budou dostupné nové Ryzeny).

Aktuálně používám Thinkpad Edge E130: https://www.czc.cz/lenovo-thinkpad-edge ... 64/produkt
Se kterým jsem spokojený, ale bohužel přes HDMI zvládne maximálně FHD. Ext. LCD který používám je QHD, což je trochu problém...

Vzhledem k okolnostem - dívám se po něčem použitém okolo 6000 Kč, použití pouze internet a kancelářská práce.

Požadavky:
12"-14"
Podpora QHD na ext. monitoru přes HDMI/DP.
FHD display by byl fajn, ale není to něco na čem bych vyloženě trval.
Čím delší možnost pasivního chlazení, tím lépe.
8 GB RAM
SSD 250GB+
Dostupnost *kvalitních* náhradních baterií.


O RAM a SSD si to případně můžu rozšířit.

Předpokládám, že by mohlo vyhovovat něco od Intel Skylake a výše ?

Docela se mi líbí Dell Latitude E7270, ale nevím, jak jsou na tom s kvalitou...? V minulosti jsem s touto značkou neměl úplně nejlepší zkušenosti. Nechám si klidně doporučit cokoli jiného.

Předem děkuji za rady :-)

zivan
guru
Příspěvky: 3441
Registrován: 26 kvě 2008 17:23
Bydliště: Brno

Re: Starší notebook s podporou QHD ext. LCD

Příspěvekod zivan » 17 led 2022 19:14

Poznamka - kdyby ten Edge mel DP, tak bys ho k tomu monitoru bez problemu pripojil. Takze jako minimum ti staci i Sandy Bridge s DP.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP Universal USB-C Dock + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

kajamarik
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 14 srp 2012 22:18

Re: Starší notebook s podporou QHD ext. LCD

Příspěvekod kajamarik » 01 úno 2022 23:20

Tak jsem nakonec sehnal Latitude 7280 (i7 7600U, 8G RAM) vč. docku, ale HDMI zvládne QHD @ 75Hz, takže nakonec ten dock ani nebude potřeba...

LCD sice jen HD, ale když nad tím tak přemýšlím, vzhledem k úhlopříčce, tak je to možná nakonec i lepší...

E130 mi teda připadal tišší (v kombinaci s TPFancontrol), ale, možná bude stačit ten Dell trochu vyčistit, zatím jsem to nerozdělával.

Baterie je cca na 65%, pořád platí, že baterie od Avacomu jsou OK ? Kdysi jsem tam pár baterií do notebooku kupoval, ale už je to delší doba...
https://www.avacom.cz/dell-latitude-728 ... 00mah-57wh

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Re: Starší notebook s podporou QHD ext. LCD

Příspěvekod orgasmic » 02 úno 2022 10:52

Na neorigo baterky asi nejlepší shop, ale 100% funkčnost ti zajistí pouze originální baterie.
Asus ROG Strix G18

kajamarik
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 14 srp 2012 22:18

Re: Starší notebook s podporou QHD ext. LCD

Příspěvekod kajamarik » 03 úno 2022 08:33

Ano, na originál baterie jsem se díval, ale cena 3700 Kč s DPH vzhledem k hodnotě notebooku už moc nedává smysl... Ale, zatím to ještě pár hodin vydrží tak OK a pak případně objednám v Avacomu. Podle všeho se tam ty baterie aspoň docela točí, tak by nemusel po objednávce dorazit nějakej vyloženě ležák...

Uživatelský avatar
leon
guru
Příspěvky: 982
Registrován: 25 zář 2014 20:46

Re: Starší notebook s podporou QHD ext. LCD

Příspěvekod leon » 06 úno 2022 19:43

orgasmic píše:... 100% funkčnost ti zajistí pouze originální baterie.


originální baterie sice bývají kvalitnější, ale 100% je až moc optimistické tvrzení :)


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 17 hostů